Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Windows 8 - Jak zrobić Print Screena w laptopie. [Odpowiedź]

windows 8 windows prt prt sc print print screen print screen w windows 8 jak zrobić prtsc w win8 jak zrobić print screen w wiw windows 8 print screen

9 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
TchOrz.

    Użytkownik

  • 86 postów
    • Czas spędzony online: 4d 8h 47m 43s
21
Bardzo dobra
  • LocationŁódź

Napisano 24 września 2013 - 17:52

#1
Witam, ostatnio chciałem zgrać sobie na dysk w formie png plik, lecz niestety nie mogłem zrobić znanego wszystkim Prt Sc. Żmudne poszukiwania w internecie, które kończyły się fiaskiem, popchnęły mnie do działania, aby sprawdzić wszystkie istniejące kombinacje z w/w klawiszem. Zaczynając od ctrl, po shift, kończąc nawet na esc, które niestety nie dawały efektów. Ale ominąłem jeden klawisz funkcyjny - Fn. Tak, to za jego pomocą, możecie spróbować zrobić zrzut ekranu, jeżeli wszystkie inne kombinacje nie zadziałają.
  • 0

writen

    Stary wyjadacz

  • 458 postów
    • Czas spędzony online: 29d 22h 59m 44s
133
Znakomita!

Napisano 24 września 2013 - 19:40

#2

Ah. W Win 8 screeny sie robi jak w każdym innym. Tu nie o to chodzi. 

Klawiatury w laptopach mają przyciski, które mają dwie funkcje bo więcej przycisków się po prostu nie zmieściło. Dodano więc przycisk Fn, który to aktywuje tą drugą funkcję. Działa to podobnie jak Shift, który zmienia literki na większe.

I jeszcze raz, to nie wina windows 8!


  • 0

logo-green-dark.png


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 24 września 2013 - 21:32

#3

jak wyżej :)
W moim laptopie na win8 Prt Scr działa normalnie. 


  • 0

TchOrz.

    Użytkownik

  • 86 postów
    • Czas spędzony online: 4d 8h 47m 43s
21
Bardzo dobra
  • LocationŁódź

Napisano 25 września 2013 - 07:40

#4

A u mnie właśnie nie, żadna kombinacja, na necie sprawdzałem po 50 razy, a nic nie było o Fn. Dopiero sam na to wpadłem. Także tylko mówię, gdyby komuś nie działała żadna kombinacja i nie sprawdzał Fn. Być może faktycznie to nie wina Wina, a laptopa - Samsunga 350v5c.


  • 0

Fiaci0rek
0
Neutralna

Napisano 06 lutego 2015 - 10:07

#5

Witam jestem nowy . Mam pytanko i nie wiem co zrobić . Chce zrobić screen shota przeglądarki a potem go dać na painta i zapisać. Jednak nie wiem jak zrobić ss. Próbowałem Prt Scr Sys Rq i nic . Próbowałem też Fn samo i nic. Próbowałem też Fn + Prt Scr Sys Rq i nic . Możecie mi pomóc wystarczy że napiszecie kombinacje. Chyba że mi przycisk nie działa . Chyba że ss się robi a ja go źle wkeljam na Paint'a , a wklejam kilkając Ctr+V. Z góry Dzięki. Pozdrawiam :)


Użytkownik Fiaci0rek edytował ten post 06 lutego 2015 - 10:08

  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 06 lutego 2015 - 10:33

#6

Witam jestem nowy . Mam pytanko i nie wiem co zrobić . Chce zrobić screen shota przeglądarki a potem go dać na painta i zapisać. Jednak nie wiem jak zrobić ss. Próbowałem Prt Scr Sys Rq i nic . Próbowałem też Fn samo i nic. Próbowałem też Fn + Prt Scr Sys Rq i nic . Możecie mi pomóc wystarczy że napiszecie kombinacje. Chyba że mi przycisk nie działa . Chyba że ss się robi a ja go źle wkeljam na Paint'a , a wklejam kilkając Ctr+V. Z góry Dzięki. Pozdrawiam :)

Powinno być samo PrtSc + Ctrl V potem w Paincie na przykład. Jaki masz model laptopa? 


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 06 lutego 2015 - 11:18

#7

Albo wrzuć wyraźne zdjęcie klawiatury :)


  • 0

webDeveloper


JJay

    Stary wyjadacz

  • 199 postów
    • Czas spędzony online: 5d 9h 38m 21s
19
Dobra
  • LocationCieszyn > Łódź

Napisano 06 lutego 2015 - 13:03

#8

Windows 8 ma taką fajną funkcję Win+Prt Sc lub Fn + Win + Prt Sc, zależy czy laptop czy pc.


  • 0

TchOrz.

    Użytkownik

  • 86 postów
    • Czas spędzony online: 4d 8h 47m 43s
21
Bardzo dobra
  • LocationŁódź

Napisano 21 lutego 2015 - 19:07

#9

Sprawdź czy masz klawisz 'Fn lock', który blokuje korzystanie z klawisza funkcyjnego.

(złoty szpadl za odkop)


  • 0

Yaken

    Nowy użytkownik

  • 10 postów
    • Czas spędzony online: 14m 42s
-4
Neutralna

Napisano 22 lutego 2015 - 01:42

#10

print screen u góry klawiatury i wklej np w paincie ;)


  • -3





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: windows 8, windows, prt, prt sc, print, print screen, print screen w windows 8, jak zrobić prtsc w win8, jak zrobić print screen w wiw, windows 8 print screen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych