Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Skuteczność reklamy na Facebook

reklama na fb wykupowanie reklamy wykupienie reklaqmy reklama facebook facebook reklama promocja strony

34 replies to this topic
  • Please log in to reply
zonic

    WT Elite

  • 2911 posts
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Posted 18 November 2013 - 20:02

#1

Jest na forum ktoś, kto korzystał z opcji promowania strony fejsbukowej bezpośrednio za pośrednictwem FB?

Minimalna kwota jaką mi podało FB to 16 zł na dobę. Szacują, że dzienny przyrost fanów to 25-100. Waszym zdaniem opłaca się to? Bo bardziej niż na ilości zależy mi na jakości fanów :)


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1937 posts
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Posted 19 November 2013 - 09:27

#2

Samo wykupienie nie wystarczy, trzeba jeszcze jakiś chwytliwy slogan machnąć :P A z cyckami ciężko wygrać :D

 

Mimo wszystko imo warto jak ma się coś ruszyć :)


  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2911 posts
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Posted 19 November 2013 - 10:42

#3

Samo wykupienie nie wystarczy, trzeba jeszcze jakiś chwytliwy slogan machnąć :P A z cyckami ciężko wygrać :D

 

Mimo wszystko imo warto jak ma się coś ruszyć :)

No ale wiesz... 16 zł to nie mało dla mnie :D I czy wykupienie tego na kilka dni na początek coś da. Wystarczy, że efektem będzie taki żeński odpowiednik kolegi unbreak (mam na myśli aktywność na fejsie i forum) :D


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1937 posts
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Posted 19 November 2013 - 13:40

#4

Chcesz wydawać kilkanaście (jak nie kilkadziesiąt) dolców na moduł blogów na forum, a nie masz 16pln na reklame? :P

 

Myślę że na kilka dni wystarczy żeby stwierdzić czy cokolwiek to da.


  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2911 posts
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Posted 19 November 2013 - 14:30

#5

Chcesz wydawać kilkanaście (jak nie kilkadziesiąt) dolców na moduł blogów na forum, a nie masz 16pln na reklame? :P

 

Myślę że na kilka dni wystarczy żeby stwierdzić czy cokolwiek to da.

Dobrze wiesz, że na jeden dzień takiej reklamy nie wykupię :) poza tym w przypadku modułu to jestem przekonany do jego użyteczności etc :) Tutaj mam pewne wątpliwości :D


  • 0

Kreatorem
3
Neutralna

Posted 01 December 2013 - 08:52

#6

zonic, wykupiłeś reklamę? Jak wyszło?

 

Może właśnie trzeba wykupić nawet na jeden-dwa dni i zobaczyć co z tego wyjdzie. I druga sprawa: testowanie. Kup na dwa dni, po dwóch dniach na kolejna dwa, ale ustaw inną treść. Zobaczysz różnicę, a może być spora. Pewnie obrazek będzie miał duży wpływ na efekty.


  • 0
[url="http://kreatorem.pl"]Kreatorem.pl[/url] - jak za pomocą kreatora stworzyć stronę www?

zonic

    WT Elite

  • 2911 posts
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Posted 01 December 2013 - 13:27

#7

zonic, wykupiłeś reklamę? Jak wyszło?

 

Może właśnie trzeba wykupić nawet na jeden-dwa dni i zobaczyć co z tego wyjdzie. I druga sprawa: testowanie. Kup na dwa dni, po dwóch dniach na kolejna dwa, ale ustaw inną treść. Zobaczysz różnicę, a może być spora. Pewnie obrazek będzie miał duży wpływ na efekty.

Kilkakrotnie próbowałem kupić na 3 dni. Niby wszystko ok, transakcja zakończona powodzeniem, a po minucie wypluwa informację, że żadna z moich stron nie jest reklamowana i że wystąpił problem z zakupem reklamy.

Być może 3 dni to za mało. Nie chciało mi się szukać szczegółowych warunków reklamowania.


  • 0

webownia.pl
-1
Neutralna

Posted 02 December 2013 - 14:41

#8

cześć,

 

działania marketingowe oferowane przez FB, które mają na celu rozpowszechnienie naszego fanpage'a mają sens bez względu na to ile miesięcznie przeznaczymy na nie, ponieważ w ostatecznym rozrachunku powinny się zwrócić. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak je sobie rozplanować nie wydając przy tym majątku, obejrzyjcie krótki film http://webownia.pl/b...ia-budzetu.html


  • -1

zonic

    WT Elite

  • 2911 posts
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Posted 11 December 2013 - 17:11

#9

Mała aktualizacja z mojej strony. Stworzyłem odpowiednią kampanię reklamową na facebooku. Na razie traktuję to jako eksperyment. 

Mój budżet całkowity dla tej próby to 40 zł. Dzienniy budżet ustawiłem na 2 zł.
Przez 5 dni publikacji udało się pozyskać 30 fanów, co średnio daje 6 fanów na dobę, a koszt jednego fana wychodzi 34 grosze.
Raczej nie są to przypadkowe kliknięcia "lubię to". Moim targetem są pełnoletnie kobiety i w ponad 90% polubień się to zgadza.

Zatem reklama jak najbardziej skuteczna. Myślę, że z większym budżetem wynik mógłby być zupełnie inny i jeszcze bardziej pozytywny.


  • 0

Bart

    Stary wyjadacz

  • 276 posts
    • Czas spędzony online: 19d 20h 22m 41s
55
Znakomita!

Posted 20 December 2013 - 14:32

#10

Oczywiście że reklama jest skuteczna, sam klikam czasem Lubię To na promowanych stronach, bo większość trafia w mój gust i wiąże się z zainteresowaniami. Macie zdanie zwykłego użytkownika fb, ot co  :P


  • 2

zonic

    WT Elite

  • 2911 posts
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Posted 20 December 2013 - 17:47

#11

Oczywiście że reklama jest skuteczna, sam klikam czasem Lubię To na promowanych stronach, bo większość trafia w mój gust i wiąże się z zainteresowaniami. Macie zdanie zwykłego użytkownika fb, ot co  :P

Bo właśnie reklamy są wyświetlane na podstawie Twoich zainteresowań jakie zdefiniowałeś na facebooku, na podstawie wielku, lokalizacji etc. Co za tym idzie maksymalnie jest zwiększone prawdopodobieństwo, że reklamowana strona przypadnie Ci do gustu :)


  • 0

Senior
0
Neutralna

Posted 21 December 2013 - 21:41

#12

A jak wygląda sprawa płatności? Płaci się z góry?


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2911 posts
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Posted 22 December 2013 - 00:17

#13

A jak wygląda sprawa płatności? Płaci się z góry?

Z góry ustalasz budżet całkowity bądź dobowy, a płatności pobierają z karty czy tam paypala co tydzień chyba.


  • 1

zonic

    WT Elite

  • 2911 posts
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Posted 27 December 2013 - 22:38

#14

Jako podsumowanie dodam, że jestem zadowolony z efektu. Minusem jest to, że budżet całkowity ustaliłem na 40zł, a z konta łącznie pobrało mi ~49zł (jakieś podatki itd). Budżet całkowity w mojej opinii powinien być określany jako kwota brutto (nieprzekraczalna!) 


  • 1

mcd

    Nowy użytkownik

  • 24 posts
    • :
6
Neutralna

Posted 07 January 2014 - 05:26

#15

Hmm, ciekawe na jakiej podstawie pobrało więcej. Możliwe, że niedługo sam będę to testował, to podzielę się efektami. Problem wydaje się taki, że o ile Twoja kwota testowa nie była duża i 9zł "nadpłaty" da się przeboleć, o tyle przy większych kwotach, gdyby pobierali ok 20% więcej, to już nie byłoby tak fajnie.


  • 0

Mieszkanie dla Młodych - zasady programu MDM, limity cenowe, banki w MDM, aktualności


zonic

    WT Elite

  • 2911 posts
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Posted 07 January 2014 - 10:42

#16

Hmm, ciekawe na jakiej podstawie pobrało więcej. Możliwe, że niedługo sam będę to testował, to podzielę się efektami. Problem wydaje się taki, że o ile Twoja kwota testowa nie była duża i 9zł "nadpłaty" da się przeboleć, o tyle przy większych kwotach, gdyby pobierali ok 20% więcej, to już nie byłoby tak fajnie.

Wiesz co, sprawdziłem to. Co tydzień z mojej karty pobierana była odpowiednia kwota + podatek VAT. Te 9 zł to wyszłpodatku właśnie, czyli początkowa kwota 40 zł, była kwotą netto.


  • 0

mcd

    Nowy użytkownik

  • 24 posts
    • :
6
Neutralna

Posted 02 February 2014 - 17:19

#17

Miałem wrócić tutaj z wynikami.

otóż, założyłem fanpage dla mojej strony internetowej, i wykupiłem reklamę na 5 dni, z budżetem dziennym 16zł. Z konta paypal zeszło mi 79,98zł, więc dokładnie tyle ile było zaplanowane.

W ciągu tego czasu fanpage został polubiony przez 354 osoby (wg statystyk reklamy), co daje wynik 0,22 za polubienie.

Realnie został polubiony przez 397 osób, więc nieco więcej. 

 

Strona internetowa jest nowa, uruchomiona 2 dni przed reklamami na fb, więc nie posiadała żadnego swojego ruchu, nie licząc kilku linków w stopkach na forach. Nie licząc kilku wejść z innych stron, około 130 unikalnych wizyt zostało zarejestrowanych w czasie wyświetlania reklamy. 

 

Dodatkowy plus tej reklamy jest taki, że nie jest ona tak naprawdę jednorazowa. Osoby, które polubiły stronę, otrzymają powiadomienia, gdy zostaną dodane jakieś artykuły na fanpage.

 

Wydaje mi się, że nawet warto.


  • 0

Mieszkanie dla Młodych - zasady programu MDM, limity cenowe, banki w MDM, aktualności


zonic

    WT Elite

  • 2911 posts
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Posted 02 February 2014 - 20:44

#18

Miałem wrócić tutaj z wynikami.

otóż, założyłem fanpage dla mojej strony internetowej, i wykupiłem reklamę na 5 dni, z budżetem dziennym 16zł. Z konta paypal zeszło mi 79,98zł, więc dokładnie tyle ile było zaplanowane.

W ciągu tego czasu fanpage został polubiony przez 354 osoby (wg statystyk reklamy), co daje wynik 0,22 za polubienie.

Realnie został polubiony przez 397 osób, więc nieco więcej. 

 

Strona internetowa jest nowa, uruchomiona 2 dni przed reklamami na fb, więc nie posiadała żadnego swojego ruchu, nie licząc kilku linków w stopkach na forach. Nie licząc kilku wejść z innych stron, około 130 unikalnych wizyt zostało zarejestrowanych w czasie wyświetlania reklamy. 

 

Dodatkowy plus tej reklamy jest taki, że nie jest ona tak naprawdę jednorazowa. Osoby, które polubiły stronę, otrzymają powiadomienia, gdy zostaną dodane jakieś artykuły na fanpage.

 

Wydaje mi się, że nawet warto.

Tym bardziej, że nikt ich nie zmusza do polubień. Widzą reklamę i jak ich interesuje to klikają :)


  • 0

mcd

    Nowy użytkownik

  • 24 posts
    • :
6
Neutralna

Posted 02 February 2014 - 23:53

#19

W tej chwili testuję jeszcze reklamę skierowaną na aktywność wobec postu. Też może to być ciekawe. 


  • 0

Mieszkanie dla Młodych - zasady programu MDM, limity cenowe, banki w MDM, aktualności


Arkadia
1
Neutralna
  • LocationBędzin

Posted 27 February 2014 - 08:34

#20

Z tego co zauważyłem (w moim przypadku), to płatne reklamy na FB przyciągają "fanów", którzy mają w swoich profilach od 500 - 6000 polubień innych fanepagów (typowi klikacze "lubię to"), dlatego nie wiem, czy jest to skuteczna forma. Szczególnie, jeżeli chcemy przez nasz fanpage dotrzeć do tych fanów.


  • 0





Podone tematy Collapse


Also tagged with one or more of these keywords: reklama na fb, wykupowanie reklamy, wykupienie reklaqmy, reklama facebook, facebook, reklama, promocja strony

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users