Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Windows 8 początki - Przycisk start

Przycisk start początki pomoc windows windows 8

1 odpowiedź w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
HortexX
0
Neutralna

Napisano 20 września 2013 - 22:19

#1

Cześć, jestem tu nowy i pozadaję wam, ogarniętym informatykom parę pytań na temat Windows 8.

 

Niedawno kupiłem nowego laptopa z zainstalowanym już windowsem w którym jestem kompletnie zielony. Ledwo umiałem się obsługiwać zwykłym XP'kiem, a teraz przyszło mi na starość się czegoś uczyć. Także liczę na Waszą pomoc. 

 

 

Po odpaleniu kompa wyświetliły mi się jakieś kafelki/okienka cokolwiek to znaczy. Nie wiem jakim cudem, wszedłem na przeglądarkę i pierwsze co zrobiłem znalazłem to forum. Nie ma przycisku Startu, jak się tu poruszać? Proszę o w miarę zrozumiałe odpowiedzi. 


  • 0

TchOrz.

    Użytkownik

  • 86 postów
    • Czas spędzony online: 4d 8h 47m 43s
21
Bardzo dobra
  • LocationŁódź

Napisano 20 września 2013 - 22:32

#2

W nowym interfejsie za nawigację odpowiadają rogi ekranów. I tak, jeśli najedziemy kursorem myszy w:

- prawy dolny lub górny róg, to wyświetli się najważniejsze menu, w którym można wejść do ustawień komputera, wrócić do ekranu głównego lub przeszukać komputer lub daną aplikację. To menu pojawi się niezależnie od tego, czy jesteś na ekranie głównym, na Pulpicie, czy wewnątrz aplikacji.

- lewy dolny róg, to szybko powrócimy do ekranu startowego

- lewy górny róg i chwilę poczekamy, to wyświetli nam się lista wszystkich uruchomionych aplikacji.

- kliknięcie prawym przyciskiem myszy w obrębie nowego interfejsu wywoła menu poleceń danej aplikacji

- aplikację w nowym interfejsie zamykamy "chwytając" kursorem myszy za górną krawędź okna aplikacji i przeciągając całe okno w dół.


  • 1





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Przycisk, start, początki, pomoc, windows, windows 8

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych