Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak zabezpieczyć WordPressa przed spamem

wordpress spam

Brak odpowiedzi do tego tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Bart

    Stary wyjadacz

  • 276 postów
    • Czas spędzony online: 19d 20h 22m 41s
55
Znakomita!

Napisano 16 czerwca 2014 - 11:16

#1
Wklejam poradnik o zabezpieczeniu przed spamem z mojego starego bloga, może komuś się przyda...
Przygotowałem listę pięciu wtyczek o najlepszej skuteczności zatrzymywania spamu, testowanej na moich własnych stronach.
 

1. Akismet

akismet
 
Wtyczka instalowana wraz z WordPressem jednak domyślnie wyłączona. Komentarze z naszego WordPressa są sprawdzane przez system Akismeta, co pozwala skutecznie rozdzielić wartościowe komentarze od spamu.
 
Skuteczność:
 

2. Sweet Captcha

sweet captcha
 
Pięknie prezentująca się Captcha, która w odróżnieniu do serwowanej nam od Google nie męczy oczu. Nie do przejścia przez automaty spamujące.
Wtyczkę możemy pobrać oficjalnej strony WordPressa lub zainstalować z poziomu panelu WP.
Tak prezentuje się Sweet Captcha:
sweet captcha
3. Growmap Anti Spambot Plugin (G.A.S.P)
gasp anty spambot
 
GASP dodaje nowe pole przy pisaniu komentarzy które musimy zaznaczyć. Wiele automatów do spamowania nie potrafi obsługiwać takiego pola co daje nam sporą skuteczność, aczkolwiek nie 100 procentową.
Wtyczkę możemy pobrać ze strony WordPressa bądź zainstalować przez panel. "Live demo" macie na dole strony, przy pisaniu komentarzy na moim blogu ;)
4. Anti-Spam
Anti-Spam WordPress
 
Wtyczka dodaje dwa ukryte pola, niewidoczne dla użytkowników jednak wykrywalne przez boty co daje nam pewną gwarancje na brak spamu. Spodobało mi się też forma promowania wtyczki mottem:
no captcha, because spam is not users' problem
no moderation queues, because spam is not administrators' problem
no options, because it is great to forget about spam completely
Za pewne przyznacie mi racje, że zadręczanie użytkowników przeróżnymi captchami nie powinno mieć miejsca. Wtyczka Anti-Spam nie wpływa w żaden sposób  na użytkowników i jest to zdrowe podejście do tematu!
Sam sprawdź, pobierając wtyczkę z tej strony bądź instalując ją z panelu wordpressa.
 
5. Disqus Comment System
disqus spam
 
Nie jest to co prawda typowa wtyczka do zwalczania spamu jednak jej 100 % skuteczność zatrzymywania spamu zmusiła mnie by umieścić ją w tej liście. Disqus to system komentarzy który utrzymuje je na własnych serwerach co jest bardzo przydatne jeśli chcemy odciążyć naszą stronę. Połączenie wspaniałego designu, 100 procentowej skuteczności zwalczania spamowych komentarzy daje nam świetną mieszankę, która powinna znaleźć się na Twoim Wordpressie! ;)
Standardowo wtyczkę możemy zainstalować poprzez panel lub pobrać z tej strony.

  • 1





Podone tematy Collapse


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych