Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jaki hosting dla forum IP.B?


58 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
RafoX

    Nowy użytkownik

  • 20 postów
    • Czas spędzony online: 2h 54m 30s
5
Neutralna

Napisano 06 lipca 2014 - 16:27

#21

Zenbox nie jest z gumy i też ma limity procesora oraz ram radzę wam poczytać regulamin.

Odezwij się na pw zaproponuję ci coś za małe pieniądze u siebie co ci to udzwignie z panelem DA


  • 0

UnitraFan.pl - Z miłości do sprzętu Unitra

Moje projekty wspiera firma NetDC.pl stabilne serwery VPS. Tanie serwery www.


Azrail

    Nowy użytkownik

  • 34 postów
    • Czas spędzony online: 1d 20h 38m 15s
-3
Neutralna

Napisano 06 lipca 2014 - 18:01

#22

Zenbox i tak odpada, pod względem wyświetleń musiałbym brać co najmniej maksymalny pakiet.


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 06 lipca 2014 - 18:31

#23

@Zimistrz jeżeli lubisz przepłacać w Polsce- Twoja sprawa. Ja tam się trzymam zagranicznych firm, i wychodzi mi to na dobre.
Myślisz, że firma która dzierżawi wszystko za granicą da Ci lepsze wsparcie, skoro nawet nikt nie może przejść się do serwerowni?
 
 
@Azrail zenbox może okazać się dobrym rozwieraniem, jednakże musisz wiedzieć ile masz UU. Dawno nie używam GA, ale powinno gdzieś to być w panelu.
Kiedyś chciałem postawić stronę w zenboxie, lecz rozliczając sie z UU płacił bym około 500zł miesięcznie, a posiadając VPS'a płacę 30 :)

 
Jeśli mówisz o przepłacaniu, to nie wiem co masz na myśli.
Doskonale wiem ile kosztuje każdy element usługi za który płacę w polsce, przy czym miej na uwadze to, że opłaty za prąd mamy jedne z najdroższych na świecie. I to rzutuje bardzo mocno na  ceny usług. A jak jest tanio, to zrozumiałe że overselling wchodzi w grę. Poza tym, dla mnie latency z USA nie wchodzi w ogóle w grę.
 
Co się tyczy polskiej firmy która dzierżawi sprzęt zagranicą, to ona ma się martwić by usługi za które im płacę działały. I to oni mają większą siłę przebicia gdy pada maszyna, niż ja - mały żuczek.
I nikt w korpohostingach mających dziesiątki tysięcy klientów nie będzie patrzył, czy jakiś szaraczek płacący 5$/mies ma jakieś "ALE".
Polskie MŚP, to są firmy na które stawiam. I  - jak już wiele razy powtarzałem - stać mnie na to by kupić nieco droższe usługi, przy których usługodawca nie zbywa mnie byle czym ;)
I jeszcze inna kwestia, zupełnie niezwiązana z miejscem, powołaniem przeznaczeniem i wiarą: wolę dać zarobić czysto polskiej firmie, niż zagranicznej.
 

Zenbox i tak odpada, pod względem wyświetleń musiałbym brać co najmniej maksymalny pakiet.

Czy aby dobrze zrozumiałeś na czym polega limit UU i jak jest wyznaczany ?

Zenbox nie jest z gumy i też ma limity procesora oraz ram radzę wam poczytać regulamin.


Owszem, jak każdy hostingodawca i oni mierzą zużycie zasobów [sami w końcu płacą za wykorzystane zasoby]. Różnica - o której czytałem po kilku blogach - polega na tym, że zanim zaserwują oczywistą propozycję jaką większość serwuje, czyli "proszę wykupić droższy pakiet", sprawdzą czy nie uda się zmniejszyć zasobożerności używanego skryptu.
Swoją drogą, jako jeszcze świeżej firmie jeszcze im zależy ;)
  • 0

Azrail

    Nowy użytkownik

  • 34 postów
    • Czas spędzony online: 1d 20h 38m 15s
-3
Neutralna

Napisano 06 lipca 2014 - 18:45

#24

UU - unikalni użytkownicy, wejścia miesięcznie, według google mam 1,5 tyś na 24h, co w bilansie miesięcznym daje prawie 50 tyś, 47 z haczykiem. Tak to rozumiem, biorąc pod uwagę że przed ostatni pakiet ma 50 tyś wejść miesięcznie jest eliminowany iż forum się rozrasta, zostaje tylko 100k lub 100k+, jeżeli jest inaczej proszę wytłumacz mi to.


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 06 lipca 2014 - 18:48

#25

Teraz wszystko się zgadza. Zwróciłem Ci uwagę w pierwszej odpowiedzi, że nie wystarczy wykresik zużycia CPU.

Nie ma siły w takim razie, mocny VPS to minimum, a przy takim rozwoju i tak zmierzasz po prostej w kierunku całkowicie dedykowanego serwera.


  • 0

Azrail

    Nowy użytkownik

  • 34 postów
    • Czas spędzony online: 1d 20h 38m 15s
-3
Neutralna

Napisano 06 lipca 2014 - 19:00

#26

Nie ukrywam że forum wykonało naglę taki przeskok, ludzie zaczęli je reklamować, no i teraz wyszło szydło z worka, serwer jest nie powiem czym bo nie wypada...

 

Zaczynając temat "od nowa", mam rozumieć że już żaden serwer www nie da sobie rady z forum?

Okej, to co teraz robić, mówisz porządny VPS jakie są jego koszta? I może masz jakieś propozycje co do serwerowni.


  • 0

Michał

    Stary wyjadacz

  • 301 postów
    • Czas spędzony online: 16d 7h 11m 3s
95
Znakomita!

Napisano 06 lipca 2014 - 19:48

#27

@Zimistrz swoją propozycję dorzuciłem i tyle, uważam że jest ok, nie ma powodów do krytyki, ani żadnych ataków. Twoja sytuacja nikogo nie interesuje- w internecie można napisać co się człowiekowi wyśniło. Ja na przykład z kolei chwalę sobie zagraniczne usług. Widać nigdy nie miałeś z nimi do czynienia, że tak usilnie je krytykujesz. Do Polskich nic nie mam- jedynie ceny są większe od zagranicznych- jak zauważyłeś- na przykład z powodu cen prądu.


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 06 lipca 2014 - 21:51

#28

Jedynym argumentem jaki podałeś to cena. Ja podałem więcej.

Ale ok, każda pliszka swój ogonek chwali. Jak kto zna języki, to się przez telefon dogada gdy coś przestanie działać :)


  • 0

Michał

    Stary wyjadacz

  • 301 postów
    • Czas spędzony online: 16d 7h 11m 3s
95
Znakomita!

Napisano 06 lipca 2014 - 22:07

#29

A to jakiś wyścig na ilość argumentów?
Ale skończmy tą głupią gadaninę, bo to do niczego nie prowadzi. :)
 
PS prócz ceny można wydedukować wydajność- Nginx prócz nieporównywalnie większej wydajności w stosunku do apacza zajmuje mniej zasobów. Nie trzeba kupować jebutnego hostingu/serwa z DA  z apachem- wystarczy dobrze przemyślana konfiguracja VPS'a :-)


  • 0

Azrail

    Nowy użytkownik

  • 34 postów
    • Czas spędzony online: 1d 20h 38m 15s
-3
Neutralna

Napisano 06 lipca 2014 - 22:45

#30

Dokładnie, spamicie mi w temacie zamiast spróbować odpowiedzieć na moje pytania.


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 07 lipca 2014 - 07:03

#31

Według GA mam 1600 "Użytkowników", to będzie chyba to, biorąc pod uwagę że są to dzienne statystyki 30x1,6 tyś = 48 tyś miesięcznie.

Biorąc pod uwagę to że forum od 2 dni pnie się dość szybko w górę, liczba może wzrosnąć, więc póki nie będzie stabilizacji w jakimś stopniu nie będzie to dobre rozwiązanie, co wy o tym myślicie?

Bzdury gadasz.

Masz 1600 UU w skali dnia. Zenbox liczy w skali miesiąca. Czyli jak ktoś dzisiaj wejdzie na Twoją stronę i za dwa tygodnie znowu wejdzie, to jest to liczone jako 1 wejście. Mając 1600 UU dziennie raczej nie przekroczysz 25k UU  miesięcznie. Możesz to sprawdzić badając UU w skali miesiąca, nie dnia.

 

1 UU jest rozliczany jest w skali miesiąca. Przykładowo ktoś wejdzie na Twoją stronę, po kilku dniach wejdzie ponownie i tak znowu, i znowu - a my nadal rozliczamy to jako jednego unikalnego użytkownika w skali miesiąca.

powyższe info z zenbox.pl


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 07 lipca 2014 - 10:10

#32

A to jakiś wyścig na ilość argumentów?
Ale skończmy tą głupią gadaninę, bo to do niczego nie prowadzi. :)
 

 

 

A miał być ? :)

Przypomniała  mi się świetna scena z dnia świra:

 

 

 

Zonic: fakt, sam się zastanawiam jak mógł bazować na wyłącznie jednym systemie zliczania statystyk; i do tego GA.

 

Azrail: Każdy system inaczej przelicza UU. Najbliższe realności są dane wyciągane z access log webserwera, na których bazuje m.in. awstats dla apache'a.

 

Kontaktowałeś się chociaż z zenboxem ? Jeśli wezmą na klatę wiedząc oczywiście w co się pakują - a nie jak to nam tutaj z odpowiedzi na odpowiedź kreujesz - to Cię nie wywalą na zbity rył po paru dniach ;)


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 07 lipca 2014 - 10:14

#33

Zenbox nie opiera się na GA. I ich pakiety dotyczą Unikalnych użytkowników w skali miesiąca, nie w skali dnia, tak jak kolega badał w GA.


  • 0

Azrail

    Nowy użytkownik

  • 34 postów
    • Czas spędzony online: 1d 20h 38m 15s
-3
Neutralna

Napisano 07 lipca 2014 - 11:30

#34

Czyli polecacie dzwonić do zenbox'a, zapytać się czy dadzą sobie radę, i ew. brać tak?


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 07 lipca 2014 - 11:48

#35

Miałeś zdaje się przenosić do nowej piaskownicy  tej nocy, a poza progreso nie zapytałeś jeszcze żadnego z proponowanych tu dostawców ?

Skoro jednak łatwiej i szybciej jest obsztalować VPSa niż wykonać dwa telefony, to nie mam więcej pytań.


  • 0

Azrail

    Nowy użytkownik

  • 34 postów
    • Czas spędzony online: 1d 20h 38m 15s
-3
Neutralna

Napisano 07 lipca 2014 - 11:56

#36

Dzwoniłem do netdc, unixstorm (jakoś tak), w kei pytałem przez maila, oraz kilku innych, każda z tych firma albo zaproponowała mi VPS'a albo otwarcie powiedzieli że nie dadzą rady, gdy większość firm które widzę mi odmawia, z czasem tracę motywację.


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 07 lipca 2014 - 11:58

#37

Dzwoniłem do netdc, unixstorm (jakoś tak), w kei pytałem przez maila, oraz kilku innych, każda z tych firma albo zaproponowała mi VPS'a albo otwarcie powiedzieli że nie dadzą rady, gdy większość firm które widzę mi odmawia, z czasem tracę motywację.

Nie dadzą rady? Zapewne miało być "nie dadzą rady przy budżecie 150 zł", bo to forum nie jest niczym wielkim, ani nadzwyczajnie wymagającym.


  • 0

Azrail

    Nowy użytkownik

  • 34 postów
    • Czas spędzony online: 1d 20h 38m 15s
-3
Neutralna

Napisano 07 lipca 2014 - 12:03

#38

Akurat budżetu nie podawałem, podawałem same fakty, silnik IPB, link do forum, oraz odwiedziny unikalne, ogólne.

Kei dodatkowo zapytało mnie o parametry serwera, powiedziałem że aktualnie nie znam i zapytam w SuperHost, po czym oddzwonię, gdy w superhost poprosiłem o parametry serwera, dostałem zrzut php.ini


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 07 lipca 2014 - 15:40

#39

NetDC odpadło ? Nie tak dawno chwalono ich współdzielone konta z  przydzielonym 512MB RAM - a to muszą być sporej mocy maszyny.

Mniejszych, którzy nawet nie wspominają słowem o używanym sprzęcie, bym nawet nie pytał.

Jedyne co tu pozostaje na polu, to współdzielone w chmurze ZBX, root VPS w B-H lub tańszym mintshost + porządna usługa instalacji całej platformy (jakieś 2-4 stówki) lub kontakt z Kylos odnośnie pakietu gold - choć podejrzewam że też skończy się na propozycji VPs.

 

Hekko od kilku lat nie ruszałem, więc bazuj na świeższych opiniach.

 

A teraz na bok wszystko wcześniejsze.

Superhost nigdzie nie podaje limitów CPU oraz pamięci dla konta. To że poinformowano Cię o przekraczaniu limitów CPU oznacza tylko overselling i lipne maszyny - co zresztą potwierdzają tak niskie ceny za tak wiele w ofercie. Na temat limitów superhosta można znaleźć całkiem sporo na WHT. Nie wnikam już o co wypytywałeś innych dostawców i jak w rzeczywistości sprawa wygląda, ale dziwi mnie że żaden się nie podjął. Zwłaszcza wiedząc od kogo chcesz się wyautować. Osiągany limit X% CPU u jednego operatora, może ledwo sięgnąć 1% u innego.

 

Skoro większość daje 2 tyg. testów to skorzystaj. Wybierz trzech, przepchnij wszystko do pierwszego z wybranych i testuj. Jak się oburzy, przenieś do innego. To roboty na 3-4h, więc migrując w nocy użytkownicy nawet tego nie poczują.

Na końcu drogi i tak widnieje znak VPS więc nie masz nic do stracenia.


  • 0

RafoX

    Nowy użytkownik

  • 20 postów
    • Czas spędzony online: 2h 54m 30s
5
Neutralna

Napisano 08 lipca 2014 - 15:53

#40

Ja nadal twierdzę że pakiet z netdc.pl był by wystarczający :) masz okres testowy sprawdz.

Nie oszukujmy się zresztą sam prowadziłem identyczne forum i wiem jak jesteś narażony na ataki od konkurencji bo sam też je miewałem dla tego kilku dostawców woli zrezygnować zamiast co kilka dni męczyć się z wycinaniem ruchu ;)


  • 0

UnitraFan.pl - Z miłości do sprzętu Unitra

Moje projekty wspiera firma NetDC.pl stabilne serwery VPS. Tanie serwery www.






Podone tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych