Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Praca zagranicą jako Web Developer


5 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
gregoras

    Nowy użytkownik

  • 3 postów
    • Czas spędzony online: 5h 9m 13s
0
Neutralna

Napisano 18 października 2014 - 21:53

#1

Witam,

To mój pierwszy post na forum, witam wszystkich, Grzesiek jestem :)

 

Mam takie pytanie,

Znacie adresy stron zagranicznych (konkretnie chodzi mi o Niemcy, Holandie, Anglie, ew. Belgie) z ofertami pracy? Nie chodzi mi o strony typu pracuj.pl, gdzie ogłoszenia są żałosne i głównie ta strona obraca się po to, żeby ją pozycjonować, tylko o bardziej lokalne serwisy, typu gumtree.pl, gumtree.com czy tam gumtree.co.uk (w Anglii)?

 

Co prawda dopiero trenuję Web Developerkę, ale chciałbym podjąć pracę zagranicą i chciałbym zorientować się jakie są wymagania. Jak googlałem "web developer job amsterdam" "~ england/holand etc.) to pojawiały się właśnie strony typu naszego pracuj.pl, a znalezienie przez coś takiego pracy jest trudne (i mało ekscytujące). Dodam, że znam tylko angielski i lekko niemiecki, ale jestem świadom, że strony o które mi chodzi, będą w ojczystych językach (jednak mam nadzieję, że będą oferty po angielsku niektóre).

 

Macie jakieś doświadczenia z szukaniem pracy w tej branży za granicą? Macie może jakieś porady? Strategie?

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie!


  • 0

Yeoman

    Stary wyjadacz

  • 358 postów
    • Czas spędzony online: 6d 19h 43m 48s
169
Znakomita!
  • LocationKatowice

Napisano 18 października 2014 - 23:29

#2

Ja dużo dostaje ofert z UK czy DE na maila, a po prostu mam konto na linkedin :)

Jak dobrze znasz angielski ? Pracując tam, w dobrej firmie, nie da rady moim zdaniem znać średnio angielskiego - to musi być coś naprawdę na dobrym poziomie.


  • 0

2ed58r7.png


gregoras

    Nowy użytkownik

  • 3 postów
    • Czas spędzony online: 5h 9m 13s
0
Neutralna

Napisano 30 października 2014 - 21:45

#3

Witam,

Angielski znam na poziomie B1/B2, więc średnio, lecz mam zapas czasu (rzuciłem studia informatyczne i web-developerkę traktuję póki co jak hobby). Angielski trzeba będzie podszlifować. A tak w ogóle, to chciałem zobaczyć jakie są wymogi zagranicą, czego wymagają i powoli się tam kierować. Sprawdzę linkedin, dzięki za info :)

 

A tak odchodząc od tematu, w ogóle jak przeglądam tutoriale po angielsku np. html5, to nauka wygląda zupełnie inaczej. Wiem, że np. skrót <tr> to table row, a w polskich poradnikach, tr to wiersz, nieważne co to tr oznacza - należy to wbić do głowy na blachę, że to właśnie wiersz.

 

Pozdrawiam!


  • 0

marekkuc

    Nowy użytkownik

  • 21 postów
    • Czas spędzony online: 1h 1m 4s
0
Neutralna

Napisano 11 listopada 2014 - 22:22

#4

Jak tam idzie sprawa z linkedin?


  • 0

writen

    Stary wyjadacz

  • 458 postów
    • Czas spędzony online: 29d 22h 59m 44s
133
Znakomita!

Napisano 04 grudnia 2014 - 22:15

#5
Naszła mnie taka ochota na komentarz do drugiej części posta gregorasa.

Nie musisz się uczyć tych skrótów na blache. Nikt cie z tego pytał nie będzie.
Bedziesz robił jakąś tabelkę raz dziesiąty to ten znacznik wpiszesz z automatu.
Ja przy wpisywaniu znaczników nawet na klawiaturę nie patrzę. Po wielu latach doświadczenia to strony będziesz pisał identycznie jak wypracowania w Wordzie.
Tak więc nie musisz się przejmować tym, że nie wiesz jak dany skrót rozszyfrować - chociaż znając angielski to wystarczy skojarzyć.
Tak samo z nazwami funkcji w programowaniu. Pamiętasz nazwę funkcji i do czego służy, a co ona oznacza nie musisz się przejmować - ale zaznaczam że w wielu przypadkach rozszyfrowanie nazwy jest pomocne.

Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2
  • 0

logo-green-dark.png


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 04 grudnia 2014 - 22:21

#6

@up
dokładnie, kwestia obycia. Na początku zawsze wszystko się kopiuje ;)Z czasem jednak leci z palca.


  • 0





Podone tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych