Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jaki hosting dla forum IP.B?


58 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Azrail

    Nowy użytkownik

  • 34 postów
    • Czas spędzony online: 1d 20h 38m 15s
-3
Neutralna

Napisano 05 lipca 2014 - 17:38

#1

Witam,

Poszukuję jakiejś dobrej oferty serwera www, który byłby w stanie utrzymać forum IP.Board (4Cheats.pl), aktualne statystyki hostingu który wykupiłem w superhost.pl wyglądają tak:

Ogólne obciążenie procesora 97%

4cheats_1404576176__ss.png

Najlepiej żeby hosting miał jeszcze zapas mocy dla innych małych stron.

 

Budżet powiedzmy do 150zł rocznie, przyglądam się ofercie dhosting.pl DKonto Premium, ale nie wiem czy podoła..


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 05 lipca 2014 - 21:14

#2

Parametr CPU to za mało. Podaj jakie bebechy ma maszyna, na której masz konto i ile ramu masz przydzielone.

Czy w ipcboard masz jakiś cache lub czy superhost daje dostęp do jakiegoś zewnętrznego cache (np. memcached) oraz jaki masz średni ruch (transfer + ilość osób online w godzinach szczytu).

W tym momencie zbyt wiele zawartości nie ma i wystarczy wyrzucić shoutbox z głównej wstrony (optuję żeby go w ogóle wypieprzyć, bo albo forum albo czat) aby odciążyć CPU.


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 05 lipca 2014 - 21:23

#3

Forum podobnej wielkości do naszego. Ja jak zawsze polecę progreso.pl (ref) :) 150zł netto rocznie i zmieścisz tam spokojnie to forum i kilka stron.

 


  • 0

Azrail

    Nowy użytkownik

  • 34 postów
    • Czas spędzony online: 1d 20h 38m 15s
-3
Neutralna

Napisano 05 lipca 2014 - 21:34

#4

@up

Obstawiam że jednak większe, ale zresztą...

@top

Dzwoniłem do progresso powiedzieli mi że ich serwery www nie dzadzą rady, zaproponowali mi jakąś Hybrydę za 450zł...

Co do parametrów w ofercie nic na ten temat, jedyne co mogę powiedzieć ja to że jest to oferta hostingowa "Biznes 2.0"


  • 0

Michał

    Stary wyjadacz

  • 301 postów
    • Czas spędzony online: 16d 7h 11m 3s
95
Znakomita!

Napisano 05 lipca 2014 - 21:51

#5

Ja bym proponował tak:

Jakiś tani VPS + Nginx z mod FCGI + reszta(MySQL itp)

 

VPS wyjdzie Cię ≈70zł/rok, a administrator, który to wszystko skonfiguruje i zoptymalizuje weźmie pewnie ≈100zł, jednakże jest to koszt jednorazowy, czyli w następnym roku zapłacisz tylko za VPS'a.


  • 0

Azrail

    Nowy użytkownik

  • 34 postów
    • Czas spędzony online: 1d 20h 38m 15s
-3
Neutralna

Napisano 05 lipca 2014 - 21:57

#6

Problem jest w tym że forum potrzebuje przenieść dziś w nocy, aktualny serwer www jest na granicy śmierci 99%, a dłuższa przerwa w dostępnie do forum wyjdzie tylko na niekorzyść.


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 05 lipca 2014 - 23:43

#7

Michał: gdzie ty takie tanie VPSy znalazłeś , które potrafiłyby to dźwignąć ? Bo chyba nie w polsce!

 

Azrail, nie ma się co oszukiwać. Jeśli progreso otwarcie powiedziało że nie da rady, to w budżecie który podajesz nie zmieścisz się.

Z każdego współdzielonego po prostu wylecisz.

Jedyne co Cię uratuje to podpięcie się do platformy cache jeśli hosting takową udostępnia, a z tym jest miernie w hostingach za 30-200pln.

Chyba że pogadasz najpierw, ale na to nie ma czasu.

 

W ostateczności sprawdź ową 24/7 pomoc techniczną kei.pl

Hostowałem się u nich kilka lat i na helpdesk - choć często lakoniczny - to miał głowę na karku. Akurat mają 50% promo, więc przez rok - o ile udźwignie twój serwis ich niegdysiejsza luna - miałbyś sporo czasu na organizację większych funduszy.


  • 0

Azrail

    Nowy użytkownik

  • 34 postów
    • Czas spędzony online: 1d 20h 38m 15s
-3
Neutralna

Napisano 05 lipca 2014 - 23:52

#8

Skoro tak, postanowiłem przystawić się do zakupu vps z da, pytanie czy taki serwer da sobię radę z forum przynajmniej na jakiś czas, aby znaleźć coś odpowiedniego

24538428754129887061_thumb.jpg


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 06 lipca 2014 - 02:37

#9

Jeśli masz sporą bazę danych to nie udźwigniesz tego z 768RAM.

Celuj w min. 1.5GB RAM gwarantowanego: 256 pod OS + 256 pod php + 512pod MySQL + ile się uda wyrwać pod zewn. cache.

Nie pomnę już u kogo widziałem niedawno opcję zewnętrznego MySQL do posiadanego VPS. To by Cię ratowało.

 

I lepiej miej kogoś kto się zna na administracji, bo postawić linuksa i pojechać resztę webserwerów instalatorami z paczek to nie filozofia.

Dziurawych VPSów w sieci na pęczki.


  • 0

RafoX

    Nowy użytkownik

  • 20 postów
    • Czas spędzony online: 2h 54m 30s
5
Neutralna

Napisano 06 lipca 2014 - 05:53

#10

Hej,

Ja ci polecę netdc.pl

https://www.netdc.pl/serwery-vps

Vps z DA będzie odpowiedni 2 x 3 Ghz i 4096 MB RAM

Spokojnie da sobie radę i będzie zapas mocy dodatkowo firma przeniesie Cię za darmo :)


  • 0

UnitraFan.pl - Z miłości do sprzętu Unitra

Moje projekty wspiera firma NetDC.pl stabilne serwery VPS. Tanie serwery www.


Azrail

    Nowy użytkownik

  • 34 postów
    • Czas spędzony online: 1d 20h 38m 15s
-3
Neutralna

Napisano 06 lipca 2014 - 06:56

#11

Niestety taki vps jest już troszkę zbyt drogi, planowałem wydać 150zł rocznie a tutaj szykuje się 100 miesięcznie.

Sprawa wygląda tak, na razie zakupię tego vps'a który pokazałem wyżej, spróbuję się na nim utrzymać, najwyżej stracę 50zł trudo... Co do serwera www, człowiek z Polskiego Supportu IPB (invisionize) polecił mi hosting chmurka.pl, pytanie czy jest w nim jakaś nadzieja czy też odpada??


Użytkownik Azrail edytował ten post 06 lipca 2014 - 07:00

  • 0

Michał

    Stary wyjadacz

  • 301 postów
    • Czas spędzony online: 16d 7h 11m 3s
95
Znakomita!

Napisano 06 lipca 2014 - 09:23

#12

Skoro tak, postanowiłem przystawić się do zakupu vps z da

Pytanie, czemu DA? Zmarnujesz trochę zasobów a i nie odpalisz nowszej wersji MySQL'a, stary apache. Co prawda jest jakaś beta z nowszymi modułami, ale nie ryzykował bym. Dwa, to licka też kosztuje- za tyle opłacisz administratora, i ewentualne przeniesienie całości na inną maszynę.
 

Michał: gdzie ty takie tanie VPSy znalazłeś , które potrafiłyby to dźwignąć ? Bo chyba nie w polsce!

Wiadomo- nie ma mowy byś w PL coś takiego wyrwał ;). Najtaniej Niemcy/Francja/USA, zaraz podrzucę linka jak znajdę.

 

 

edit:

np. tu: http://www.123systems.net/ovz.html


Użytkownik Michał edytował ten post 06 lipca 2014 - 09:38

  • 0

Azrail

    Nowy użytkownik

  • 34 postów
    • Czas spędzony online: 1d 20h 38m 15s
-3
Neutralna

Napisano 06 lipca 2014 - 09:36

#13

Da, ponieważ boje się samodzielnej Administracji, nie jestem jakoś szczególnie doświadczony w obsłudze Linuxa, Debiana czy co to tam nie jest najczęściej stosowane pod VPS'y www. A z tego co wiem z DA mam już wszystko gotowe.


  • 0

Michał

    Stary wyjadacz

  • 301 postów
    • Czas spędzony online: 16d 7h 11m 3s
95
Znakomita!

Napisano 06 lipca 2014 - 09:50

#14

Jest też taka możliwość, że kupisz sobie tani VPS bez tego DA, i zainstalujesz jakąś darmową alternatywę, jak na przykład Ajenti.  ;)


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 06 lipca 2014 - 11:17

#15

Michał: ja się od zagranicznych usług trzymam z daleka. W ostateczności jeszcze rozważyłbym polską firmę dzierżawiącą wszystko za granicą.

USA odpada w przedbiegach, zbyt wielka różnica w strefach czasowych, a na odpowiedź nie będę czekał in. 8-10h. Przerobione, nie polecam.

 

Azrail: pytałeś w końcu w KEI czy dźwigną ?

Jeśli nie masz miliona UU/mies. to zerknij na zenboxa.  UU to jedyny parametr jakim limitują konta, a że to chmura to CPU tobie nie straszne ;)

 

Ja DA instalowanego na sztywno z paczki nie polecam. Prawie cały LAMP (bez L) i jego konfiguracja jedzie automatem z instalatora.

Już lepiej wziąć Managed VPS na 1-2mies z opcją przejścia na roota - jeśli hosting daje taką możliwość. Choć w zasadzie managed VPS bywa tańszy niż root VPS 4-5 lat temu ;)


  • 1

Azrail

    Nowy użytkownik

  • 34 postów
    • Czas spędzony online: 1d 20h 38m 15s
-3
Neutralna

Napisano 06 lipca 2014 - 11:25

#16

A zenbox na pewno dałby sobie radę? Zastanawiam się nad pakietem 25k powinien wystarczyć, pytanie czy znasz może jakiś przelicznik wejść na stronie, nie chcę brać w ślepo to jest jednak ryzyko, a na statu4 nie są podawane unikalne odsłony tylko Ogólne, mam też forum dodane do Google Analitycs ale nie wiem gdzie tam takie coś pisze.


Użytkownik Azrail edytował ten post 06 lipca 2014 - 11:37

  • 0

Michał

    Stary wyjadacz

  • 301 postów
    • Czas spędzony online: 16d 7h 11m 3s
95
Znakomita!

Napisano 06 lipca 2014 - 12:22

#17

@Zimistrz jeżeli lubisz przepłacać w Polsce- Twoja sprawa. Ja tam się trzymam zagranicznych firm, i wychodzi mi to na dobre.
Myślisz, że firma która dzierżawi wszystko za granicą da Ci lepsze wsparcie, skoro nawet nikt nie może przejść się do serwerowni?
 
 
@Azrail zenbox może okazać się dobrym rozwieraniem, jednakże musisz wiedzieć ile masz UU. Dawno nie używam GA, ale powinno gdzieś to być w panelu.
Kiedyś chciałem postawić stronę w zenboxie, lecz rozliczając sie z UU płacił bym około 500zł miesięcznie, a posiadając VPS'a płacę 30 :)


  • 0

Azrail

    Nowy użytkownik

  • 34 postów
    • Czas spędzony online: 1d 20h 38m 15s
-3
Neutralna

Napisano 06 lipca 2014 - 12:27

#18

Według GA mam 1600 "Użytkowników", to będzie chyba to, biorąc pod uwagę że są to dzienne statystyki 30x1,6 tyś = 48 tyś miesięcznie.

Biorąc pod uwagę to że forum od 2 dni pnie się dość szybko w górę, liczba może wzrosnąć, więc póki nie będzie stabilizacji w jakimś stopniu nie będzie to dobre rozwiązanie, co wy o tym myślicie?


  • 0

Michał

    Stary wyjadacz

  • 301 postów
    • Czas spędzony online: 16d 7h 11m 3s
95
Znakomita!

Napisano 06 lipca 2014 - 12:40

#19
Myślę, że to dobre rozwiązanie, nawet jeżeli nagle zanotowałbyś nagły wzrost odwiedzin. W każdej chwili można zmienić plan na wyższy z większym limitem.
Oczywiście z umiarem, bo jak zaczniesz mieć więcej UU, nieproporcjonalnie do wyświetleń ogółem, może okazać sie to nieopłacalne.

  • 0

Azrail

    Nowy użytkownik

  • 34 postów
    • Czas spędzony online: 1d 20h 38m 15s
-3
Neutralna

Napisano 06 lipca 2014 - 12:44

#20

Pytanie czy może ma ktoś z was GG lub jakąś inną formę kontaktu pisanie na forum w postach, w odstępach do 20min-1h na prawdę nie ma sensu.


  • 0





Podone tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych