Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

System ERP dla agencji


11 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
rebo

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 158 postów
    • Czas spędzony online: 6h 48m 10s
4
Neutralna

Napisano 28 lipca 2015 - 14:26

#1

Agencji interaktywnej. Jakie macie propozycje? Chodzi o system zaawansowany, który pomagałby zarządzać operacjami, klientami, a nawet marketingiem. Po prostu taka kompleksowa aplikacja, która rzeczywiście sprawi, że wszystko będzie bardziej ogarnięte - ilość klientów niestety zaczyna coraz bardziej ciążyć - nawet przy wielu pracownikach.


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 28 lipca 2015 - 21:52

#2

Espo CRM pasuje pod skąpe wymagania. Dolibarr również się sprawdzi, jednakże nie zalecam polskiego tłumaczenia.

Mnie osobiście siadł VTiger, ale to już może być za duży kaliber ;)

 

ps. nie myśl nawet żeby stawiać którykolwiek na hostingu współdzielonym, bo cię współpracownicy zlinczują.


  • 0

rebo

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 158 postów
    • Czas spędzony online: 6h 48m 10s
4
Neutralna

Napisano 29 lipca 2015 - 14:46

#3

Spokojnie, to etap projektu ;-)

Jeszcze jakieś sensowne nazwy? Wolelibyśmy mieć ze 3 programy które można porównać w ramach wersji demo, żeby wiedzieć czego się spodziewać. W sieci nie ma za bardzo merytorycznych porównań. Zero konkretów...


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 29 lipca 2015 - 18:00

#4

Wersje demo ma każda z podanych przeze mnie. Jest jeszcze księciunio opensource'a SugarCRM, ale nie wiem czy posiada w postaci dodatkowych modułów jakieś zarządzanie projektem, obiegi dokumentów czy mailingi.

To czy dane oprogramowanie jest dobrym wyborem wychodzi dopiero w praniu.
Warto wybrać dwa i przeprowadzić bojowy projekt na obydwu równocześnie. Ale mało kto może sobie na to pozwolić.

 

W sieci da się znaleźć jedynie pomniejsze informacje na community forach. Nikt nie wyskoczy z usecase'a bo pełne wdrożenia pod klucz nie są tanie.

Pomijam instalacyjną klikaninę, bo to jest 10min roboty. Konfiguracja już nie jest taka prosta, zwłaszcza na już działającym systemi. A rozchodzi się jeszcze o pełne przeszkolenie z takiego softu. Jasne że można dojść do wszystkiego samemu, ale czy kilka miesięcy prób i błędów będzie jakąkolwiek oszczędnością ?


  • 0

rebo

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 158 postów
    • Czas spędzony online: 6h 48m 10s
4
Neutralna

Napisano 30 lipca 2015 - 14:43

#5

Wiesz... chodzi o intuicyjność. Nie oczekuję, że pracownik nauczy się w 15 minut potężnego systemu, to logiczne, ale jak dla mnie dobrze skonstruowany program powinien wyglądać tak, że mając jakieś tam doświadczenie człowiek widzi co i jak. Nie piszę oczywiście o skomplikowanych funkcjach, które wiadomo, że wymagają dużego doświadczenia.


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 30 lipca 2015 - 23:55

#6

Systemy ERP mają bardzo mało do czynienia z intuicyjnością. Te wielozadaniowe platformy są zbyt złożone aby porównywać je do prostych, dedykowanych, często jednozadaniowych aplikacji. To jak porównywać wklepanie niusa w intuicyjnym CMS-ie, do zarządzania całym webserwerem.

Jak wspomniałem wcześniej, mnie podszedł VTiger. Ale to jest haubica, przy której spędziłem ponad trzy miesiące przy dwóch projektach, obiegiem dokumentów, małej części CRM (nie znając dogłębnie ról userów, nie dam dostępu do nawetczęści zasobów ludziom z zewnątrz) i systemem ticketowym jako droga wsparcia i zgłaszania błędów. A gdzie mailing, integracja zewnętrzna (nie będę przecież logował się nonstop zdalnie do całego systemu żeby zobaczyć kalendarz), pełne zarządzanie projektem (to jest połączenie wielu modułów)  i tak dalej.


Żeby korzystać z tego efektywnie, musisz poznać całość. Robiąc po łebkach, stracisz tylko czas, uważając że czegoś się zrobić w tym systemie nie da. Wtedy albo wybrałeś zły system, albo nie wiesz jak wygląda workflow lub jak ustawić i połączyć ze sobą odpowiednie moduły

 

Stąd wdrożenia nie są tanie, gdzie przeszkolenie jest sporą częścią kosztów tej imprezy. Nie uwzględniając własnych życzeń czy integracji z jakimś istniejącym potworkiem lub zewnętrzną, kosmicznie dziwną bazą danych. A to co mają firmy, to często starsze rozwiązania niż ty sam ;)

 

I mowa tu wyłącznie o opensource-owych aplikacjach, gdzie nie wyciągasz okrągłej bańki na np. SAPa + dodatkowej sumy per każdy moduł.


  • 0

rebo

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 158 postów
    • Czas spędzony online: 6h 48m 10s
4
Neutralna

Napisano 03 sierpnia 2015 - 14:45

#7

Intuicyjność to kwestia względna - będą takie aplikacje, które wymagają poświęcenia multum czasu na zrozumienie czegokolwiek, a będą i takie, które bez większych problemów będzie można ogarnąć poświęcając rozsądną ilość czasu. Zgadzasz się?

A na pewno sprawdzę to o czym piszesz.


  • 0

typowyhandlarz
0
Neutralna

Napisano 15 czerwca 2016 - 15:00

#8

Od siebie mogę polecić Idea ERP. Sam go wykorzystuję w swojej firmie i sprawdza się wyśmienicie.
Więcej informacji: http://www.ideaerp.pl/


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 16 czerwca 2016 - 07:43

#9

Od siebie mogę polecić Idea ERP. Sam go wykorzystuję w swojej firmie i sprawdza się wyśmienicie.
Więcej informacji: http://www.ideaerp.pl/

Serio potrzebujecie linków na forach żeby to sprzedać? :) 


  • 0

kutaskozla

    Nowy użytkownik

  • 10 postów
    • Czas spędzony online: 8m 35s
0
Neutralna

Napisano 27 listopada 2016 - 22:14

#10

Są lepsze i gorsze, zależy. 


  • 0

rebo

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 158 postów
    • Czas spędzony online: 6h 48m 10s
4
Neutralna

Napisano 19 stycznia 2018 - 07:30

#11

To prawda, są lepsze i gorsze, ale ogólnie z Berberisem nie ma problemów.

Można pobrać to na dysk i sprawić. Wszystko oparte na klasycznych okienkach windowsowych.

Jak dotychczas nasze doświadczenia pokazują, że działa to niezawodnie. Ale każde rozwiązanie należy najpierw sprawdzić i przetestować.

To chyba oczywiste. 


  • 0

rebo

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 158 postów
    • Czas spędzony online: 6h 48m 10s
4
Neutralna

Napisano 28 grudnia 2018 - 07:42

#12
.......

Użytkownik rebo edytował ten post 28 grudnia 2018 - 07:42

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych