Jump to content

Photo
- - - - -

Jaki hosting dla forum IP.B?


58 replies to this topic
  • Please log in to reply
Azrail

    Nowy użytkownik

  • 34 posts
    • Czas spędzony online: 1d 20h 38m 15s
-3
Neutralna

Posted 05 July 2014 - 17:38

#1

Witam,

Poszukuję jakiejś dobrej oferty serwera www, który byłby w stanie utrzymać forum IP.Board (4Cheats.pl), aktualne statystyki hostingu który wykupiłem w superhost.pl wyglądają tak:

Ogólne obciążenie procesora 97%

4cheats_1404576176__ss.png

Najlepiej żeby hosting miał jeszcze zapas mocy dla innych małych stron.

 

Budżet powiedzmy do 150zł rocznie, przyglądam się ofercie dhosting.pl DKonto Premium, ale nie wiem czy podoła..


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 posts
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Posted 05 July 2014 - 21:14

#2

Parametr CPU to za mało. Podaj jakie bebechy ma maszyna, na której masz konto i ile ramu masz przydzielone.

Czy w ipcboard masz jakiś cache lub czy superhost daje dostęp do jakiegoś zewnętrznego cache (np. memcached) oraz jaki masz średni ruch (transfer + ilość osób online w godzinach szczytu).

W tym momencie zbyt wiele zawartości nie ma i wystarczy wyrzucić shoutbox z głównej wstrony (optuję żeby go w ogóle wypieprzyć, bo albo forum albo czat) aby odciążyć CPU.


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2911 posts
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Posted 05 July 2014 - 21:23

#3

Forum podobnej wielkości do naszego. Ja jak zawsze polecę progreso.pl (ref) :) 150zł netto rocznie i zmieścisz tam spokojnie to forum i kilka stron.

 


  • 0

Azrail

    Nowy użytkownik

  • 34 posts
    • Czas spędzony online: 1d 20h 38m 15s
-3
Neutralna

Posted 05 July 2014 - 21:34

#4

@up

Obstawiam że jednak większe, ale zresztą...

@top

Dzwoniłem do progresso powiedzieli mi że ich serwery www nie dzadzą rady, zaproponowali mi jakąś Hybrydę za 450zł...

Co do parametrów w ofercie nic na ten temat, jedyne co mogę powiedzieć ja to że jest to oferta hostingowa "Biznes 2.0"


  • 0

Michał

    Stary wyjadacz

  • 301 posts
    • Czas spędzony online: 16d 7h 11m 3s
95
Znakomita!

Posted 05 July 2014 - 21:51

#5

Ja bym proponował tak:

Jakiś tani VPS + Nginx z mod FCGI + reszta(MySQL itp)

 

VPS wyjdzie Cię ≈70zł/rok, a administrator, który to wszystko skonfiguruje i zoptymalizuje weźmie pewnie ≈100zł, jednakże jest to koszt jednorazowy, czyli w następnym roku zapłacisz tylko za VPS'a.


  • 0

Azrail

    Nowy użytkownik

  • 34 posts
    • Czas spędzony online: 1d 20h 38m 15s
-3
Neutralna

Posted 05 July 2014 - 21:57

#6

Problem jest w tym że forum potrzebuje przenieść dziś w nocy, aktualny serwer www jest na granicy śmierci 99%, a dłuższa przerwa w dostępnie do forum wyjdzie tylko na niekorzyść.


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 posts
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Posted 05 July 2014 - 23:43

#7

Michał: gdzie ty takie tanie VPSy znalazłeś , które potrafiłyby to dźwignąć ? Bo chyba nie w polsce!

 

Azrail, nie ma się co oszukiwać. Jeśli progreso otwarcie powiedziało że nie da rady, to w budżecie który podajesz nie zmieścisz się.

Z każdego współdzielonego po prostu wylecisz.

Jedyne co Cię uratuje to podpięcie się do platformy cache jeśli hosting takową udostępnia, a z tym jest miernie w hostingach za 30-200pln.

Chyba że pogadasz najpierw, ale na to nie ma czasu.

 

W ostateczności sprawdź ową 24/7 pomoc techniczną kei.pl

Hostowałem się u nich kilka lat i na helpdesk - choć często lakoniczny - to miał głowę na karku. Akurat mają 50% promo, więc przez rok - o ile udźwignie twój serwis ich niegdysiejsza luna - miałbyś sporo czasu na organizację większych funduszy.


  • 0

Azrail

    Nowy użytkownik

  • 34 posts
    • Czas spędzony online: 1d 20h 38m 15s
-3
Neutralna

Posted 05 July 2014 - 23:52

#8

Skoro tak, postanowiłem przystawić się do zakupu vps z da, pytanie czy taki serwer da sobię radę z forum przynajmniej na jakiś czas, aby znaleźć coś odpowiedniego

24538428754129887061_thumb.jpg


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 posts
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Posted 06 July 2014 - 02:37

#9

Jeśli masz sporą bazę danych to nie udźwigniesz tego z 768RAM.

Celuj w min. 1.5GB RAM gwarantowanego: 256 pod OS + 256 pod php + 512pod MySQL + ile się uda wyrwać pod zewn. cache.

Nie pomnę już u kogo widziałem niedawno opcję zewnętrznego MySQL do posiadanego VPS. To by Cię ratowało.

 

I lepiej miej kogoś kto się zna na administracji, bo postawić linuksa i pojechać resztę webserwerów instalatorami z paczek to nie filozofia.

Dziurawych VPSów w sieci na pęczki.


  • 0

RafoX

    Nowy użytkownik

  • 20 posts
    • Czas spędzony online: 2h 54m 30s
5
Neutralna

Posted 06 July 2014 - 05:53

#10

Hej,

Ja ci polecę netdc.pl

https://www.netdc.pl/serwery-vps

Vps z DA będzie odpowiedni 2 x 3 Ghz i 4096 MB RAM

Spokojnie da sobie radę i będzie zapas mocy dodatkowo firma przeniesie Cię za darmo :)


  • 0

UnitraFan.pl - Z miłości do sprzętu Unitra

Moje projekty wspiera firma NetDC.pl stabilne serwery VPS. Tanie serwery www.


Azrail

    Nowy użytkownik

  • 34 posts
    • Czas spędzony online: 1d 20h 38m 15s
-3
Neutralna

Posted 06 July 2014 - 06:56

#11

Niestety taki vps jest już troszkę zbyt drogi, planowałem wydać 150zł rocznie a tutaj szykuje się 100 miesięcznie.

Sprawa wygląda tak, na razie zakupię tego vps'a który pokazałem wyżej, spróbuję się na nim utrzymać, najwyżej stracę 50zł trudo... Co do serwera www, człowiek z Polskiego Supportu IPB (invisionize) polecił mi hosting chmurka.pl, pytanie czy jest w nim jakaś nadzieja czy też odpada??


Edited by Azrail, 06 July 2014 - 07:00 .

  • 0

Michał

    Stary wyjadacz

  • 301 posts
    • Czas spędzony online: 16d 7h 11m 3s
95
Znakomita!

Posted 06 July 2014 - 09:23

#12

Skoro tak, postanowiłem przystawić się do zakupu vps z da

Pytanie, czemu DA? Zmarnujesz trochę zasobów a i nie odpalisz nowszej wersji MySQL'a, stary apache. Co prawda jest jakaś beta z nowszymi modułami, ale nie ryzykował bym. Dwa, to licka też kosztuje- za tyle opłacisz administratora, i ewentualne przeniesienie całości na inną maszynę.
 

Michał: gdzie ty takie tanie VPSy znalazłeś , które potrafiłyby to dźwignąć ? Bo chyba nie w polsce!

Wiadomo- nie ma mowy byś w PL coś takiego wyrwał ;). Najtaniej Niemcy/Francja/USA, zaraz podrzucę linka jak znajdę.

 

 

edit:

np. tu: http://www.123systems.net/ovz.html


Edited by Michał, 06 July 2014 - 09:38 .

  • 0

Azrail

    Nowy użytkownik

  • 34 posts
    • Czas spędzony online: 1d 20h 38m 15s
-3
Neutralna

Posted 06 July 2014 - 09:36

#13

Da, ponieważ boje się samodzielnej Administracji, nie jestem jakoś szczególnie doświadczony w obsłudze Linuxa, Debiana czy co to tam nie jest najczęściej stosowane pod VPS'y www. A z tego co wiem z DA mam już wszystko gotowe.


  • 0

Michał

    Stary wyjadacz

  • 301 posts
    • Czas spędzony online: 16d 7h 11m 3s
95
Znakomita!

Posted 06 July 2014 - 09:50

#14

Jest też taka możliwość, że kupisz sobie tani VPS bez tego DA, i zainstalujesz jakąś darmową alternatywę, jak na przykład Ajenti.  ;)


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 posts
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Posted 06 July 2014 - 11:17

#15

Michał: ja się od zagranicznych usług trzymam z daleka. W ostateczności jeszcze rozważyłbym polską firmę dzierżawiącą wszystko za granicą.

USA odpada w przedbiegach, zbyt wielka różnica w strefach czasowych, a na odpowiedź nie będę czekał in. 8-10h. Przerobione, nie polecam.

 

Azrail: pytałeś w końcu w KEI czy dźwigną ?

Jeśli nie masz miliona UU/mies. to zerknij na zenboxa.  UU to jedyny parametr jakim limitują konta, a że to chmura to CPU tobie nie straszne ;)

 

Ja DA instalowanego na sztywno z paczki nie polecam. Prawie cały LAMP (bez L) i jego konfiguracja jedzie automatem z instalatora.

Już lepiej wziąć Managed VPS na 1-2mies z opcją przejścia na roota - jeśli hosting daje taką możliwość. Choć w zasadzie managed VPS bywa tańszy niż root VPS 4-5 lat temu ;)


  • 1

Azrail

    Nowy użytkownik

  • 34 posts
    • Czas spędzony online: 1d 20h 38m 15s
-3
Neutralna

Posted 06 July 2014 - 11:25

#16

A zenbox na pewno dałby sobie radę? Zastanawiam się nad pakietem 25k powinien wystarczyć, pytanie czy znasz może jakiś przelicznik wejść na stronie, nie chcę brać w ślepo to jest jednak ryzyko, a na statu4 nie są podawane unikalne odsłony tylko Ogólne, mam też forum dodane do Google Analitycs ale nie wiem gdzie tam takie coś pisze.


Edited by Azrail, 06 July 2014 - 11:37 .

  • 0

Michał

    Stary wyjadacz

  • 301 posts
    • Czas spędzony online: 16d 7h 11m 3s
95
Znakomita!

Posted 06 July 2014 - 12:22

#17

@Zimistrz jeżeli lubisz przepłacać w Polsce- Twoja sprawa. Ja tam się trzymam zagranicznych firm, i wychodzi mi to na dobre.
Myślisz, że firma która dzierżawi wszystko za granicą da Ci lepsze wsparcie, skoro nawet nikt nie może przejść się do serwerowni?
 
 
@Azrail zenbox może okazać się dobrym rozwieraniem, jednakże musisz wiedzieć ile masz UU. Dawno nie używam GA, ale powinno gdzieś to być w panelu.
Kiedyś chciałem postawić stronę w zenboxie, lecz rozliczając sie z UU płacił bym około 500zł miesięcznie, a posiadając VPS'a płacę 30 :)


  • 0

Azrail

    Nowy użytkownik

  • 34 posts
    • Czas spędzony online: 1d 20h 38m 15s
-3
Neutralna

Posted 06 July 2014 - 12:27

#18

Według GA mam 1600 "Użytkowników", to będzie chyba to, biorąc pod uwagę że są to dzienne statystyki 30x1,6 tyś = 48 tyś miesięcznie.

Biorąc pod uwagę to że forum od 2 dni pnie się dość szybko w górę, liczba może wzrosnąć, więc póki nie będzie stabilizacji w jakimś stopniu nie będzie to dobre rozwiązanie, co wy o tym myślicie?


  • 0

Michał

    Stary wyjadacz

  • 301 posts
    • Czas spędzony online: 16d 7h 11m 3s
95
Znakomita!

Posted 06 July 2014 - 12:40

#19
Myślę, że to dobre rozwiązanie, nawet jeżeli nagle zanotowałbyś nagły wzrost odwiedzin. W każdej chwili można zmienić plan na wyższy z większym limitem.
Oczywiście z umiarem, bo jak zaczniesz mieć więcej UU, nieproporcjonalnie do wyświetleń ogółem, może okazać sie to nieopłacalne.

  • 0

Azrail

    Nowy użytkownik

  • 34 posts
    • Czas spędzony online: 1d 20h 38m 15s
-3
Neutralna

Posted 06 July 2014 - 12:44

#20

Pytanie czy może ma ktoś z was GG lub jakąś inną formę kontaktu pisanie na forum w postach, w odstępach do 20min-1h na prawdę nie ma sensu.


  • 0





Podone tematy Collapse

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users