Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Czym jest współczynnik odrzuceń na Google Analytics?

GA współczynnik odrzuceń analytics

11 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
ernest
6
Neutralna

Napisano 09 kwietnia 2013 - 19:08

#1

Jakiś czas temu po raz pierwszy na swojej stronie zainstalowałem statystyki z google analytics. Jak tak je przeglądam to nie do końca rozumiem, czym jest współczynnik odrzuceń? Dodam, że pokazuje mi średnio koło 60%.


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 09 kwietnia 2013 - 20:24

#2

W skrócie mówiąc jest to procent użytkowników, którzy zaraz po wejściu na Twoją stronę ją opuścili. Najprawdopodobniej nie znaleźli tam oczekiwanej treści i po prostu wyszli. 

Wartość podobna do Twojej jest często spotykana. Ja proponuję przejrzenie najczęstszych fraz z google, po których ludzie trafiają na Twoją stronę. Być może to właśnie tam ludzie nie znajdują oczekiwanej treści. Warto na to zwrócić uwagę i sukcesywnie poprawiać. 


  • 0

elixir

    Nowy użytkownik

  • 4 postów
    • :
0
Neutralna

Napisano 27 kwietnia 2013 - 11:52

#3

Może znajdują to, ale odrazu na pierwszej stronie, google chodzi o to żeby użytkownika przytrzymać jak najdłużej na stronie i żeby jak najwięcej poklikał.

Ja miałem współczynik na poziomie 70%, po kilku niewielkich zmianach spadł do 25%


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 27 kwietnia 2013 - 12:35

#4

Może znajdują to, ale odrazu na pierwszej stronie, google chodzi o to żeby użytkownika przytrzymać jak najdłużej na stronie i żeby jak najwięcej poklikał.

Ja miałem współczynik na poziomie 70%, po kilku niewielkich zmianach spadł do 25%

To może podziel się z nami na co warto zwrócić uwagę aby współczynnik odrzuceń był mniejszy.


  • 0

elixir

    Nowy użytkownik

  • 4 postów
    • :
0
Neutralna

Napisano 14 maja 2013 - 17:20

#5

To może podziel się z nami na co warto zwrócić uwagę aby współczynnik odrzuceń był mniejszy.

Jak użytkownik wejdzie na stronę i od razu znajdzie to czego szukał - to po co ma na stronie dalej przebywać.

Trzeba go przyciągnąć do wejścia na następną podstronę, najlepiej nie dawać odpowiedzi od razu, jak zależy MU to zrób to tak żeby poszukał odpowiedzi na stronie.

Do każdej strony trzeba inaczej zastosować tą metodę.


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 14 maja 2013 - 17:23

#6

Jak użytkownik wejdzie na stronę i od razu znajdzie to czego szukał - to po co ma na stronie dalej przebywać.

Trzeba go przyciągnąć do wejścia na następną podstronę, najlepiej nie dawać odpowiedzi od razu, jak zależy MU to zrób to tak żeby poszukał odpowiedzi na stronie.

Do każdej strony trzeba inaczej zastosować tą metodę.

I tak i nie.
Wielu to może zniechęcić. Podobną metodę stosuje tutaj na tym forum, gdzie żeby zobaczyć link, kod etc. trzeba mieć aktywne konto. Wiele osób takie rozwiązanie irytuje i zniechęca jeszcze bardziej. Raczej nie ma złotego środka. Niemniej sugerowanie treści podobnej do tej, którą czytał użytkownik może przyciągnąć jego uwagę.


  • 1

tomek_rr84
7
Neutralna

Napisano 22 sierpnia 2013 - 21:33

#7

A co z witrynami, które mają tylko jedną stronę - index.html?

Mają współczynnik odrzuceń 100% ?


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 22 sierpnia 2013 - 21:41

#8

A co z witrynami, które mają tylko jedną stronę - index.html?

Mają współczynnik odrzuceń 100% ?

Żeby witryna z jeną stroną miała współczynnik odrzuceń 100% to każdy kto trafi na nią za pośrednictwem wyszukiwarki musiałby zaraz po wejściu z niej wyjść. Raczej mało prawdopodobne.


  • 0

hightower

    Użytkownik

  • 50 postów
    • Czas spędzony online: 1h 13m 15s
7
Neutralna
  • LocationKraków

Napisano 07 października 2013 - 14:19

#9

linkowanie wewnętrzne, ciekawa treść - przystępnie napisana, no i fajna grafika do całości klimatu. 


  • 1

Agencja digital Hauerpower. - Kompleksowe budowanie marki online. Obsługa 360. Profesjonalne, nowoczesne i intuicyjne strony internetowe. Zobacz case studies : hauerpower - agencja. Projektowanie indywidualne dostępności stron internetowych.


unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 07 października 2013 - 15:03

#10

Ale że co? Co ma piernik do wiatraka? Wyskoczyłeś jak gumka z majtek :P


  • 0

webDeveloper


programer

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 135 postów
    • Czas spędzony online: 51m 31s
40
Bardzo dobra

Napisano 08 października 2013 - 22:34

#11

Ale że co? Co ma piernik do wiatraka? Wyskoczyłeś jak gumka z majtek :P

Chciał chyba podpowiedzieć jak zmniejszyć współczynnik odrzuceń.


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 09 października 2013 - 08:42

#12

No chyba, ale tak trochę ta wypowiedź wygląda jakby wyjęta z kontekstu i wrzucona na forum :D


  • -1

webDeveloper






Podone tematy Collapse


Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: GA, współczynnik odrzuceń, analytics

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych