Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Depozycjonowanie


23 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
czesiek.poznanski
0
Neutralna

Napisano 14 listopada 2013 - 08:51

#1
Temat depozycjonowania jest ostatnio dość głośny.
Natrafiłem na ciekawy artykuł na ten temat: http://www.rocketmed...pozycjonowaniu/
 
Kto uważa, że depozycjonowanie stron jest całkowicie możliwe i trudne do wykrycia?
  • 0

Kreatorem
3
Neutralna

Napisano 01 grudnia 2013 - 08:27

#2
Aby wykryć sygnały depozycjonowania, konieczne jest szczegółowy i dogłębny audyt linków kierujących do danej witryny.

 

Wniosek z tego taki, że depozycjonowanie jest dość trudne do wykrycia, w szczególności dla Kowalskiego: nie będzie wiedział co się dzieje z jego stroną, bo nie zna się na robieniu profesjonalnych audytów.


  • 0
[url="http://kreatorem.pl"]Kreatorem.pl[/url] - jak za pomocą kreatora stworzyć stronę www?

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 01 grudnia 2013 - 13:15

#3

Pytanie, czy to depozycjonowanie w naprawdę znaczącym stopniu jest w ogóle możliwe.


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 02 grudnia 2013 - 11:18

#4

Jest  :ph34r:


  • 0

webDeveloper


Kreatorem
3
Neutralna

Napisano 04 grudnia 2013 - 08:27

#5

Jeśli Google potrafi wyrzucić stronę w kosmos za "nieprawidłowe" linkowanie, to można komuś zaaplikować takie linkowanie i już - fru z TOP10.

 

Dlatego jest narzedzie Disavow Tool - w razie czego możesz unieważnić jakieś linki. Wg mnie nie wprowadziliby tego narzędzia, gdyby miało nie być potrzebne ;)


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 04 grudnia 2013 - 09:20

#6

Jeśli Google potrafi wyrzucić stronę w kosmos za "nieprawidłowe" linkowanie, to można komuś zaaplikować takie linkowanie i już - fru z TOP10.

 

Dlatego jest narzedzie Disavow Tool - w razie czego możesz unieważnić jakieś linki. Wg mnie nie wprowadziliby tego narzędzia, gdyby miało nie być potrzebne ;)

Dobrze wiedzieć. Nie miałem o istnieniu tego narzędzia pojęcia ;)


  • 0

stormfly
6
Neutralna
  • LocationKatowice, Tychy

Napisano 05 grudnia 2013 - 13:05

#7

To przede wszystkim dotyczy nowych/słabych stron. Jeśli ktoś ma domenę już kilka dobrych lat i dużą ilość linków to ciężko bardzo coś zrobić.


  • 0

projektowanie katowice , "Nie martw się jeśli nie działa to dobrze - gdyby wszystko działało, nie miałbyś pracy"


rankit

    Nowy użytkownik

  • 4 postów
    • Czas spędzony online: 12m 36s
0
Neutralna

Napisano 19 czerwca 2014 - 08:54

#8

Jak ktoś się bardzo uprze to można i starą domenę uwalić, oczywiście nie onet czy interie, ale jest to wykonalne na innych wiekowych domenach, trwa to dłużej niż przy 'świeżynkach' które padają jak muchy. Google brnie coraz bardziej w ślepą uliczkę podkrecając algorytm, ale winni jesteśmy temu tak na prawdę my - pozycjonerzy.


  • 0

s_matysik

    Nowy użytkownik

  • 6 postów
    • Czas spędzony online: 3h 41m 5s
1
Neutralna

Napisano 31 sierpnia 2014 - 22:21

#9

Najlepsze i zgodne z prawem depozycjonowanie to po prostu linkowanie do wszystkich stron w top15 prócz strony którą chcemy wypchnąć, jest to bardzo możliwe, przynajmniej na krótki okres czasu  :)


  • 0

rankit

    Nowy użytkownik

  • 4 postów
    • Czas spędzony online: 12m 36s
0
Neutralna

Napisano 18 września 2014 - 12:11

#10

Pytanie tylko czy zależy nam na krótkotrwałym efekcie? W wiekszosci przypadkow klientom zależy, aby zdepozycjonowac niekorzystne opinie o ich firmie. Wtedy takie działania muszą być długofalowe. Napisalem troche o depozycjonowaniu - http://blog.rankit.pl/depozycjonowanie-oczyszczenie-wizerunku-firmy/ - może się komuś przyda.


  • 0

bluro

    Nowy użytkownik

  • 23 postów
    • Czas spędzony online: 9h 12m 15s
0
Neutralna

Napisano 18 września 2014 - 13:31

#11

oczywiście ,ze depozycjionowanie jest możliwe i myślę ,ze niedługo pojawią się firmy albo już są które taki zabieg będą robiły.

jak to zrobić bardzo prosto wrzucać linki gdzie sie da jakimiś robotami i innymi programami tego typu.

oczywiście nadzorujący webmaster szybko wychwyci taki proces. Natomiast przeciętny kowalski niekoniecznie


  • 0

Linkhouse.pl

    Nowy użytkownik

  • 7 postów
    • Czas spędzony online: 50m 28s
3
Neutralna

Napisano 15 października 2014 - 17:52

#12

\i myślę ,ze niedługo pojawią się firmy albo już są które taki zabieg będą robiły.

jak to zrobić bardzo prosto wrzucać linki gdzie sie da jakimiś robotami i innymi programami tego typu.

 

Faktem jest, że takie usługi są już dość powszechne - zresztą nie ma się co dziwić widząc ilość zapytań klientów. Jest popyt - jest podaż.


  • 1

bluro

    Nowy użytkownik

  • 23 postów
    • Czas spędzony online: 9h 12m 15s
0
Neutralna

Napisano 15 października 2014 - 23:37

#13
 Jest popyt - jest podaż.

 

dokładnie ,święte słowa :)


  • 0

Altus

    Nowy użytkownik

  • 15 postów
    • Czas spędzony online: 33m 34s
0
Neutralna

Napisano 23 października 2014 - 13:18

#14

Konkurencja coraz bardziej zauważyłem że zaczeła w to inwestować. Jednak to dość kosztowny biznes i nie każdego na to stać. 


  • 0

marekkuc

    Nowy użytkownik

  • 21 postów
    • Czas spędzony online: 1h 1m 4s
0
Neutralna

Napisano 11 listopada 2014 - 22:26

#15

niestety moją jedyną stronę dosięgnęła ręka konkurencji i zdepozycjonowali mi stronę, musiałem zaczynać z nową domeną. 


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 12 listopada 2014 - 16:58

#16

niestety moją jedyną stronę dosięgnęła ręka konkurencji i zdepozycjonowali mi stronę, musiałem zaczynać z nową domeną. 

Skąd takie wnioski??


  • 0

Ares666

    Nowy użytkownik

  • 15 postów
    • Czas spędzony online: 1h 22m 45s
1
Neutralna

Napisano 13 listopada 2014 - 10:10

#17

Widać to od razu po spadku w google. frazy  ci z pozycji spadają a konkurencja po prostu zasypuje cię masą linków co oczywiście nie korzystnie wpływa na naszą stronę.


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 13 listopada 2014 - 10:30

#18

Taki spadek może też być spowodowany niepoprawnym pozycjonowaniem oraz co raz na jakiś czas się zdarza, aktualizacją skryptu Google'a.


  • 0

webDeveloper


Ares666

    Nowy użytkownik

  • 15 postów
    • Czas spędzony online: 1h 22m 45s
1
Neutralna

Napisano 13 listopada 2014 - 10:37

#19


Taki spadek może też być spowodowany niepoprawnym pozycjonowaniem oraz co raz na jakiś czas się zdarza, aktualizacją skryptu Google'a.

Tak tyle że w narzędziach dla webmasterów widzisz skąd ci linki przybywają i ile.


  • 0

sylwestrus

    Nowy użytkownik

  • 27 postów
    • Czas spędzony online: 7h 25m 32s
3
Neutralna
  • LocationGdańsk

Napisano 13 kwietnia 2015 - 11:14

#20

Tak tyle że w narzędziach dla webmasterów widzisz skąd ci linki przybywają i ile.

Narzędzia dla Webmasterów to nie jest dobre narzędzia do sprawdzania linków  :rolleyes:


  • 0

Nowe i rozwijające się forum seo. Administratorzy poszukiwani.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych