Skocz do zawartości

Zdjęcie

Linux - Server na Raspberry Pi + Kamera usb

Linux Serwer Raspberry Pi Kamera Usb www ftp html stream

7 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Kage

    Nowy użytkownik

  • 14 postów
    • Czas spędzony online: 12h 9m 55s
-4
Neutralna

Napisano 05 lutego 2015 - 00:49

#1

Cześć, 

Nie znalazłem odpowiedniego działu, a chce sie dowiedziec, jak najlepiej i najłatwiej zrealizować pomysl.
Mianowicie chce postawic serwer www na jakims Linuxie w Raspberry Pi a nastepnie na serwerze postawic strone www ze streamem, z kamery usb podpiętej do Raspberr. Do tego jakis soft ktory pozwoli robic zdjecia podczas wykrycia przez kamerę ruchu i wysyłanie ich na email lub do DropBox'a.

Ps. IP moge miec zewnętrzny wiec to jeden problem mniej. No ale jestem zielony jesli chodzi o Linuxa i Raspberry Pi

Mam nadzieje ze cos mi doradzicie :)


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 05 lutego 2015 - 09:18

#2

Musi być Linux i RaspberryPi? Bo jak nie to wystarczy niemal każda karmerka IP, one mają takie funkcje wystarczy tylko podpiąć.


  • 0

webDeveloper


JJay

    Stary wyjadacz

  • 199 postów
    • Czas spędzony online: 5d 9h 38m 21s
19
Dobra
  • LocationCieszyn > Łódź

Napisano 05 lutego 2015 - 13:04

#3

Co nie co nt. kamer RPi -> http://elinux.org/RPi_USB_Webcams


  • 0

Kage

    Nowy użytkownik

  • 14 postów
    • Czas spędzony online: 12h 9m 55s
-4
Neutralna

Napisano 05 lutego 2015 - 17:35

#4

No może byc kamera IP za 260zł (Ale ona sama w sobie chyba tez tylko w sieci lokalnej, zeby stremować na www to tez trzeba by cos z tym zrobic)

Moze tez być wizjer z kamera za 800zł 

 

Ale chciał bym cos takiego zrobic samemu na Raspberry przy okazji ogarnac jakies podstawy pracy w Linux, Stawiania serwera itd. 
Do tego chcial bym samemu zmontować jakis wizjer do drzwi z kamera (bo nie ma jak umieścić jej na zewnątrz (mieszkanie w bloku) i zrobic dla siebie strone z takim streamem ;) 


  • 0

Michał

    Stary wyjadacz

  • 301 postów
    • Czas spędzony online: 16d 7h 11m 3s
95
Znakomita!

Napisano 06 lutego 2015 - 18:59

#5

W node.js za pomocą web sockets zrobisz sobie steama z kamerki na strone i do tego nawet jakieś zdalne sterowanie przez I/O na Raspberry Pi, które uruchomisz za pomocą poleceń na Linuxie. Z kolei polecenia te wykonasz za pomocą odpowiedniego modułu do node.js :)


  • 1

Kage

    Nowy użytkownik

  • 14 postów
    • Czas spędzony online: 12h 9m 55s
-4
Neutralna

Napisano 07 lutego 2015 - 03:43

#6

Jeszcze nie kupilem Raspberry ale mam dylemat czy narazie kupic jakas tania kamere na usb za te 30zl czy ta dedykowana do Raspberry :)
 


  • 0

likufanele
3
Neutralna

Napisano 07 lutego 2015 - 22:38

#7

No może byc kamera IP za 260zł (Ale ona sama w sobie chyba tez tylko w sieci lokalnej, zeby stremować na www to tez trzeba by cos z tym zrobic)

Takie kamery mają już serwer WWW wbudowany, więc nic więcej nie potrzebujesz. Wystarczy przekierować port, ustawić jakiegoś DDNSa i gotowe.

Jeszcze nie kupilem Raspberry ale mam dylemat czy narazie kupic jakas tania kamere na usb za te 30zl czy ta dedykowana do Raspberry :)

Do tej dedykowanej na pewno dostaniesz odpowiednie sterowniki i masz masę gotowych, przykładowych rozwiązań. Kamerą za 30 zł możesz się nie wstrzelić w sterowniki lub mieć jakieś inne nieudokumentowane problemy. JJay dał ci linka do listy kompatybilnych kamer. Ja osobiście bym brał (i będę brał ;) ) dedykowaną.
  • 1

rebo

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 158 postów
    • Czas spędzony online: 6h 48m 10s
4
Neutralna

Napisano 27 kwietnia 2015 - 14:24

#8

Wy piszcie o tym - http://www.ematador....GB-Class-10/782 ?

Tj. najnowsza wersja czy jest jeszcze coś mocniejszego?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Linux, Serwer, Raspberry, Pi, Kamera, Usb, www, ftp, html, stream

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych