Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Kto rano wstaje :)


47 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 28 maja 2015 - 07:21

#1

Czyli kolejna forumowa zabawa do nabijania postów :)
Kto rano wstaje (6:00 - 8:00) niech wrzuci tutaj coś od siebie :)

Nie wiem jak u Was, ale w Toruniu zapowiada się ciekawa pogoda. Może pora zamienić samochód na rower jako transport do pracy? :) 


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 28 maja 2015 - 07:51

#2

Ej, napisałeś już po 8, a w zasadach dałeś widełki 6 - 8 :P

 

Na południu Polski ciągle brzydka pogoda, kilka kilometrów dalej leży śnieg w górach :D


  • 0

webDeveloper


Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 28 maja 2015 - 08:48

#3

Czyli kolejna forumowa zabawa do nabijania postów :)
Kto rano wstaje (6:00 - 8:00) niech wrzuci tutaj coś od siebie :)

Nie wiem jak u Was, ale w Toruniu zapowiada się ciekawa pogoda. Może pora zamienić samochód na rower jako transport do pracy? :)

Ja tam otwieram oczy przed 7, ale nie podniosę się wcześniej niż po godzince leżakowania B)

ps. Gdybym nie jeździł całorocznie na kole do roboty, po miesiącu zacząłbym się turlać z otyłości od siedzenia po kilka, a nawet kilkanaście h dziennie ;)
 

 

Ej, napisałeś już po 8, a w zasadach dałeś widełki 6 - 8 :P

Hmm, szelma przestawił w bazie godzinę na 7:21 ? :D


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 28 maja 2015 - 09:32

#4

Ja tam otwieram oczy przed 7, ale nie podniosę się wcześniej niż po godzince leżakowania B)

ps. Gdybym nie jeździł całorocznie na kole do roboty, po miesiącu zacząłbym się turlać z otyłości od siedzenia po kilka, a nawet kilkanaście h dziennie ;)
 

 

Hmm, szelma przestawił w bazie godzinę na 7:21 ? :D

Nie ruszałem nic w bazie :D Napisałem po 8 z pracy już bo zapomniałem :D A mimo wszystko chciałem dzisiaj zapoczątkować zabawę :D

@Zimistrz
Jesteś maniakiem rowerowania?


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 28 maja 2015 - 11:56

#5

Ja tam otwieram oczy przed 7, ale nie podniosę się wcześniej niż po godzince leżakowania B)

ps. Gdybym nie jeździł całorocznie na kole do roboty, po miesiącu zacząłbym się turlać z otyłości od siedzenia po kilka, a nawet kilkanaście h dziennie ;)
 

 

Hmm, szelma przestawił w bazie godzinę na 7:21 ? :D

A mi to np nie grozi :D Ja siedzę/leżę 99% czasu (w pracy, w domu, w gościach), wożę się autem a waga jaka była taka jest. Albo Ty masz powolną przemianę materii, albo ja turbo szybką :D

Ja tam wolę godzinę, ba 5 minut dłużej pospać i wstać w ostatniej chwili niż budzić się wcześniej i leżeć przed wstanięciem. jestem leniem i uwielbiam spać.


  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 28 maja 2015 - 13:03

#6

@up

Zero sportu?

PS: Taki pomysl mi przyszedl do glowy. Kto pierwszy rano tutaj zajrzy, rzuca temat rozmowy dnia :) Moze byc?


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 29 maja 2015 - 07:01

#7

Aaaaaa, prawie zdążyłem :) 

No co tam u Was? Jakie plany na weekend?


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 29 maja 2015 - 09:12

#8

Albo Ty masz powolną przemianę materii, albo ja turbo szybką :D

Wspomnisz własne słowa gdy wiek będziesz pisał z sufiksem *dzieści, nie *dzieścia ;)

 

@Zimistrz
Jesteś maniakiem rowerowania?

Absolutnie nie ! :D
Szczere mówiąc jeżdżę na kole głównie w celach zdrowotnych. Już plecki i pręgież dały o sobie mocno znać przez niepoliczalną ilość przesiedzianych godzin i znikomym ruchu. Druga rzecz jest bardziej prozaiczna. Nie przepadam za komunikacją miejską. Nie zniósłbym dojeżdżania roztrzęsionym autopkiem wśród masy owiec o podejrzanej aparycji, w którym duchota latem wysuszyła mi oczy na proszek. Jazda gablotą też odpada. Na widok spasionych kierowców wręcz wylewających się z auta, dla których jedyny ruch to trasa: auto<->robota<->auto<->sklep<->auto<->chawira robi mi się niedobrze.

Tych kilka km jest wręcz zbawienne i polecam ten sposób transportu, w miejsce stania w korkach i wdychania smogu (choć już kilka razy przegryzłem "przepyszny" wyciąg z wydechu autobusu)

No dobra, może trochę maniakiem lekkiego XC jestem, bo jazda po ostępach leśnych jest fajna ;)

Jakie plany na weekend?

Przetrwać go B)


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 29 maja 2015 - 10:02

#9

 

 

Wspomnisz własne słowa gdy wiek będziesz pisał z sufiksem *dzieści, nie *dzieścia

Na ile lat Ty mnie 'wyceniasz' w takim razie? :D

 

No co tam u Was? Jakie plany na weekend?

Odpocząć w oflajnie:)


  • 0

webDeveloper


krzysiek_web

    Użytkownik

  • 63 postów
    • Czas spędzony online: 3d 19h 56m 32s
6
Neutralna

Napisano 30 maja 2015 - 06:47

#10

Witam z rana ;)

Plany na weekend układanie kostki brukowej w domu na podjeździe ;)


  • 0

webKS - Wdrożenia stron i sklepów Internetowych.
Usługi Informatyczne 'webKS'.


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 31 maja 2015 - 08:13

#11

Super sprawa :) Ja takie przydomowe prace w weekend bardzo lubię :) Odcięcie od rzeczywistości :D


  • 0

Yeoman

    Stary wyjadacz

  • 358 postów
    • Czas spędzony online: 6d 19h 43m 48s
169
Znakomita!
  • LocationKatowice

Napisano 31 maja 2015 - 11:24

#12

Kurde, widzę, że temat się rozwija :D

Ja z rowerem podobnie jak Zimistrz.

Niedziela ? Nie mam pomysłu. Może polece na rower :D A jak nie to zostaje przy fifie i gta :)

 

Super sprawa  :) Ja takie przydomowe prace w weekend bardzo lubię  :) Odcięcie od rzeczywistości  :D

 

Zazdroszczę :(


  • 0

2ed58r7.png


unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 01 czerwca 2015 - 07:31

#13

Hello! Wszystkim życzę wszystkiego najlepszego z okazji dzisiejszego naszego święta (w końcu wszyscy faceci to wieczne dzieci) :D

 

Piękny dzień dzisiaj, ma mi przyjść prezent który sobie sprawiłem z powyższej okazji :D


  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 01 czerwca 2015 - 07:39

#14

Hello! Wszystkim życzę wszystkiego najlepszego z okazji dzisiejszego naszego święta (w końcu wszyscy faceci to wieczne dzieci) :D

 

Piękny dzień dzisiaj, ma mi przyjść prezent który sobie sprawiłem z powyższej okazji :D

Wzajemnie :)
No i pochwal się co sobie sprawiłeś... no i czy żona wie :D:D

PS: Mi chodzi po głowie sprawienie czegos takiego, i szukam kogoś kto utwierdzi mnie w tej decyzji:


Załączony plik  xxx.jpg   165,35 KB   1 Ilość pobrań
 


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 01 czerwca 2015 - 09:07

#15

PS: Mi chodzi po głowie sprawienie czegos takiego, i szukam kogoś kto utwierdzi mnie w tej decyzji:


Jeśli na takim ostrym będziesz jeździł po kostce na której stoi, wymódl od razu rabat w serwisie na prostowanie felg. Potwierdziły to dwa serwisy które odwiedziłem w celu prostowania fel, gdzie najwcześniej dostałbym felę po 6-7 dniach. Takie jest obłożenie w tym momencie.
Polska to kraina wysokich krawężników, garbów i dziur; o znikomej ilości ścieżek rowerowych. A nawet pośród nich, te dobrze wykonane to zaledwie kilka procent.
Inna rzecz, że wyjazd full ostrym poza szosę jest okrutnie niewygodny. Twardy widelec i brak przerzutek tylko dla twardych zawodników. Ale takich, którzy w ostateczności lubią dymać na piechotę pod górkę w lesie ;)

Polecam hardtaila typu cross (nie typowy mtb) + widelec ze skokiem 100mm + hamulce tarczowe, hydrauliczne + jeśli nie ma opon cross-owych, to wymianę balonów mtb 2.0-2.2cm na takie. Uniwersalne koło dla dojeżdżających do roboty oraz niedzielnych rowerzystów chcących wyskoczyć gdzieś po kościele ;)


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 01 czerwca 2015 - 09:13

#16

To nie jest ostre kolo. Teraz tam jest 1 bieg. Przed zakupem chcialem to zamienic na 7 biegowy shimano nexus.

A Twoja propozycja nie ma takiego klimatu :D 


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 01 czerwca 2015 - 10:59

#17

To nie jest ostre kolo. Teraz tam jest 1 bieg. Przed zakupem chcialem to zamienic na 7 biegowy shimano nexus.

A Twoja propozycja nie ma takiego klimatu :D

To jest klasyczne ostre koło; zapewne własnoręczna składanina. B)

Nie myl ostrego z kolarzówą ;)

Minimalizm, twardy widelec, single speed z pewnością z torpedo ze wzgl. na brak tylnego hamulca ręcznego, spora zębatka przednia, mocne obręcze + slicki. Wszystko co trzeba do zapierniczania.

Moja propozycja to beach cruiser, ale ze względów pragmatycznych nie wiem kiedy i gdzie bym nim jeździł.
Pamiętaj, ja śmigam na kole cały rok: słońce, deszcz, śnieg, lód, błoto, szuter, piach, asfalt i co ino; wszystkie możliwe warunki.
Mnie jest potrzebny muł który pojedzie przy -15° i zdołam nim zahamować, a nie mercedes do pokazywania małolatom na rynku.
Przy czym full suspens to jednak za wysokie progi cenowe, a z kolei aż takie extremalne XC mnie nie pociąga. Choć jazda po mieście wiele od dróg leśnych nie odbiega ;)

btw. taki rower_cruiser4.jpg


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 01 czerwca 2015 - 11:01

#18

 

 

No i pochwal się co sobie sprawiłeś... no i czy żona wie 

Amplituner + 5.1 a jaki? Pozostawię to dla siebie, bo to z najniższej półki :P

 

Co do rowera, to brzydki :D

 

 

+ ładniejszy ten Zimistrza :)


  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 01 czerwca 2015 - 11:12

#19

Amplituner + 5.1 a jaki? Pozostawię to dla siebie, bo to z najniższej półki :P

 

Co do rowera, to brzydki :D

 

 

+ ładniejszy ten Zimistrza :)

Nie moje klimaty ten rower :P I co Ty masz z tymi oponami? :D T osie kurde ciezko jezdzi na takich grubasach :P

A co do tego zdjecia co ja dalem, to tak jak mowie, ja nie chce single speed. Byłyby przerzutki :)


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 01 czerwca 2015 - 11:23

#20

Nie moje klimaty ten rower :P I co Ty masz z tymi oponami? :D T osie kurde ciezko jezdzi na takich grubasach :P

A co do tego zdjecia co ja dalem, to tak jak mowie, ja nie chce single speed. Byłyby przerzutki :)

Spróbuj na cieniutkich jechać szutrową, wpaść w błocko lub przepchnąć kilkanaście/dziesiąt metrów po piaseczku. Gwarantuję moc doznań ;D
Właśnie jestem na etapie szukania nowego ogumienia. Stąd zastanawiam się czy oponki cross wyrobią w terenie po którym śmigam. Choć właśnie głównie pod kątem miejskim chcę je zmienić z obecnych balonów mtb, bo huczą jak szerszenie i zagarniają wszystkie kałuże :}

Rozumiem że celujesz w rower turystyczny ?

 

 

@unbreak: są jeszcze amerykańskie cruisery, ale na tym to się chyba da tylko jechać do przodu i to wyłącznie z górki ;)

Do miasta typowym holendrem też bym nie pogardził. Ale ciężko to rozpędzić do 30-tu, jak się już spóźnionym do roboty wstaje z wyra :D


  • 0





Podone tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych