Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Jaki edytor HTML polecacie?

edytor HTML jaki edytor HTML

40 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
ernest
6
Neutralna

Napisano 05 marca 2013 - 20:54

#1

Który edytor HTML jest Waszym zdaniem najlepszy? Zależy mi na czymś prostym w obsłudze, lekkim i szybkim. Na pewno musi odpowiednio kolorować kod i pozwalać na jego oznaczenia.


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 05 marca 2013 - 21:04

#2

Ja korzystam z notepad++ i jest ok. Spełnia Twoje wymogi, które w zasadzie nie są wygórowane.


  • 0

light

    Użytkownik

  • 71 postów
    • :
9
Neutralna

Napisano 05 marca 2013 - 23:47

#3

Jak wyżej, chociaż programista ze mnie żaden, to notepad++ przypadł mi do gustu.


  • 0

Seba9

    Nowy użytkownik

  • 28 postów
    • :
0
Neutralna

Napisano 18 marca 2013 - 17:38

#4

Zgadzam się z przedmówcami. Łatwy w obsłudze i szybko można wyszukać każdy kod, wyraz.


  • 0

Anonymous
5
Neutralna
  • LocationLubelskie

Napisano 19 marca 2013 - 09:20

#5
Fajny jest też kED :)
  • 0

stormfly
6
Neutralna
  • LocationKatowice, Tychy

Napisano 28 marca 2013 - 15:52

#6

Jeśli ktoś szukałby zamiennika dla notepad++ to można spróbować propozycji z poniższego linku:

 

http://www.kurshtml....ry,zielony.html

 

Osobiście korzystam z NetBeans PHP, ale to jak już ktoś chce na poważnie zająć się programowaniem ;)


  • 0

projektowanie katowice , "Nie martw się jeśli nie działa to dobrze - gdyby wszystko działało, nie miałbyś pracy"


kazunarii

    Nowy użytkownik

  • 10 postów
    • Czas spędzony online: 10h 52m 26s
0
Neutralna

Napisano 31 marca 2013 - 20:08

#7

Też korzystam z Notepada++. Najwygodniejszy jak dla mnie, a przy tym można też dobrać niezłą kolorystykę do niego, co według mnie nie jest jedynie bajerem, a dość użyteczną funkcją.


  • 0

eQuuS

    Nowy użytkownik

  • 11 postów
    • :
0
Neutralna

Napisano 08 kwietnia 2013 - 20:06

#8

JTHTML i Notepad++.  Nie wybiorę po prostu od tak, dla mnie w JTHTML lepiej się pracuje. 


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 08 kwietnia 2013 - 22:01

#9

Tak się zastanawiam, w czym inne programy mogą być lepsze od Notepad++? Czy są jakieś przydatne funkcjonalności?  Być może pracuję nieświadom tego, że pozbawiony jestem wygody :) 
Teraz przyszło mi do głowy dzielenie okna programu na kilka mniejszych. Muszę sprawdzić, czy notepad++ to posiada.

Przyznam, że w sumie innych programów do edycji kodu (tego HTML/CSS) nie testowałem, bo ten dla mnie jest wystarczający i pracuje się w nim wygodnie.
 


  • 0

Yaneek

    Nowy użytkownik

  • 10 postów
    • :
0
Neutralna

Napisano 11 kwietnia 2013 - 21:56

#10

No moim zdaniem jak już wspomniany został notepad++, on jest po prostu notatnikiem z podkreślaną składnią. Jest taki czysty i dlatego fajnie się w nim programuje.

Za to jeśli chodzi o OS X polecę alternatywę Text Wrangler.


  • 0

eQuuS

    Nowy użytkownik

  • 11 postów
    • :
0
Neutralna

Napisano 22 kwietnia 2013 - 12:14

#11

Ostatnio bawiłem się i fajnym rozwiązaniem (płatnym) jest sublime text. Zamieniłem JTHTML na PSPad. 


  • 0

jack98

    Nowy użytkownik

  • 3 postów
    • :
4
Neutralna

Napisano 05 lipca 2013 - 01:39

#12

Komodo Edit 8 lub Adobe Edge Code CC - jak dla mnie najlepsze, bo szybkie i miłe dla oka. A tak na mrginesie to Sublime Text 2 jest o wiele lepszy od Notepad++. Ci, którzy uważają inaczej nie umieją dodać dodatków, do tego edytora :)


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 26 października 2013 - 16:38

#13

Do htmlu nie ma lepszego od Adobe Dreamweaver, dlaczego?

 

1. Jest możliwość podglądu efektów w czasie rzeczywistym, tak zwany tryb split - po lewej kod, po prawej strona

1276237956167.jpg

 

2. jak wprowadzasz tag, to go automatycznie zamyka - mniejsze prawdopodobieństwo że się zapomni zamknąć jakiś.

3. Jeżeli robimy img, po podlinkowaniu go, sam podpowiada jakie są jego wymiary jak tylko napiszemy width/ height

4. oraz wiele więcej udogodnień, typu wbudowane gotowe rozwiązania (dajemy np wstaw menu, to wkleja gotowy html, css i js do obsługi rozwijanego menu), itd, itp, etc.


  • 0

webDeveloper


emoticon
1
Neutralna

Napisano 27 października 2013 - 00:08

#14

Ale macie dziwne workflow ;)

 

Ja używam Sublime Text 2 z Emmet i Less + TextExpander(np. do szybkiego wrzucania szkieletu strony HTML) + LiveReload(do kompilacji Less i automatycznego odświeżania strony w chrome)


  • 0

testerius

    Użytkownik

  • 77 postów
    • Czas spędzony online: 2d 8h 52m 2s
6
Neutralna

Napisano 03 stycznia 2014 - 21:00

#15

Również polecam Sublime Text 2 z dodatkami Emmet i LiveReload. Wcześniej korzystałem z notepada++ i za bardzo narzekałem na pracę, ale po odkryciu Sublime Text, przestawiłem się na niego i tak już korzystam od dłuższego czasu. Do szczęścia brakuje mi tylko drugiego monitora. :P


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 03 stycznia 2014 - 21:02

#16

Również polecam Sublime Text 2 z dodatkami Emmet i LiveReload. Wcześniej korzystałem z notepada++ i za bardzo narzekałem na pracę, ale po odkryciu Sublime Text, przestawiłem się na niego i tak już korzystam od dłuższego czasu. Do szczęścia brakuje mi tylko drugiego monitora. :P

Sublime Text jest płatny tak?

Ja się ostatnio przesiadłem z notepad++ na Aptana Studio 3. 


  • 0

Guest_Nydylier_*

Napisano 03 stycznia 2014 - 22:42

#17
Ja używam na:
a)PC - notepad++
b)smartfon (Wave533) - MobyExplorer
  • 0

WebRapko

    Użytkownik

  • 97 postów
    • Czas spędzony online: 12m
-12
Słaba
  • LocationMalopolska

Napisano 04 stycznia 2014 - 10:50

#18
Ja na uzywam na tel:
1) WebMaster Code Editor. (lite, standard),
2) Droid Edit Code Editor.
Jestem zadowolony :D
  • 0

Mattheo

    Nowy użytkownik

  • 38 postów
    • Czas spędzony online: 2d 8h 32m 56s
20
Bardzo dobra

Napisano 04 stycznia 2014 - 19:59

#19
Używałem notepad ++ do czasu szukania zamiennika na linuxa i przypadkowym odkryciu sublime text

Sublime Text jest płatny tak?

Ja się ostatnio przesiadłem z notepad++ na Aptana Studio 3.

Można używać darmowej wersji, ale jeżeli ktoś pracuje przy tym na dłuższą metę to wypada zakupić -> https://www.sublimetext.com/buy

2. jak wprowadzasz tag, to go automatycznie zamyka - mniejsze prawdopodobieństwo że się zapomni zamknąć jakiś.

Sublime też takie rzeczy potrafi, do tego dodatek emmet do pisania w HTMLu CSSie -> http://docs.emmet.io/
  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 04 stycznia 2014 - 22:11

#20

Używałem notepad ++ do czasu szukania zamiennika na linuxa i przypadkowym odkryciu sublime text
Można używać darmowej wersji, ale jeżeli ktoś pracuje przy tym na dłuższą metę to wypada zakupić -> https://www.sublimetext.com/buy
Sublime też takie rzeczy potrafi, do tego dodatek emmet do pisania w HTMLu CSSie -> http://docs.emmet.io/

Właśnie dlatego jestem zadowolony z Aptany Studio. Też zamyka tagi, a ponadto rzuca sugestiami jak zaczynamy pisać jakieś zmienne etc. Dużo pracuję na Eclipse w androidowej javie, a Aptana to przecież to samo IDE.
 


  • 0





Podone tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych