Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Alior Sync zmienia nazwę

sync bank t-mobile nazwa sync.pl

16 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 05 maja 2014 - 09:49

#1

Wydaje mi się, że Alior Sync ma wielu młodych klientów, którzy trochę żyją w internetach, dlatego zapewne tutaj też znajdę kilku użytkowników.

Jakie są Wasze odczucia po zmianie nazwy z Sync na T-mobile usługi bankowe?

Ja na razie żadnych korzyści nie zauważyłem. Niby mają być dostępne jakieś gadżeciarskie opcje na smartfony typu My wallet, czy coś takiego... Ale na cholerę mnie to?

Więcej szczegółów tutaj: http://www.bankier.p...ci-3113840.html


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 05 maja 2014 - 09:55

#2

A mówił ktoś że będą jakieś korzyści? :D

Po prostu t-mobile przechwycił (nie wiem na jakich zasadach) tą część Alioru i tyle :P

Tak jak kiedyś zrobili z Erą.


  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 05 maja 2014 - 09:58

#3

A mówił ktoś że będą jakieś korzyści? :D

Po prostu t-mobile przechwycił (nie wiem na jakich zasadach) tą część Alioru i tyle :P

Tak jak kiedyś zrobili z Erą.

No ok. Ale mimo wszystko miałem nadzieję na jakieś bonusy. Telefon mam w Orange. Mogliby mnie zachęcić do przejścia do T-mobile jakoś :D


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 05 maja 2014 - 10:32

#4

Domyślam się że prędzej czy później będą zachęcać :)

 

No bo np funkcja mywallet bezpośrednio z konta bankowego to byłoby coś czego mi brakuje w Polsce (Google Wallet nie działa u nas :< ).


  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 05 maja 2014 - 10:54

#5

To działa na NFC? Tak jak płatność zbliżeniowa kartą? 


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 05 maja 2014 - 11:16

#6

Si. Aktualnie t-mobajlowe majwallet działa na zasadzie że Ci do rachunku dolicza (z tego co się dobrze orientuję)

 

Google Wallet działa na zasadzie przypisania karty kredytowej do swojego konta Google https://wallet.google.com/ zainstalowanie appki na telefonie i włączenie funkcji w telefonie.

No i płacąc NFC ściąga Ci z karty :)

 

Zajebiste by było bezpośrednie połączenie NFC z kontem. mBank ma chyba coś takiego, ale tylko w Orange t-mobile* :/

 

* sprawdziłem i teraz jest z t-mobile (dałbym łeb odciąć że kiedyś było z Orange). ale nie będę specjalnie t-mobile brał żeby mieć płatność nfc, to imo powinno być niepowiązane z operatorem.


Użytkownik unbreak edytował ten post 05 maja 2014 - 11:17

  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 05 maja 2014 - 12:38

#7

A tak apropo. Kartę paypass trzymasz w specjalnym etui, czy jednak nie boisz się zagrożeń? :P


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 05 maja 2014 - 15:14

#8

Mam 3 karty paypass, z czego tylko 1 powiązana z kontem na którym jest $. Tą jedną trzymam między (dosłownie) pozostałymi dwoma :D

 

Happy scanning ^_^


Użytkownik unbreak edytował ten post 05 maja 2014 - 15:15

  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 05 maja 2014 - 15:39

#9

Heh. Ja gdzieś na jakichś targach wyhaczyłem takie etui na kartę. Sprawdzałem i nawet skutecznie blokuje :)


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 05 maja 2014 - 15:50

#10

Ja tam nie widzę potrzeby takim gadżetom :) Zwłaszcza że mam kartę ubezpieczoną i jakby coś ten tego to mi bank zwróci wszystko :D


  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 07 maja 2014 - 19:05

#11

A te squrczybyki zabrały mi chyba 5% zwrotów za zakupy przez internet? :P Niby nic, bo max 200 zł an rok było, ale zawsze coś :P


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 09 maja 2014 - 13:02

#12

Zabrali możliwość szybkiego doładowania konta PayPal... Same minusy jak dla mnie :)


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 09 maja 2014 - 15:10

#13

A mówił ktoś że będą jakieś korzyści? :D

Po prostu t-mobile przechwycił (nie wiem na jakich zasadach) tą część Alioru i tyle :P

Tak jak kiedyś zrobili z Erą.

 

Alior chce zwiększyć zasięg i dotrzeć do nowej klienteli. Tę ma zapewnić t-mobile z bodaj 6mln użytkowników.

Bonusy powinny pojawić się wkrótce, przy czym nie powinny ograniczać się tylko do takich jakie serwuje mbank mobile.

 

Na pewno jakość wsparcia i pomocy dostanie mocno po łapach.

Do maja nie miały się również pojawić żadne dodatkowe opłaty.

Ciekawym co nastąpi z końcem miesiąca w tej kwestii, choć t-mobilebankowe (nazwa swoją drogą śfijetna) strzeliłoby sobie w tym momencie w stopę z dwurury :)

 

ps. dobrze że trafiłem na wzmiankę o fuzji zanim zdążyłem założyć konto w synku.

Teraz sync z miernotą t-mobile przestał mnie całkowicie interesować.

Zostało coś na rynku e-bankowości ciekawego, co by było warte przejścia z embanka ?


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 09 maja 2014 - 15:20

#14

getin? Tak strzelam, bo konta tam nie mam.


  • 0

webDeveloper


Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 14 maja 2014 - 13:01

#15

getin? Tak strzelam, bo konta tam nie mam.

 

Na początku roku/ gdy rozważałem synca patrzyłem po raz *dziesty czy getin zrobił cokolwiek w stronę e-bankowości, bo tej nie miał. Albo raczej miał poniekąd tylko dla firm (w końcu to bank przyjazny MŚP) a o e-bankowości w GO znalazłem jeno jakąś drobną wzmiankę.

Żebyś nie wspomniał, a ja nie poszperał po raz kolejny, nie trafiłbym na getinonline.pl.

Na pierwszy rzut wygląda zachęcająco. Zobaczymy co w trawce piszczy :)

 

ps. to jedyny bank w którym uzyskanie kredytu nie prowadzi do ocip...osiwienia, gdzie u innych uzyskanie kredytu - nawet mając konto - okazało się często niemożliwe.


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 14 maja 2014 - 14:45

#16

W mBanku, jakiś czas temu jak potrzebowałem szybko kasy (jakieś 2k) to zajęło mi ok 10 minut, od momentu zalogowania się do serwisu, do momentu otrzymania $ na konto :D

 

Co do getin, z tego co kojarzę to własnie getin jako pierwszy wprowadził kafelki zaraz po tym jak zrobił to M$. Ogólnie cisną żeby wszystko co oferują było innowacyjne - wystarczy spojrzeć na kartę płatniczą z wyświetlaczem. Gdybym nie był tak zadowolony jak jestem z mBanku to pierwsze co to bym celował właśnie w getin.


  • 0

webDeveloper


Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 14 maja 2014 - 15:20

#17

W mBanku, jakiś czas temu jak potrzebowałem szybko kasy (jakieś 2k) to zajęło mi ok 10 minut, od momentu zalogowania się do serwisu, do momentu otrzymania $ na konto :D

 

Co do getin, z tego co kojarzę to własnie getin jako pierwszy wprowadził kafelki zaraz po tym jak zrobił to M$. Ogólnie cisną żeby wszystko co oferują było innowacyjne - wystarczy spojrzeć na kartę płatniczą z wyświetlaczem. Gdybym nie był tak zadowolony jak jestem z mBanku to pierwsze co to bym celował właśnie w getin.

 

Bodaj 3-3.5 roku temu wnioskowałem w mbanku jednocześnie o 2k i dodatkowo o 4k na pilny zakup sprzętu.

Wniosek w trybie online składa się faktycznie w max 10min, czeka na rozpatrzenie do 48h.

U mnie to trwało chyba z tydzień, zanim po telefonie na mlinię (0700 wychodzi taniej!) poinformowano mnie łaskawie, że wniosek został automatycznie odrzucony. Bez jakiegokolwiek uzasadnienia. Zaj_ście.

Ponieważ wysrali się na mnie jako wtedy 4-5 letniego klienta, wziąłem papiery i poszedłem do qetin załatwiać sprawę "analogowo".

Na drugi dzień dostałem telefon nie o rozpatrzeniu wniosku, tylko informacji że przelew czeka i rusza jak tylko dostarczę umowę.

Drugi atut, to że koszt obsługi kredytu i oprocentowanie getin miał najniższe, a mbank wręcz przeciwnie ;)

Ciekawym jak to wszystko wygląda na dzień dzisiejszy.

 

ps. po drodze było jeszcze bzwbk i coś jeszcze, ale bodaj bym sobie w stopę strzelił zanim pomyślę raz jeszcze o traceniu czasu.

Kredyty to się bieże  na *mln, a nie drobne na zakupy w markecie. Wtedy żaden problem nie powstaje :)


  • 0





Podone tematy Collapse


Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sync, bank, t-mobile, nazwa, sync.pl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych