Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

ktoś używa zenbox ?

hosting

32 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
qubek

    Nowy użytkownik

  • 7 postów
    • Czas spędzony online: 1h 7s
1
Neutralna

Napisano 06 kwietnia 2014 - 20:32

#1

Witajcie,

ktoś z Was używa zenbox.pl ? szukam obecnie dobrego miejsca dla forum ipboard a zenbox czytam że wchłonęli blogosferę i zastnawiam się czy skrypt ipb będzie tam działał poprawnie.  


  • 0

Michał

    Stary wyjadacz

  • 301 postów
    • Czas spędzony online: 16d 7h 11m 3s
95
Znakomita!

Napisano 06 kwietnia 2014 - 21:07

#2

Wszystko będzie działać poprawnie nawet pod dużym obciążeniem- cloud.

Oni rozliczają się z UU i nie liczą wejść z wykopu.

Wybór może się okazać trafny, ale jak nie chcesz ryzykować, to przetestuj go- masz 14 dni okresu testowego.


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 06 kwietnia 2014 - 21:17

#3

Tak jak wyzej - przetestuj.

IPB będzie śmigać, ale nie liczyłbym, że to będzie najtańsze rozwiązanie. Musisz sprawdzić.

Zenbox spory nacisk kładzie na marketing i stał się dzięki temu "modny" w branży :)


  • 0

qubek

    Nowy użytkownik

  • 7 postów
    • Czas spędzony online: 1h 7s
1
Neutralna

Napisano 06 kwietnia 2014 - 21:47

#4

IPB będzie śmigać, ale nie liczyłbym, że to będzie najtańsze rozwiązanie. Musisz sprawdzić.


Z tego co widzę to będzie mnie stać na pakiet 100k - tyle płacę ze badziewny cloud server w home.pl robiłem jakiś test kilka tygodni temu ale bez powodzenia przenieśli bi bazę która wywalala driver Error, dwa // w adresach i kilka innych kwiatków wiec szukam kogoś kto ma to za sobą i siedzi z ipb u nich. Myślałem jeszcze nad biznes-host.pl i vps'em ale forum mam małe.
  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 06 kwietnia 2014 - 22:31

#5

Z tego co widzę to będzie mnie stać na pakiet 100k - tyle płacę ze badziewny cloud server w home.pl robiłem jakiś test kilka tygodni temu ale bez powodzenia przenieśli bi bazę która wywalala driver Error, dwa // w adresach i kilka innych kwiatków wiec szukam kogoś kto ma to za sobą i siedzi z ipb u nich. Myślałem jeszcze nad biznes-host.pl i vps'em ale forum mam małe.

To forum na przykład (web-talk.pl) stoi od zawsze w progreso.pl (ref), na najniższym pakiecie i pozostaje sporo wolnych zasobów.

Zenbox nie miałem okazji przetestować. Z biznes-host.pl kiedyś korzystałem i było spoko. Mam tam nawet niepotrzebną walutę w portfelu (ponad 120 zł) do odsprzedania :)


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 08 kwietnia 2014 - 08:59

#6

Z tego co widzę to będzie mnie stać na pakiet 100k - tyle płacę ze badziewny cloud server w home.pl ...

 

Na pewno dobrze zrozumiałeś model rozliczeń w zenbox, i to chcąc osadzić forum ?


  • 0

qubek

    Nowy użytkownik

  • 7 postów
    • Czas spędzony online: 1h 7s
1
Neutralna

Napisano 08 kwietnia 2014 - 09:13

#7


Na pewno dobrze zrozumiałeś model rozliczeń w zenbox,

no tak, ilość UU + http://zenbox.pl/specyfikacja.html

 


i to chcąc osadzić forum ?

nie rozumiem, a to miejsce nie nadaje się na forum ???


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 08 kwietnia 2014 - 09:31

#8

no tak, ilość UU + http://zenbox.pl/specyfikacja.html

 

 

 

nie rozumiem, a to miejsce nie nadaje się na forum ???

Nadaje się. Hosting sam w sobie jest super i korzysta z niego masa klientów. Na jakości usługi się nie zawiedziesz. Zastanów się po prostu, czy Ci się to opłaca. No i czy na pewno Twoje forum osiąga < 100 000 UU miesięcznie? 

web-talk.pl osiąga między 5k-10k UU miesięcznie. Sorry, ale zanbox.pl najzwyczajniej by się tutaj nie opłacał.


  • 0

qubek

    Nowy użytkownik

  • 7 postów
    • Czas spędzony online: 1h 7s
1
Neutralna

Napisano 08 kwietnia 2014 - 09:37

#9

Na jakości usługi się nie zawiedziesz

i właśnie za pewność tej jakości jestem w stanie zapłacić więcej. jestem po prostu tak zniechęcony i zniesmaczony jakością home.pl że zapłacę nawet więcej aby zapomnieć o problemach przynajmniej w tym obszarze :) obecnie szukam rozwiązania i zenbox jak na razie jest najtrafniejszym wyborem moim zdaniem. poza tym ich support :) pomimo tego że coś nie działało w teście byli interaktywni :) w home.pl zgłaszam log sql z błędem a konsultant mnie pyta jakie zostało wykonane zapytanie do bazy :o ,wskazuję im że mam timeouty do bazy a oni odpisują że "przeanalizowali logi serwera" i "nie znaleźli żadnych anomalii". dalej drążę zgłoszenie i nagle się okazuje że ostatni etap prac serwisowych został zakończony i problem nie powinien występować. Zdziwiony pytam, że skoro wszystko "im działało" nagle się okazuje, że nie dość że znaleźli problem to jeszcze posiadał on etapy - proszę wskazać przyczynę błędu - dopowiedź "tajemnica prac administracyjnych" :/ ręcę mi opadły a sytuacja ciągnęła się przez 4 miesiące. czas odpowiedzi premium supportu od 2 do 9 godzin. 

 

a tak OT : @zonic - kiedy wdrażasz nowy styl forum ? pytam bo chciałbym odkupić obecny :) lub pobrać go z Twoją stopką :)


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 08 kwietnia 2014 - 10:23

#10

nie rozumiem, a to miejsce nie nadaje się na forum ???

 

Rzecz w tym, że źle przełożyłeś parametr UU względem swoich potrzeb.

Szukasz miejsca pod forum, gdzie większość ruchu w tym zakresie to RU.

 

A miejsce jak każde inne. Rzecz  w tym, że nie każdy buja w chmurach, bo upadki z wysokości prosto na beton bywają bardzo bolesne.

Ot wciąż jeszcze cieplutki fikołek netartu.

Stąd tylko przez krótką chwilę zastanawiało mnie gdy ZB startował, co jest głównym powodem kosztownego tworzenia kopii co 6h.

 

Nadaje się. Hosting sam w sobie jest super i korzysta z niego masa klientów. Na jakości usługi się nie zawiedziesz. Zastanów się po prostu, czy Ci się to opłaca. No i czy na pewno Twoje forum osiąga < 100 000 UU miesięcznie? 

web-talk.pl osiąga między 5k-10k UU miesięcznie. Sorry, ale zanbox.pl najzwyczajniej by się tutaj nie opłacał.

 

Między 150-300pln i odpowiednio 5-25k UU jest spora różnica.

Wysłanie maila z pytaniem o indywidualny pakiet to cała minuta walenia w klawisze, włącznie z "dzień dobry" i " z pozdrowieniami" na końcu.

Przy czym mówisz o forum, więc przy dupniętej bazie co byś powiedział użytkownikom ? Sorry, taki klimat i przywrócił ostatni backup ?

Z kiedy ? Tu kopia co 6h choć jest dla mnie sci-fi, ma duży sens.

 

Kilka lat temu kwota rzędu 300pln netto/rok za hosting była wysoka. Zmieniłem radykalnie zdanie na widok sporej ilości firm, których 1-5GB pakiety kosztowały dwa-trzy razy więcej, a o jakości próżno by rozmawiać.

 

i właśnie za pewność tej jakości jestem w stanie zapłacić więcej. jestem po prostu tak zniechęcony i zniesmaczony jakością home.pl że zapłacę nawet więcej aby zapomnieć o problemach przynajmniej w tym obszarze :) obecnie szukam rozwiązania i zenbox jak na razie jest najtrafniejszym wyborem moim zdaniem. poza tym ich support :) pomimo tego że coś nie działało w teście byli interaktywni :) w home.pl zgłaszam log sql z błędem a konsultant mnie pyta jakie zostało wykonane zapytanie do bazy

 

Jeśli wybór usług rzutujesz po doświadczeniach z helpdeskiem korpohostingu, może - niekoniecznie musi - być znacznie lepiej u innego dostawcy :)

Próżno tu wymieniać przypadki, ale czeknij temat opinii o homepl na WHT i będzie jasne na czym to polega.

Tylko kto i jak Cię w ogóle namówił na usługi potentata ? Czyżby e-mail marketing z promocją ? :)

 

A jak już mowa o WHT, to jedź po top100. Operatorów wartych wzmianki jest co najmniej kilkunastu.


  • 0

qubek

    Nowy użytkownik

  • 7 postów
    • Czas spędzony online: 1h 7s
1
Neutralna

Napisano 08 kwietnia 2014 - 10:35

#11


A jak już mowa o WHT, to jedź po top100. Operatorów wartych wzmianki jest co najmniej kilkunastu.

a preferujesz takich na których warto zwrócić uwagę ? zenbox jakość opini ma lepszę np od biznes-host a home.pl w czołówce z opiniami o wiele niższymi :/ 

dlatego pytam tutaj, bo interpretacja tego rankingu nie jest moją mocną stroną :) 


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 08 kwietnia 2014 - 13:08

#12


Między 150-300pln i odpowiednio 5-25k UU jest spora różnica.
Wysłanie maila z pytaniem o indywidualny pakiet to cała minuta walenia w klawisze, włącznie z "dzień dobry" i " z pozdrowieniami" na końcu.
Przy czym mówisz o forum, więc przy dupniętej bazie co byś powiedział użytkownikom ? Sorry, taki klimat i przywrócił ostatni backup ?
Z kiedy ? Tu kopia co 6h choć jest dla mnie sci-fi, ma duży sens.
 
Kilka lat temu kwota rzędu 300pln netto/rok za hosting była wysoka. Zmieniłem radykalnie zdanie na widok sporej ilości firm, których 1-5GB pakiety kosztowały dwa-trzy razy więcej, a o jakości próżno by rozmawiać.


Słuchaj, ja nie mam potrzeby korzystania z zenbox i wystosowania do nich prośby o indywidualny pakiet, bo to i tak będzie drożej niż w progreso.pl. Tam za 180zł netto mam super pakiet na rok. Pomijam fakt, że od 3 lat już za niego nie płacę dzięki programowi partnerskiemu.

Dla mnie progreso.pl to TOP1 w tym kraju.

Polecić mogę jeszcze kei.pl, kylos.pl, unixstorm.org, ionic.pl, 
  • 1

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 09 kwietnia 2014 - 09:05

#13

a preferujesz takich na których warto zwrócić uwagę ? zenbox jakość opini ma lepszę np od biznes-host a home.pl w czołówce z opiniami o wiele niższymi :/ 
dlatego pytam tutaj, bo interpretacja tego rankingu nie jest moją mocną stroną :)

 
Top100 to ranking bazujący na udziale operatora w rynku domenowym. Zatem najwyżej są ci, którzy obsługują największą ilość domen (afaik bazuje to na liczbie delegacji domen polskich, nie domen sprzedanych). Natomiast ranking bazujący na opiniach widnieje po prawej stronie.
na skróty:  www.webhostingtalk.pl/ranking
 
Co do B-H, miej na uwadze to, że przy takiej ilości klientów VPS jaką pozyskali, nie ma absolutnie żadnej możliwości na tym świecie by 100% klientów było zadowolonych. I to głównie opinie tych użytkowników rzutują na ocenę. Ja nie trafiłem na żaden problem w przypadku VPS i współdzielonego, choć nie byłem u nich zbyt długo.Wiem natomiast że kilku moich znajomych borykało się z problemami, niektórzy tylko przejściowo.
 
ps. zonic wymienił większość najsensowniejszych z operatorów. Zanim jendak ostatecznie wybierzesz, z pewnością będziesz testował konta u kilku z nich :)
 

Słuchaj, ja nie mam potrzeby korzystania z zenbox i wystosowania do nich prośby o indywidualny pakiet, bo to i tak będzie drożej niż w progreso.pl. Tam za 180zł netto mam super pakiet na rok. Pomijam fakt, że od 3 lat już za niego nie płacę dzięki programowi partnerskiemu.

Dla mnie progreso.pl to TOP1 w tym kraju.

Polecić mogę jeszcze kei.pl, kylos.pl, unixstorm.org, ionic.pl,

webserwer.pl

 
Słuchaj, ja nie mam potrzeby ani też nie czuję misji by namawiać kogokolwiek do usług operatora N. Nie mam jednak problemu z tym, by polecić określonego dostawcę świadczącego dany typ usług, jeśli jest ok pod z góry wiadome wymagania.
Progreso znam bardzo dobrze i to od zarania dziejów. Przy czym taryfa malejąca startuje od wyjściowych 250 [teraz chyba jak wszyscy poszli w promocje], więc po co porównujesz swoje 180 uzyskane po latach ? Równie dobrze mogę się chełpić zniżkami u operatorów, z których usług sam korzystam od lat z tym , że pindol mi od tego bardziej nie urośnie.
 
ps. "P" nie był najlepszy i nie jest też no.1 - wg skali niewiadomojakiej. Jest jednak wystarczająco dobry abym sam mógł go polecić ... teraz.
Nie w smak jest mi jednak to, że okresowo obrywają DDOSem dość gęsto, co było ich zmorą nie tylko na początku tego roku.


  • 1

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 09 kwietnia 2014 - 11:15

#14


Przy czym taryfa malejąca startuje od wyjściowych 250 [teraz chyba jak wszyscy poszli w promocje], więc po co porównujesz swoje 180 uzyskane po latach ?


Właśnie 180 zł masz na start. Po roku niby 250. Ja nie mówię, że wytargowałem od nich zniżki. Po prostu zaznaczyłem, że mają fajny program partnerski, gdzie ja za polecenie 1 osoby mogłem swoje konto przedłożyć o kolejny rok. U innych pewnie dostałbym 20% zapłaconej faktury przez poleconego, czy coś :)

Druga sprawa jest taka, że na tym koncie za 250 zł śmiało postawie forum, które uciągnie 25k UU.

Tak, dostawali DDOSem, ale jako jedni z niewielu potrafili sobie z tym radzić. Zenbox pod koniec minionego roku długo leżał przez DDOSy.
  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 10 kwietnia 2014 - 09:46

#15

Właśnie 180 zł masz na start. Po roku niby 250. Ja nie mówię, że wytargowałem od nich zniżki. Po prostu zaznaczyłem, że mają fajny program partnerski, gdzie ja za polecenie 1 osoby mogłem swoje konto przedłożyć o kolejny rok. U innych pewnie dostałbym 20% zapłaconej faktury przez poleconego, czy coś :)


Coś mi tu umyka.
Lata temu wyszli jako pierwsi z taryfą malejącą, gdzie po 3 latach cena spada o 1/3.
Jak zatem cena mogłaby rosnąć ? :)
Hmmm, pamiętam jak pierwsze konta kosztowały 1pln/1MB ;)
W zasadzie to 10 lat temu wszyscy operatorzy mieli podobne ceny i zawrotne pakiety 100-200MB

Btw. zniżkowe programy partnerskie to jak na mój gust i dzisiejszy dzień czyściuteńkie frajerstwo.
W miejsce otrzymania zniżki zdecydowanie lepszym dealem jest otrzymywanie % od kwoty za każde założone swojemu klientowi konto, a potem od każdego przedłużenia. 10-20% od każdej stówy przy kilkunastu klientach zaczyna zwracać koszta z nawiązką.
Widziałem bodaj 2 operatorów (jak trafię na nich znowu, to dokleję), którzy już od pewnego czasu mają takie programy, ale sporo nie korporacyjnych hostingów da taką możliwość już przy 5-10 kontach. Wystarczy się odezwać :)
To w końcu usługi, a nie sprzedaż bułek za 90gr/szt, a konkurencja jest zabójcza co pokazuje rosnąca ilość przejęć :\
Offtopa robię...
 

Druga sprawa jest taka, że na tym koncie za 250 zł śmiało postawie forum, które uciągnie 25k UU.

 

Jak najbardziej możliwe, choć nigdy aż tak nie żyłowałem, a widziałem że niektóre serwisy nie rozumiały istoty rzeczy shared hostingu.
Tylko dziennie taki ruch byłby już lekkim przegięciem na współdzielonym :)
W każdym razie maszyny dają radę, pomoc też jest od tego aby rozwiązywać problemy, a nie spuszczać je do ścieków.
 

Tak, dostawali DDOSem, ale jako jedni z niewielu potrafili sobie z tym radzić. Zenbox pod koniec minionego roku długo leżał przez DDOSy.

 

Z początku roku progreso mocno oberwało m.in. przez jeden serwis który się przeniósł do nich (o żyłowaniu wyżej). Uważam że i tak za długo się cackali z właścicielem. Zresztą spory handicap mają dzięki ATMANowi, który ma wypracowane metody ochrony przed tego typu atakami. Ale coś za coś, kolokacja ATMANie kosztuje niemało.

 

Natomiast z zenboxem DDOSy nie mają dla mnie tak dużego znaczenia, bowiem oktawave jest dość mocne i poradzi sobie z tym.

Rzecz w tym, że ta chmura padła kilkukrotnie w zeszłym roku, a nie pomnę czy ostatni większy 2-3 dniowy pad nie miał miejsca już w tym. To za co netartowi klienci nawrzucali kilkanaście dni temu sporo gnojówy, ZB uchodzi prawie na sucho :)

Jak to zatem odbierać: to zaleta dobrego marketingu,  czy to jakość usług dodanych przysłania problemy infrastrukturalne ?

 

Niestety, mnie właśnie chmurowatość i jej ogromna awaryjność (kiedy to ostatni raz na kilka dni padły usługi pocztowe google?) powstrzymuje od korzystania z tego typu usług. Mimo tego że ZB co 6h tworzy backup, za co duży plus, to moim zdaniem daje do zrozumienia, że mocno dmuchają na zimne przy takiej ilości awarii. Storage kosztuje horrendalne sumy, stąd też nie dziwią ceny.

A jednak i tak usługi hostingu współdzielonego są w polsce tanie.


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 10 kwietnia 2014 - 11:18

#16

Co do progreso.pl to jest tak jak mówię, mają aktualnie promocję, co widać na stronie głównej i na start płacisz 184 zł. Promocja trwa już chyba od ponad 2 lat więc żadna to promocja w moich oczach :P

Co do programu partnerskiego, to źle się wyraziłem. Za polecenie jednego usera, który wykupił usługę dostałem 100PLN. Tę stówkę mogłem wypłacić, bądź zamienić ja na BON. Taki bon mogę komuś sprzedać/podarować bądź wykorzystać go samemu. Ja taki bon wykorzystałem na przedłużenie usługi o wartości 250zł, co na początku dla mnie było szokiem, bo nie dość, że dostałem taki duży bon, to jeszcze mogę nim przedłużyć usługę, która kosztuje dużo więcej.

I nie jest to indywidualna oferta.

Co do oktawave to oczywiście masz rację. Ja im mocno kibicuję, bo robi się o nich głośno nawet na zachodzie.

Jeśli chodzi o ceny kont WWW, to są mega zaniżane przez pewne hostingi, których nazw nie chcę wymieniać, ale które prowadzą politykę oversellingu.


  • 0

zenTomek

    Nowy użytkownik

  • 10 postów
    • Czas spędzony online: 38m 58s
5
Neutralna

Napisano 10 kwietnia 2014 - 12:08

#17

Tak, dostawali DDOSem, ale jako jedni z niewielu potrafili sobie z tym radzić. Zenbox pod koniec minionego roku długo leżał przez DDOSy.

O ile nie mamy problemów, aby przyznawać się publicznie i do problemów i do ataków o tyle muszę to jednak sprostować. ;) Najdłuższy problem z DDoSem trwał parę godzin, sam atak był jednym z większych w roku, i trwał łącznie 14 dni, gdzie zenbox i oktawave filtrował i przeciwdziałał 24/7, a przypomnę, że klienci odczuli go jedynie na początku, zanim nie wychwyciliśmy schematu ataku i wdrożyli nowe procedury.

 

 


Natomiast z zenboxem DDOSy nie mają dla mnie tak dużego znaczenia, bowiem oktawave jest dość mocne i poradzi sobie z tym.
Rzecz w tym, że ta chmura padła kilkukrotnie w zeszłym roku, a nie pomnę czy ostatni większy 2-3 dniowy pad nie miał miejsca już w tym. To za co netartowi klienci nawrzucali kilkanaście dni temu sporo gnojówy, ZB uchodzi prawie na sucho
Jak to zatem odbierać: to zaleta dobrego marketingu,  czy to jakość usług dodanych przysłania problemy infrastrukturalne ?

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. :D W przypadku netartu obrazowo to było po 3 dni, w naszym przypadku po 3h. ;) Co do reakcji klientów, jesteśmy bardzo dumni że udaje nam się wypracowywać zdrowe i uczciwe relacje, gdzie klienci wiedzą i czują, że firma poświęca 100% środków na jakość i poziom usług, a nie na Mercedesy dla zarządu, i jak mamy problemy to są pewni, że robimy co w naszej mocy aby wszelkie niedogodności trwały jak najkrócej.  :) Każda firma zawsze może mieć problemy, a to z tytułu przestępczego ataku czy zdarzenia losowe, wszystko się rozchodzi o to jak szybko dany zespół, jest w stanie rozwiązać nie tylko te kluczowe przypadki w najtrudniejszych momentach, ale też na co dzień problemy ze skryptami klientów.

 


Jeśli chodzi o ceny kont WWW, to są mega zaniżane przez pewne hostingi, których nazw nie chcę wymieniać, ale które prowadzą politykę oversellingu.

I to jest niestety duży problem. Co prawda jest coraz więcej świadomych klientów, którzy wiedzą że za 90% zniżek nie da się utrzymać jakości usług i wolą zapłacić więcej ale pewniej.

 

Jakbyście mieli jakieś pytania, to oczywiście jestem do dyspozycji. :)


  • 2

qubek

    Nowy użytkownik

  • 7 postów
    • Czas spędzony online: 1h 7s
1
Neutralna

Napisano 10 kwietnia 2014 - 12:35

#18

I to jest niestety duży problem. Co prawda jest coraz więcej świadomych klientów, którzy wiedzą że za 90% zniżek nie da się utrzymać jakości usług i wolą zapłacić więcej ale pewniej.

dokładnie tak jest w moim przypadku, za budżet który mam i w którym się zmieszczę w konkretnym pakiecie pragnę spokoju aby móc skupić się na treści a nie walce o byt strony w sieci :)


 

 


Jakbyście mieli jakieś pytania, to oczywiście jestem do dyspozycji

 

tak mam 2, wydajność interfejsu sieciowego na zenbox 50k - nie mogę tego nigdzie wyhaczyć :)

druga sprawa - limit plików na koncie - 500k - moja roczna strona ma już 160k (skrypt forum ma b.dużo) a za wiele tam się nie dzieje - co w momencie kiedy przekroczę ten limit ?


  • 0

zenTomek

    Nowy użytkownik

  • 10 postów
    • Czas spędzony online: 38m 58s
5
Neutralna

Napisano 10 kwietnia 2014 - 13:02

#19

U, to dodam, nie aż takie techniczne. ;) Wrzuć nam na BOK bo aż tak głęboko moja wiedza nie sięga, mi wystarczy że CTO powie, że bardzo bardzo dużo. ;)

 

To powiem, że całkiem sporo, blogi 4-5 letnie z ok 25k UU mają po max 80 000 i to w topie. Zobacz może coś Ci śmieci, jak się czasem cache zapętli to masz po 100k plików. ;) Gdy przekroczysz, analizujemy sytuację, czy możemy Ci jakoś pomóc doradzić jak obniżyć ten pułap, czasem dodamy coś na zapas, ale ogólnie czeka Cię końcowo w najgorszym wariancie dopłata i wsio.


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 10 kwietnia 2014 - 15:20

#20


O ile nie mamy problemów, aby przyznawać się publicznie i do problemów i do ataków o tyle muszę to jednak sprostować. Najdłuższy problem z DDoSem trwał parę godzin, sam atak był jednym z większych w roku, i trwał łącznie 14 dni, gdzie zenbox i oktawave filtrował i przeciwdziałał 24/7, a przypomnę, że klienci odczuli go jedynie na początku, zanim nie wychwyciliśmy schematu ataku i wdrożyli nowe procedury.


Masz rację, przesadziłem z tym stwierdzeniem, że długo leżeliście :) Pamiętam tylko dyskusję z wht, gdzie sam pisałeś, że ktoś się na Was uparł i dostosowywał metodykę ataku.

Tak, czy owak, fajnie, że tu zajrzałeś i wyjaśniłeś kilka spraw.
  • 0





Podone tematy Collapse


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych