Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Bower i Grunt

bower grunt js javascript

4 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 09 listopada 2015 - 12:55

#1

Czołem, ostatnio na forum był poruszony temat SASS i LESS, a ja chcę poruszyć temat czy ktoś korzysta z Bower i/lub Grunta?

Jeżeli tak to w jakich okolicznościach, dlaczego z tego korzystacie? Jeżeli mielibyście kogoś przekonać do tego to jakich argumentów użylibyście? Czy widzicie jakieś za i przeciw?

 

Szczerze powiedziawszy osobiście od paru dni dopiero mam taką faktyczą styczność z Gruntem i się zastanawiam czy to ma sens, bo przynajmniej dla projektu dla którego ktoś to wykorzystał jest trochę bez sensu (samo less)?


  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 09 listopada 2015 - 15:09

#2

O bowera się otarłem. Jednak w projektach, w których działam an co-dzień nie mam potrzeby używania tego typu narzędzi. 

Chyba na podobnej zasadzie w Rubym działają Gemy i z tego korzystamy w jednym projekcie. Ale osobiście nie odczuwam żadnych super korzyści. Pewnie za małe projekty robię.


  • 0

Mattheo

    Nowy użytkownik

  • 38 postów
    • Czas spędzony online: 2d 8h 32m 56s
20
Bardzo dobra

Napisano 09 listopada 2015 - 16:13

#3

 

Szczerze powiedziawszy osobiście od paru dni dopiero mam taką faktyczą styczność z Gruntem i się zastanawiam czy to ma sens, bo przynajmniej dla projektu dla którego ktoś to wykorzystał jest trochę bez sensu (samo less)?

Ja używam Gulpa-a. Takie samo zastosowanie jak Grunt tylko trochę czytelniejsze.

A używam go obecnie do sass'a i tworzenia spritów z grafik. Do tego livereload + łączenie zewnętrznych css-ów oraz js (+minifikacja) w jeden plik do produkcji.


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 10 listopada 2015 - 08:47

#4

O bowera się otarłem. Jednak w projektach, w których działam an co-dzień nie mam potrzeby używania tego typu narzędzi. 

Chyba na podobnej zasadzie w Rubym działają Gemy i z tego korzystamy w jednym projekcie. Ale osobiście nie odczuwam żadnych super korzyści. Pewnie za małe projekty robię.

Te Gemy w Rubym to bardziej (chyba że coś pomieszałem, to mnie poprawcie) porównał do Composera, co raczej jednak ma sens, bo ściąga automatycznie biblioteki phpowe, tworzy do nich autoloadera i w sumie nie trzeba się niczym przejmować, tylko korzystać z bibliotek. Co jednak nie ma zastosowania w Bowerze - co prawda ściąga zachciane biblioteki, ale i tak trzeba je samemu, ręcznie linkować w plikach html i to jeszcze mają te pliczki długie ścieżki co jest dodatkowo uciążliwe - IMO.
 

Ja używam Gulpa-a. Takie samo zastosowanie jak Grunt tylko trochę czytelniejsze.
A używam go obecnie do sass'a i tworzenia spritów z grafik. Do tego livereload + łączenie zewnętrznych css-ów oraz js (+minifikacja) w jeden plik do produkcji.

Własnie, SASS, do tego przede wszystkim w aktualnym projekcie jest zastosowany Grunt, tylko pytam się po co? Przecież wystarczy sam SASS+Compass :) Jedynie minifikacja tutaj ma zastosowanie IMO. No i kompilacja np z Coffie to zwykłego JS, ale w Coffie również nie widzę większego sensu.


  • 0

webDeveloper


Yeoman

    Stary wyjadacz

  • 358 postów
    • Czas spędzony online: 6d 19h 43m 48s
169
Znakomita!
  • LocationKatowice

Napisano 11 listopada 2015 - 19:54

#5

 

 

 Przecież wystarczy sam SASS+Compass

Stary, ale co z reszta ? Grunt Ci przekompiluje SASS itp ale tez mozesz automatycznie rzucić linta czy unit testy... Grunt pomaga też przy developerce np. poprtzez watch. Osobieście polecam Webpack, ale grunt czy gulp o wiele usprawniaja proces tworzenia oprogramowania :)

Poza tym jesli wybralbys webpack'a to odszedlby temat bowera do lamusa ;)


  • 0

2ed58r7.png






Podone tematy Collapse

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bower, grunt, js, javascript

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych