Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Kopiowanie warstwy z efektami


Najlepsza odpowiedź zonic, 17 kwietnia 2014 - 21:07

Rozwiązanie wbrew pozorom jest banalne. Wybierasz narzędzie do przenoszenia właśnie (Move Tool, skrót klawiszowy V). Klikasz w odpowiednią warstwę i przeciągasz ją zwyczajnie do nowego dokumentu.

Jeśli warstwa jest gdzieś na dnie schowana i nie możesz łatwo w nią kliknąć, to klikasz w nią raz na liście warstw. Ponownie wybierasz Move Tool, ale odznaczasz mu Auto Select, czyli po kliknięciu nic nie łapiesz, tylko zaznaczoną warstwę i normalnie przenosisz.

Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale wytłumaczyłem tę drugą opcję. Zazwyczaj pierwsza wystarcza :)

Przejdź do postu


3 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
writen

    Stary wyjadacz

  • 458 postów
    • Czas spędzony online: 29d 22h 59m 44s
133
Znakomita!

Napisano 17 kwietnia 2014 - 21:01

#1

Hej panowie. '

Pytanie do użytkowników photoshopa. Nie żeby mi to było bardzo potrzebne, ale jestem ciekawy.

 

Czy da się skopiować warstwę wraz z efektami, tak aby wkleić ją do innego dokumentu? I jak to zrobić?

W sensie, że jak się kopiuje normalnie to właśnie bez tych efektów. Czy trzeba tą warstwę konwertować albo rasteryzować?

 

Może śmieszne pytanie, ale cóż, takie życie. :P


  • 0

logo-green-dark.png


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 17 kwietnia 2014 - 21:07   Najlepsza odpowiedź

#2

Rozwiązanie wbrew pozorom jest banalne. Wybierasz narzędzie do przenoszenia właśnie (Move Tool, skrót klawiszowy V). Klikasz w odpowiednią warstwę i przeciągasz ją zwyczajnie do nowego dokumentu.

Jeśli warstwa jest gdzieś na dnie schowana i nie możesz łatwo w nią kliknąć, to klikasz w nią raz na liście warstw. Ponownie wybierasz Move Tool, ale odznaczasz mu Auto Select, czyli po kliknięciu nic nie łapiesz, tylko zaznaczoną warstwę i normalnie przenosisz.

Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale wytłumaczyłem tę drugą opcję. Zazwyczaj pierwsza wystarcza :)


  • 2

writen

    Stary wyjadacz

  • 458 postów
    • Czas spędzony online: 29d 22h 59m 44s
133
Znakomita!

Napisano 17 kwietnia 2014 - 21:14

#3

O, i dziękuję bardzo. Idealnie mi to wytłumaczyłeś. 

A z auto selectem miałem już do czynienia. Czasami jak zapomnę odznaczyć to przesuwam niepotrzebne rzeczy. :P


  • 0

logo-green-dark.png


Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 18 kwietnia 2014 - 12:12

#4

W oknie warstw: RMB na warstwie -> duplicate layer -> new

Bacz tylko na to, czy efekty warstwy nie mają włączonych i zmienionych ustawień globalnych, bo w nowym dokumencie będą miały domyślne ustawienia PS.


  • 0





Podone tematy Collapse

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych