Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ocena layout - Perso

ps lay layout perso stormweb

8 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
wolfdz

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 252 postów
    • Czas spędzony online: 10d 19m 41s
14
Dobra
  • LocationKraśnik

Napisano 06 lipca 2015 - 21:59

#1

Witajcie!

Nie wiedziałem gdzie to umieścić więc daje do Ogólnego w Grafice. 

Ostatnio zająłem się tworzeniem prostego laya pod stronę personalną, taka coś podobnego do CV przedstawiające osobę i jej najważniejsze cechy, umiejętnosci../

Chciałem dać wam to do oceny gdyż samemu trudno oceniać zrobiony przez siebie projekt, chce abyście wzięli pod uwagę wszystko co tylko się da.

Spoiler

PS. Proszę pomińcie tą literówkę na końcu "shoud", dopiero teraz się zorientowałem XD


Użytkownik wolfdz edytował ten post 06 lipca 2015 - 22:02

  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 07 lipca 2015 - 01:36

#2

Za dużo scrollowania. Każdy HRowiec wyłączy zakładkę, bo w takim układzie treści niczym go nie zainteresujesz.

Moim zdaniem za duże to wszystko, za wielkie bloki dla małej ilości treści. Druk nie będzie zbliżony do takiej prezentacji, a z założenia powinien - o ile CV jako dokument zawierać będzie link do strony.

 

A zupełnie inna rzecz to że jest to projekt dla statycznej treści. Niestety, CV przygotowuje się per odbiorca (czyt. firma), ew. jako szablon wyjściowy.

Osobiście zrobiłbym to raczej jako dokument do pobrania, niż onlajnowe CV w postaci onepagera.


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 07 lipca 2015 - 07:21

#3

....

A zupełnie inna rzecz to że jest to projekt dla statycznej treści.

...

 

Mogę zapytać czemu tak uważasz?

 

Co do projektu to imo nawet fajny, choć odrobinę za długi i brakuje tego czegoś, ale nie jestem w stanie określić dokładniej czego :D


  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 07 lipca 2015 - 09:06

#4

Do samego wyglądu szablonu większych zastrzeżeń nie mam.

Ale w mojej opinii idziesz oklepanym schematem. Niczym się nie wyróżnisz taką stroną i nikt Ciebie nie zapamięta. Tego typu strony były modne 2 lata temu. Teraz trzeba trochę kombinować przy stronach typu personal vcard. 

Tutaj jakiś tam pierwszy z brzegu przykład strony, która bardziej Cie wyróżni: http://flatheme.net/...ates/gentleman/


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 07 lipca 2015 - 17:13

#5

Mogę zapytać czemu tak uważasz?
 
Co do projektu to imo nawet fajny, choć odrobinę za długi i brakuje tego czegoś, ale nie jestem w stanie określić dokładniej czego :D

Pozwalam
132624090.jpg
 
od tego jest forum :)
Projekt onlajnowego CV dotyczy stricte statycznej treści, bo ta się magicznie nie zmieni w zależności od tego kto na nią wejdzie lub co oczekuje na niej znaleźć. To jeszcze nie te czasy aby technologia umożliwiała dynamiczną, spersonalizowaną zawartość bez żadnej wstępnej interakcji.
Stąd z założenia odwiedzającym jest z góry zdefiniowana grupa odbiorców. W tym wypadku zleceniodawców lub osób poszukujących pracownika o określonych umiejętnościach. Wszystkich umiejętności nie sposób wrzucić do jednego wora i zaserwować jak zmieloną papkę na talerzu, każąc odbiorcy wybierać składniki spośród całego gąszczu. [Kazać coś robić odwiedzającemu ? Wolny żart.]
 
Ok, może na zachodzie to ma sens, gdzie przykładem webdesigner to stanowisko, na którym nie rusza się żadnego kodu, nie doradza, nie szkoli klienta, nie wdraża, tylko kreśli piórem i klika myszą. Wtedy da się zwięźle i treściwie złożyć taką autoprezentację.
Ale w polsce ? [patrz w temat o kuriozalnych ogłoszeniach z branży] ;)
 

Ale w mojej opinii idziesz oklepanym schematem.

Wykorzystanie gotowego layoutu rozpada się zazwyczaj w momencie dojścia do etapu uzupełniania treści.

Więcej przy tym gimnastyki niż jest to tego warte.

Wycinanie określonych elementów jest kolejnym krokiem po powyższym, uzupełniając o elementy z innej bajki. Co w konsekwencji doprowadza do powstania "dzieła" przypominającego składankę różnych puzzli nie pasujących do siebie.

 

Takie tam moje dywagacje.


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 07 lipca 2015 - 21:36

#6

Pozwalam
132624090.jpg
 
od tego jest forum :)
Projekt onlajnowego CV dotyczy stricte statycznej treści, bo ta się magicznie nie zmieni w zależności od tego kto na nią wejdzie lub co oczekuje na niej znaleźć. To jeszcze nie te czasy aby technologia umożliwiała dynamiczną, spersonalizowaną zawartość bez żadnej wstępnej interakcji.
Stąd z założenia odwiedzającym jest z góry zdefiniowana grupa odbiorców. W tym wypadku zleceniodawców lub osób poszukujących pracownika o określonych umiejętnościach. Wszystkich umiejętności nie sposób wrzucić do jednego wora i zaserwować jak zmieloną papkę na talerzu, każąc odbiorcy wybierać składniki spośród całego gąszczu. [Kazać coś robić odwiedzającemu ? Wolny żart.]
 
Ok, może na zachodzie to ma sens, gdzie przykładem webdesigner to stanowisko, na którym nie rusza się żadnego kodu, nie doradza, nie szkoli klienta, nie wdraża, tylko kreśli piórem i klika myszą. Wtedy da się zwięźle i treściwie złożyć taką autoprezentację.
Ale w polsce ? [patrz w temat o kuriozalnych ogłoszeniach z branży] ;)
 

Wykorzystanie gotowego layoutu rozpada się zazwyczaj w momencie dojścia do etapu uzupełniania treści.

Więcej przy tym gimnastyki niż jest to tego warte.

Wycinanie określonych elementów jest kolejnym krokiem po powyższym, uzupełniając o elementy z innej bajki. Co w konsekwencji doprowadza do powstania "dzieła" przypominającego składankę różnych puzzli nie pasujących do siebie.

 

Takie tam moje dywagacje.

Ja nie polecam skorzystać z gotowego szablonu. Ba... wręcz odradzam :) Polecam jednak stworzyć coś nieszablonowego. Może właśnie full width :) A nie typowa, skrolowana stronka :)


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 07 lipca 2015 - 22:00

#7

Ja nie polecam skorzystać z gotowego szablonu. Ba... wręcz odradzam :) Polecam jednak stworzyć coś nieszablonowego. Może właśnie full width :) A nie typowa, skrolowana stronka :)

Przewijać można też w poziomie. Kilka fajnych koncepcji zaistniało już sporo lat temu.

Imo, rozwiązanie świetne do serwowania na tabletach i większych smyrfonach.

Dla mnie osobiście lepiej scrollować treść w poziomie.


  • 0

Chuchma

    Nowy użytkownik

  • 10 postów
    • Czas spędzony online: 24m 32s
1
Neutralna

Napisano 08 lipca 2015 - 14:47

#8

Przewijanie pod CV nie jest złe, ale z boku może dodaj coś ala spis treści jakby ktoś chciał wrócić do czegoś to jednym kliknięciem.


  • 0

takos

    Nowy użytkownik

  • 4 postów
0
Neutralna

Napisano 19 marca 2016 - 19:41

#9

Same najważniejsze rzeczy, czytelnie i przejrzyście. Poza twoimi pracami dla pracodawcy ważne jest twoje doświadczenie i profil zawodowy jaki posiadasz. Ładna kolorystyka, dobrez dobrałeś grafikę


  • 0





Podone tematy Collapse


Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ps, lay, layout, perso, stormweb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych