Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Czy warto kupić Dreamweaver - co z upgrade w erze Adobe CC?

dreamweaver soft oprogramowanie adobe

7 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
ina8

    Nowy użytkownik

  • 4 postów
    • :
0
Neutralna

Napisano 20 lutego 2014 - 21:50

#1

Witam,  bardzo proszę doświadczonych kolegów o pomoc.

Jestem świeża w temacie, ale bardzo zdeterminowana do osiągnięcia w miarę profesjonalnego level'u w tworzeniu stron. Wiem, że jeszcze wiele wody upłynie, ale w tym czasie muszę na czymś pracować. A tutoriale wykorzystują DW. Przeglądając oferty zobaczyłam, że na rynku są ostatnie wersje dreamweaver'a. Zdaję sobie sprawę, że na chwilę obecną sama nie jestem  w stanie powiedzieć na 100% czy warto go kupić dlatego proszę o Wasze opinie. W świetle przejścia Adobe na licencje roczne, nie wiem jak będzie z rozwojem np. upgradeami. A licencja próbna dziś się kończy.

 

Docelowo myślę o tworzeniu www: 

Layouty w PS plasterki i kodowanie, etc.

Joomla i kodowanie, etc.

Joomla wstępnie ogarnięta, aktualnie html,css, w planach podstawy PHP,MySQL i powiązane.

Czy warto kupić dreamwever - są dostępne ostatnie wersje? Niedługo pewnie nastanie era pełna era licencji Adobe CC-co z rozwojem wykupionych wersji? 

Mam oryginalnego PS, to jest argument za + presja ostatnich dożywotnich wersji, ale wciąż to trochę kasy jest. Czy warto?

 

Z góry dzięki


  • 0

Michał

    Stary wyjadacz

  • 301 postów
    • Czas spędzony online: 16d 7h 11m 3s
95
Znakomita!

Napisano 20 lutego 2014 - 22:23

#2

Jak HTML, PHP i MySQL to kup lepiej licke na PhpStorm- mogę powiedzieć, że program świetny, i mega intuicyjny.

Miałem Kiedyś Dw, ale- to nie to. Jeżeli jesteś początkująca, to Dw będzie dla Ciebie przerostem formy nad treścią.

 

BTW, jeżeli na początek zamierzasz tworzyć proste strony w HTML i CSS, to do tego nadaje się każdy edytor współpracujący z HTML, oraz Web Inspektor (PPM - > zbadaj element), gdzie również fajnie piszę się front end z podglądem na żywo. :)


  • 2

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 20 lutego 2014 - 23:05

#3

Na początek zdecydowanie zbędnym wydatkiem jest DW. Z czasem jak chcesz klepać pod Joomle, czy Wordpress to może być fajnie i wygodnie.

Ale tak jak Michał mówi, nie na tym etapie.

Ja od siebie mogę polecić darmową Aptanę Studio.


  • 1

ina8

    Nowy użytkownik

  • 4 postów
    • :
0
Neutralna

Napisano 20 lutego 2014 - 23:44

#4

Na początek zdecydowanie zbędnym wydatkiem jest DW. Z czasem jak chcesz klepać pod Joomle, czy Wordpress to może być fajnie i wygodnie.

Ale tak jak Michał mówi, nie na tym etapie.

Ja od siebie mogę polecić darmową Aptanę Studio.

 

Właśnie chcę klepać i powoli klepię. Wiadomo, na razie niewiele. Jak mówiłam zależy mi też żeby kodować własne layouty wykonane w PS-a jego posiadam. To co daje sama Joomla to dla mnie za mało. Chcę też wykorzystać graficzne umiejętności i ingerować porządnie w szablony czy pisać własne. A chciałabym tę pracę wykonywać sprawnie, tak żeby wykonywanie stron było efektywne bo chciałabym na tym zarabiać docelowo. Zastanawiam się więc czy nie będę żałować, że nie kupiłam dożywotniej wersji jak jeszcze był czas - dożywotnio ok 1600zł, a zostało ich niewiele , a licencje roczne 1200zł. Z kolei co z rozwojem takich dożywotnich wersji jak zaraz zapanuje Chmura Adobe... Nie znam wcale innych odpowiedników - używałam tylko zwykłego notatnika i DW dlatego pytam na forum. Czy inne programy mają opcje wczytywania w html czy podgląd live view projektu strony bieżąco dokonywanych zmianach np. w plikach css  bez zapisów? Albo bezpośrednią edycję grafiki (przejście do programów graficznych) i bezpośrednie zmiany formatów, dostosowywanie rastrowych grafik czy meta do nich? - napisałam najjaśniej jak potrafię :). Wydaje mi się, że nie. Ale może jakieś 2 programy dorównałyby poziomem... Nie wiem...

 

A i dzięki. Na pewno za nim wydam - spróbuję Waszych propozycji :)


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 20 lutego 2014 - 23:53

#5
Zapewne nie znajdziesz nic, co dorównuje DW. Tutaj problemem jest tylko cena. Jeśli mnie byłoby stać na taki wydatek to na pewno bym sie nie zastanawial. Na daną chwilę są ważniejsze wydatki, a tę samą robotę odwalam w Aptanie ;)
  • 1

ina8

    Nowy użytkownik

  • 4 postów
    • :
0
Neutralna

Napisano 21 lutego 2014 - 00:08

#6

Zapewne nie znajdziesz nic, co dorównuje DW. Tutaj problemem jest tylko cena. Jeśli mnie byłoby stać na taki wydatek to na pewno bym sie nie zastanawial. Na daną chwilę są ważniejsze wydatki, a tę samą robotę odwalam w Aptanie ;)

Środki wolne są na razie. Mam etat na zastępstwo, na razie planuję dorabianie na www, ale szykuję backup żeby nie zostać na lodzie. Jak to kobieta zanim wydam potrzebuję potwierdzenia, chociaż małego :). Taki wydatek też zmotywuje do kształcenia, a zawzięta jestem... Na pewno jeszcze pojawię się na forum. I jeszcze pochwała - otwarłam też wątek w konkurencyjnym forum o bardzo podobnej nazwie i zero odzewu.A Wy już rozjaśniliście mi troszkę sprawę. Swoją drogą DW na allegro już za 1290. Dziś też dzwoniłam do centrali Adobe z zapytaniem o resalerów i dostałam namiar na 1 sklep z informacją "zwracać się do Pani X....". No comment - w którą stronę to wszystko idzie...


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 21 lutego 2014 - 09:03

#7

Jeżeli planujesz prace nie tylko w html/css/js to o DW nawet nie myśl. Ten program jest wręcz tragiczny do tworzenia grubszych projektów - mimo że wydaje się być inaczej.

 

Nie ma sensu przynajmniej póki się rozwijasz inwestować w jakikolwiek edytor. Zainstaluj sobie Aptanę Studio (opiera się/bazuje na eclipsie). Darmowe narzędzie, ma peeeełno wtyczek / pluginów etc. Świetnie zarządza projektami m.in. php.

 

Support Adobe też daje wiele do myślenia ;) Wielka korporacja która myśli że już wszystko jej można.


Użytkownik unbreak edytował ten post 21 lutego 2014 - 09:05

  • 1

webDeveloper


ina8

    Nowy użytkownik

  • 4 postów
    • :
0
Neutralna

Napisano 21 lutego 2014 - 09:36

#8

Dzięki, dziś będę testować.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dreamweaver, soft, oprogramowanie, adobe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych