Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Forex - co potrzebne na start


10 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
rebo

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 158 postów
    • Czas spędzony online: 6h 48m 10s
4
Neutralna

Napisano 28 czerwca 2017 - 07:14

#1

Jak w temacie. Czy ktoś z was inwestuje? Jakie są wasze doświadczenia?

Czego waszym zdaniem potrzebuję na start? Teorię mam, sporo czytam, interesuje mnie ta tematyka.

Ale co dalej? Zero doświadczenia w inwestowaniu, nie obracałem nigdy pieniędzmi w taki sposób.


  • 0

korka

    Nowy użytkownik

  • 15 postów
    • Czas spędzony online: 25s
1
Neutralna

Napisano 29 czerwca 2017 - 19:23

#2

Na start potrzebujesz przede wszystkim wiedzy i przygotowania. Nie zaczyna się inwestować bez doświadczenia, chociaż na wersji demo systemu. Musisz dokładnie znać rynek forex, rozumieć wszystkie pojęcia i mechanizmy. Wykorzystuj wiedzę jaką masz w sieci - jest darmowa. W easyMarkets całkowicie za darmo korzystasz np. z webinarów - trzeba się tylko na nie zapisać. Mają też bazę wiedzy, w której krok po kroku, masz wszystko dokładnie obajśnione - tzn. zasady działania systemu. 


  • 0

rebo

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 158 postów
    • Czas spędzony online: 6h 48m 10s
4
Neutralna

Napisano 30 czerwca 2017 - 07:15

#3

Ok, to system brokerski, tak? Ale sugerujesz inwestowanie przez nich, czy tylko korzystanie z tej wiedzy?

To ostatecznie ty inwestujesz na forex, bo w sumie to do końca nie rozumiem. Nie piszesz nic o własnym doświadczeniu...


  • 0

korka

    Nowy użytkownik

  • 15 postów
    • Czas spędzony online: 25s
1
Neutralna

Napisano 03 lipca 2017 - 18:08

#4

Ja inwestuję przez nich. Ten broker ma w Polsce oddział - też radzę na to zwracać uwagę, bo większość firm działa w Polsce wirtualnie. Po prostu mają w polskim języku stronę i to wszystko. Bardzo często nie mają nawet polskojęzycznego supportu - poważnie. Tutaj wprawdzie przy okazji, ale umówiłem się na spotkanie i byłem w tym oddziale. Ale wracając do sedna - musisz się stale uczyć i rozwijać. Doskonale znać forexa i system brokerski. Wtedy z tego twojego inwestowania może coś wyjdzie. 


  • 0

rebo

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 158 postów
    • Czas spędzony online: 6h 48m 10s
4
Neutralna

Napisano 04 lipca 2017 - 07:21

#5

A powiedz mi - czy na forexie jest coś takiego, jak fundusz gwarancyjny? Tzn. na zasadzie funduszu bankowego? Mam na myśli sytuację, w której dana firma pada, a ja nie tracę w momencie wszystkich środków. Realne na tym rynku?


  • 0

korka

    Nowy użytkownik

  • 15 postów
    • Czas spędzony online: 25s
1
Neutralna

Napisano 05 lipca 2017 - 18:03

#6

Nie ma. W Polsce masz tylko fundusz bankowy na takiej zasadzie. Ale np. easyMarkets ma też licencję cypryjska, nie jest wyłącznie pod nadzorem KNF. A ta licencja cypryjska jest zdecydowanie bardziej wymagająca niż polska. I przy okazji - tam mają fundusz gwarancyjny. Nie pamiętam do jakiej dokładnie kwoty, to musisz już sobie znaleźć w sieci. 


  • 0

rebo

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 158 postów
    • Czas spędzony online: 6h 48m 10s
4
Neutralna

Napisano 06 lipca 2017 - 07:41

#7

Poczytam na ten temat. Kurde, brokerów powinno coś takiego obowiązywać, przynajmniej do konkretnej kwoty. 

Ale mniejsza o to. Ten fundusz jest dla mnie kolejnym argumentem. Dam znać nieco więcej dopiero kiedy będę po webinarach, przerobię centrum wiedzy i poinwestuję na wersji demo. Oczywiste, że demo i normalny system nie to samo, ale przynajmniej będę miał po tym jakiś ogląd na to, czy w ogóle się do tego nadaję. Ale tak całkowicie wstępnie - easyMarkets mi się podoba, szczególnie pod względem dostępności tej darmowej wiedzy.


  • 0

korka

    Nowy użytkownik

  • 15 postów
    • Czas spędzony online: 25s
1
Neutralna

Napisano 07 lipca 2017 - 22:31

#8
Czy ja wiem? Analogicznie powinno być przy innych formach inwestycji?
Fajnie, gdyby takie gwarancje były prawnie uregulowane, ale wątpię, żeby to w Polsce miało nastąpić.
Ale jeśli dany broker ma takie gwarancje w ramach innej licencji, to już na pewno sygnał na plus.
Zresztą - środkami trzeba obracać po prostu racjonalnie. 

  • 0

rebo

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 158 postów
    • Czas spędzony online: 6h 48m 10s
4
Neutralna

Napisano 10 lipca 2017 - 07:16

#9

Na pewno trochę inaczej ludzie by na to patrzyli, ale z drugiej strony - może najazd amatorów nie jest forexowi potrzebny?

Tak czy siak - coraz lepiej wszystko rozumiem i wiem o co chodzi. Forex jest ciekawym zagadnieniem, ale jednak bardziej ciekawi mnie sam system easyMarkets, chodzi bardziej o wszystkie funkcje, które ograniczają ryzyko, no i zrozumienie zasad ich działania. Po prostu widzę teraz, że to wcale nie jest taka czarna magia, jak mi się wydawało.


  • 0

x_n

    Nowy użytkownik

  • 40 postów
    • Czas spędzony online: 1h 38m 26s
0
Neutralna

Napisano 11 lipca 2017 - 11:22

#10

Forex to instrument który daje zarobić, ale rzeczywiście jeżeli ktoś w tym nie siedzi na bieżąco, to ryzyko jest bardzo duże. Ale nie tylko forex daje zarobić istnieją przecież inne serwisy, które też mają wpisane w swoją działalność ryzyko, ale umówmy się, znacznie mniejsze, ale rzeczywiście ono jest.

Mam tutaj na myśli portale które pośredniczą w udzielaniu pożyczek typu chwilówki. RRSO jest zwykle wysokie i opiewa na kilkaset procent. Ktoś może nie spłacić, ale większość spłaca i teoretycznie można wyjść na swoje. Proponuję jeszcze tutaj poczytać opinie: https://chwilowo.pl/opinie/ można tam znaleźć trochę więcej informacji na ten temat.


  • 0

marcin43

    Nowy użytkownik

  • 18 postów
    • Czas spędzony online: 56m 57s
0
Neutralna

Napisano 12 maja 2022 - 09:25

#11

Inwestować na forex może praktycznie każdy. Pytanie jednak czy jest to opłacalna opcja. Moim zdaniem niekoneicznie. Wiele osób próbiuje, nabiera się na obietnice a potem traci. Według statystyk ponad 80% inwestorów na forex traci.

Tak wiec jest o wiele wieksza szansa na to,z e straci sie pieniądze niż się wygra. 

Jeśli chcecie zarobić szyhbką kasę, polecam zobaczyć sobie jakie mają banki promocje na założenie konta:

https://www.konto-st...ie.pl/mbank.php

Obecnie w wielu z nich można dostać niezłe bonusy. 


  • 0





Podone tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych