Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Domeny za 0 zł?

domeny za 0zł darmowa domena

43 replies to this topic
  • Please log in to reply
Quaniq
19
Dobra
  • LocationKatowice

Posted 02 August 2013 - 17:56

#1

Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy nie orientuje się ktoś, czy nie ma gdzieś jakieś promocji na domeny, tj. domeny za 0 zł? Znalazłem ofertę na home.pl, lecz aktualnie ta promocja jest dla firm. 

 

Jeśli znacie jakieś firmy u których można nabyć domenę za darmo, napiszcie tutaj. 

 


  • 0

light
9
Neutralna

Posted 02 August 2013 - 21:09

#2

Darmowa domena? Tego typu promocje mają mały sens. Zazwyczaj przedłużenie takiej domeny to koszt 123 zł.

Zobacz nazwa.pl, 1and1 i az.pl. Tam też mają takie promocje, ale nie znam szczegółów


  • 0

Luke

    Nowy użytkownik

  • 15 posts
    • Czas spędzony online: 1h 16m 8s
0
Neutralna

Posted 30 August 2013 - 14:55

#3

Na fwl.pl masz na rok domenę .pl ale z reklamami a nie wiem na ile się przedłuża, nawet Ci jej nie polecam, ale jak chcesz ;)


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2911 posts
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Posted 30 August 2013 - 16:44

#4

Na fwl.pl masz na rok domenę .pl ale z reklamami a nie wiem na ile się przedłuża, nawet Ci jej nie polecam, ale jak chcesz ;)

Jak może być domena z reklamami? o.O


  • 0

kabula

    Nowy użytkownik

  • 46 posts
    • Czas spędzony online: 39s
3
Neutralna

Posted 16 September 2013 - 14:15

#5

W Hekko jak kupujesz hosting to dostajesz za darmo domenę PL, później przedłużenie kosztuje tanio, bo 54 zeta. Domenę dają do konta od 7 dych w górę. Nie znam tańszej opcji zakupu domeny PL.


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2911 posts
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Posted 16 September 2013 - 16:33

#6

W Hekko jak kupujesz hosting to dostajesz za darmo domenę PL, później przedłużenie kosztuje tanio, bo 54 zeta. Domenę dają do konta od 7 dych w górę. Nie znam tańszej opcji zakupu domeny PL.

W OVH masz dokładnie tak samo, z tym że przedłużenie kosztuje 49.99 zł, więc niewątpliwie taniej :)


  • 0

senrix

    Nowy użytkownik

  • 12 posts
    • :
0
Neutralna

Posted 03 October 2013 - 15:02

#7

Jak może być domena z reklamami? o.O

To jest darmowy hosting wątpliwej jakości i o szemranej polityce. Firma zarejestrowana w Holandii bodaj.

 

Ja miałem darmową domenę w domeny.pl ale... potem zażądali 150 złotych za odnowienie. Powiedziałem "nie" i sprzedali do aftermaketu.

Nie było durnia na domenę, więc po pół roku ją wykupiłem w OVH.pl Poza tym nie polecam domeny.pl , nie ma ( a przynajmniej nie było) jasno, wyraźnie i ogólnodostępnych zapisów o cenach i zasadach odnowienia.


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2911 posts
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Posted 03 October 2013 - 15:13

#8

To jest darmowy hosting wątpliwej jakości i o szemranej polityce. Firma zarejestrowana w Holandii bodaj.

 

Ja miałem darmową domenę w domeny.pl ale... potem zażądali 150 złotych za odnowienie. Powiedziałem "nie" i sprzedali do aftermaketu.

Nie było durnia na domenę, więc po pół roku ją wykupiłem w OVH.pl Poza tym nie polecam domeny.pl , nie ma ( a przynajmniej nie było) jasno, wyraźnie i ogólnodostępnych zapisów o cenach i zasadach odnowienia.

Oczywiście, że są takie zapisy. Chociażby cennik.

Poza tym w momencie, w którym Ty rejestrujesz domenę za 0 zł, to operator płaci NASKowi te kilka zł za Ciebie, czyli dokłada do interesu. Zazwyczaj taka promocja uwarunkowana jest tym, że jeśli chcesz taką domenę przenieść do innego operatora, to przynajmniej raz musisz ją opłacić za pełną kwotę :) To w zasadzie jest logiczne i wytłumaczalne.


  • 0

kalcha
0
Neutralna

Posted 21 October 2013 - 09:00

#9

Słuchajcie a jaki jest chwyt obecnie na az.pl bo też mają niby darmowe pl-ki. I zastanawiam się o co chodzi


  • 0

rebo

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 158 posts
    • Czas spędzony online: 6h 48m 10s
4
Neutralna

Posted 20 November 2013 - 15:23

#10

Nie wiem jak jest teraz, ale kiedy ja miałem konto w az, to za przedłużenie domeny PL płaciło się 120 zł brutto. Mniej niż połowę tego płacę w Hekko.

Nie ma sensu działanie na najbardziej znanych markach, bo bardziej niż jakość finansujemy po prostu ich kampanie reklamowe. Oni wcale nie oferują lepszych parametrów.


  • 0

MasterServer.pl
0
Neutralna

Posted 25 November 2013 - 12:49

#11

Domena 0 zł? he he 


  • 0

vms

    Użytkownik

  • 81 posts
    • Czas spędzony online: 5h 33m 5s
28
Bardzo dobra

Posted 26 November 2013 - 13:04

#12

Domena 0 zł? he he 

 

Coż w tym takiego zabawnego? Ja zarejestrowałem masę domen za darmo. Oczywiście za przedłużenie trzeba zapłacić, ale to chyba oczywiste.


  • 0

rebo

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 158 posts
    • Czas spędzony online: 6h 48m 10s
4
Neutralna

Posted 19 December 2013 - 15:21

#13

To "hehe" oznacza spamuję, żeby mieć linka w profilu, albo później w stopce.

Cena domeny PL w nask to bodaj 40 zł co nie? Zatem jeśli firma najpierw daje domenę za 0, a po roku za 50 zeta, to dalej na tym nie zarabia ani złamanego grosza.


  • 0

kabula

    Nowy użytkownik

  • 46 posts
    • Czas spędzony online: 39s
3
Neutralna

Posted 28 February 2014 - 15:30

#14

Zgadza się - ale co to obchodzi kupującego? O ile firma jest pewna, istnieje od lat na rynku, to nie ma żadnego ryzyka.

U kogoś nowego bym nie rezerwował, ale jeśli firma jest znana, ma dobre opinie to czemu nie?


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2911 posts
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Posted 28 February 2014 - 19:19

#15


Cena domeny PL w nask to bodaj 40 zł co nie? Zatem jeśli firma najpierw daje domenę za 0, a po roku za 50 zeta, to dalej na tym nie zarabia ani złamanego grosza.

Jeśli firma daje domenę za 0 zł, to raczej nie da przedłużenia za 50 zł :) Najczęściej będzie to 123 zł brutto, a wtedy firma już zarabia i to ładną kasę :)  Tak robią najwięksi i jak widać im się to opłaca, bo jest wielu nieświadomych klientów. Z domeną za 0 zł nie da się uciec do innego operatora bez regulacji należności.
  • 0

kabula

    Nowy użytkownik

  • 46 posts
    • Czas spędzony online: 39s
3
Neutralna

Posted 05 March 2014 - 15:56

#16

Nie zgadzam się. Za przedłużenie domeny płaciłem 54 brutto, a w pierwszym roku kosztowała mnie 0 zeta.

I nie ma takiego wymogu, że po roku musisz domenę przedłużyć. Gdzieś coś takiego w ostatnim czasie widziałeś?


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2911 posts
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Posted 05 March 2014 - 19:09

#17

Nie zgadzam się. Za przedłużenie domeny płaciłem 54 brutto, a w pierwszym roku kosztowała mnie 0 zeta.

I nie ma takiego wymogu, że po roku musisz domenę przedłużyć. Gdzieś coś takiego w ostatnim czasie widziałeś?

Gdzie ja napisałem, że masz wymóg przedłużania? Oczywiście, że nie masz. Ale jak kupisz domenę za 0 zł to nigdzie Ci nie pozwolą jej przenieść do innego operatora przed uregulowaniem należności (czytaj, coś około 120 zł brutto).

Nie możesz zrobić tak, że kupisz domenę w home.pl za 0 zł i przed jej okresem przedłużenia przeniesiesz ją do OVH i przedłużysz za 50 zł :) (bez  ponoszenia dodatkowych kosztów).

Do tego Ty mówisz o przypadku, gdzie domenę masz gratis do serwera i wtedy przedłużenie za 50zł. Ale nie znam przypadku, w którym domenę można kupić za 0-1 zł i potem przedłużyć za kwotę 50 zł :).


  • 0

Viso

    Nowy użytkownik

  • 11 posts
    • Czas spędzony online: 55m 18s
3
Neutralna
  • LocationKraków

Posted 05 March 2014 - 22:09

#18

 

Nie możesz zrobić tak, że kupisz domenę w home.pl za 0 zł i przed jej okresem przedłużenia przeniesiesz ją do OVH i przedłużysz za 50 zł :) (bez  ponoszenia dodatkowych kosztów).

Nie jestem do końca pewien, ale wydaję mi się jednak, iż jest taka możliwość - tyle, że trzeba to zrobić zaraz po zamówieniu (choć ręki nie dam sobie za to uciąć). 

 

 

Ale nie znam przypadku, w którym domenę można kupić za 0-1 zł i potem przedłużyć za kwotę 50 zł

Brałem 2 lata temu domenę za 0 zł (promocja) i przedłużenie jej kosztowało mnie bodajże w granicach 65-70 zł (fakt faktem jest to 15-20zł więcej, ale to nie jest chyba kosmos jeśli mówimy o przedłużeniu jakiejś ważnej dla nas domeny). 

 

Tak czy inaczej wszystko co za darmo zawsze znajdzie jakieś haki, które jak nie przy starcie tak i przy dalszej drodze się ujawnią :)


  • 0

kabula

    Nowy użytkownik

  • 46 posts
    • Czas spędzony online: 39s
3
Neutralna

Posted 10 March 2014 - 15:40

#19

zonic - to prawda, miałem ją do serwera, ale nie zmienia to faktu, że nie kosztowała mnie w pierwszym roku ani złotówki ;-)


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2911 posts
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Posted 10 March 2014 - 16:51

#20

zonic - to prawda, miałem ją do serwera, ale nie zmienia to faktu, że nie kosztowała mnie w pierwszym roku ani złotówki ;-)

Często usługodawcy coś takiego praktykują ;) W progreso.pl podobnie miałem.


  • 0





Podone tematy Collapse

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users