Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Hosting ze smakiem


40 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
rebo

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 158 postów
    • Czas spędzony online: 6h 48m 10s
4
Neutralna

Napisano 25 czerwca 2015 - 15:22

#21

A co jest złego w WP? Mam wrażenie, że teraz tak 1/3 netu jest na nim oparta. Bo darmowy? U mnie się sprawdza znacznie lepiej niż rozwiązania dedykowane ;-)


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 25 czerwca 2015 - 20:32

#22

A co jest złego w WP? Mam wrażenie, że teraz tak 1/3 netu jest na nim oparta. Bo darmowy? U mnie się sprawdza znacznie lepiej niż rozwiązania dedykowane ;-)


U mnie podobnie :) Ale wiem, że chłopaki marudzą na WP :) 


  • 0

writen

    Stary wyjadacz

  • 458 postów
    • Czas spędzony online: 29d 22h 59m 44s
133
Znakomita!

Napisano 28 czerwca 2015 - 20:45

#23
Ja tam uwielbiam WP. :P Ale nie przesadzajmy. Wsadzanie wszędzie wp gdzie tylko się do to lekka głupota - mimo że da się zrobić na nim wszystko.
  • 0

logo-green-dark.png


unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 29 czerwca 2015 - 11:02

#24

Dokładnie, do WP, jako WP nie mam nic. Chodzi bardziej o podejście: Zróbmy stronę i zróbmy ją na WP, nie ważne czy to ma sens czy nie... A już stawianie sklepów na WP + Woocommerce to wg mnie jest sadomaso...

 

:)

 

 

<meta name="author" content="hc">

Taaak :D


  • 1

webDeveloper


rebo

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 158 postów
    • Czas spędzony online: 6h 48m 10s
4
Neutralna

Napisano 08 lipca 2015 - 15:17

#25

Hmmm... ale w większości przypadków strony na WP wychodzą dobrze. Szczerze mówiąc to nie znam takich przypadków, gdzie wyszłoby to in minus ;-)


  • 0

writen

    Stary wyjadacz

  • 458 postów
    • Czas spędzony online: 29d 22h 59m 44s
133
Znakomita!

Napisano 08 lipca 2015 - 16:27

#26
Małe sklepy na wp to idzie jeszcze przeboleć :P
  • 0

logo-green-dark.png


rebo

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 158 postów
    • Czas spędzony online: 6h 48m 10s
4
Neutralna

Napisano 09 lipca 2015 - 15:16

#27

No właśnie ;-) Problemy dopiero są przy bardzo dużych, rozbudowanych serwisach, a na zwyczajne firmówki/małe portale WP jest zdecydowanie wystarczające ;-)


  • 0

SiXwishlist

    Stary wyjadacz

  • 147 postów
    • Czas spędzony online: 8d 6h 42m 30s
39
Bardzo dobra
  • LocationGreat Britain

Napisano 09 lipca 2015 - 22:02

#28

Hmmm... ale w większości przypadków strony na WP wychodzą dobrze. Szczerze mówiąc to nie znam takich przypadków, gdzie wyszłoby to in minus ;-)

Na minus zawsze wychodzi kiedy serwisy nie są robione z głową. Dla przykładu strona gdzie UU jest w granicach 10000 dziennie trzepie DB w lewo i w prawo a to z przyczyny niewłaściwej konfiguracji wtyczek. Zainstalować każdy potrafi ale przeczytać w internecie coś na ich temat to już nie bardzo. Znam kilka stronek które zostały wykonane z głową reszta to po prostu porażka bez intuicyjnych młodocianych webmasterów!

 

Małe sklepy na wp to idzie jeszcze przeboleć :P

Według mnie to po prostu sie nie nadaje pod sklepy. WordPress to obecnie krowa która ciągle muczy, fani wp pchają wszystkie tematy bo łatwo integrować projekty ale nigdy nie myślą co zrobić ze sklepem kiedy nagle obroty wzrastają, ilość towaru się zwiększa a jak trzeba migrować to odwracają się na pięcie z wymówką na ustach że miał być mały to jest a to że urosło to nie ich wina.

Konkluzja:

WordPress jest dla ludzi używających głowy i tylko na takiej zasadzie można stworzyć wydajną stronę nie pochłaniająca zasobów. Mamy klientów którzy posiadają na najmniejszej usłudze po 10 stron opartych na WP ale duże tematy przenoszą na dedykowana platformę gdzie 5000UU czy 15000UU dziennie bez problemu sprawnie śmiga. Ale dalej tylko właściwa konfiguracja zapewni odpowiednie działanie. Najbardziej chorym zachowaniem jest szukanie wszelkiego rodzaju cache z wykorzystaniem wtyczek które patrząc na logi serwera wyraźnie wskazują znacznie większe obciążenie zasobów kosztem wydajności wyświetlania strony. Hostingu współdzielonego nie oszukasz i albo dostawca oferuje realne zasoby albo strona działa jak padaczka. Realne zasoby to doskonałe systemy baz danych i idealnie dopracowana platforma serwerowa oparta na bazie sprawdzonego systemu operacyjnego. Nie rozmawiamy tu o serwerach opartych na i7 a o prawdziwej platformie dedykowanej. Nie chce wymieniać tu firm bo nie chodzi o to by wytykać słabe zasoby. To klient weryfikuje to najlepiej ale skoro ktoś mi podsyła informacje że strona na naszych zasobach dostaje kopa gdzie nigdy i nigdzie tak nie było o czymś świadczy. Dalej twierdze że w dużej mierze również zależy to od samej konfiguracji WP skoro o tym skrypcie mowa. Jak słyszę o nazwa.pl czy az.pl to po prostu przypomina się mi kreskówka z jeleniami robiącymi za renifery....

Jedna i druga firma ma stare sanie w nowej oprawie zupełnie nie nadające się pod projekty oparte na WP, tyle z mojej strony i miłego wieczoru!


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 09 lipca 2015 - 22:25

#29

Nie cierpię WooCommerce :) IMO wordpress nie nadaje się pod sklepy.

Ale jeśli ktoś tam coś postawi i ten sklep urośnie, to nie widzę problemów z migracją chociażby na PrestaShop.


  • 1

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 10 lipca 2015 - 22:39

#30

ale nigdy nie myślą co zrobić ze sklepem kiedy nagle obroty wzrastają, ilość towaru się zwiększa
...

Jak to co zrobić ? Zmienić hosting* ! B)
*o flaszku że to 9 odpowiedzi na 10
 

Nie cierpię WooCommerce :) IMO wordpress nie nadaje się pod sklepy.

Ale jeśli ktoś tam coś postawi i ten sklep urośnie, to nie widzę problemów z migracją chociażby na PrestaShop.


Ejj Zonic, ale bez rozwiązań pokroju „ z deszczu pod rynnę ;)


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 13 lipca 2015 - 08:24

#31

Jak to co zrobić ? Zmienić hosting* ! B)
*o flaszku że to 9 odpowiedzi na 10
 


Ejj Zonic, ale bez rozwiązań pokroju „ z deszczu pod rynnę ;)

Pfff, powiedział co wiedział :)


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 14 lipca 2015 - 21:03

#32

Pfff, powiedział co wiedział :)

Jak widzę kolejny sklep na prestashopie zaczynam liczyć do pięciu po kliknięciu w cokolwiek, zwłaszcza w szukajkę.
Po tym czasie wychodzę, bo nie mam cierpliwości do tej platformy gdy 2/3 tego stoi na "topowych" polskich hostingach, a w najlepszym wypadku we francji lub niemczech.

Co absolutnie nie jest lepszym rozwiązaniem.

 

Sorry, jedno i drugie nie nadaje na hostingi współdzielone, do sprzedawania >50 produktów, gdy większość z tego leci z instalatora aplikacji.


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 14 lipca 2015 - 21:33

#33

Jak widzę kolejny sklep na prestashopie zaczynam liczyć do pięciu po kliknięciu w cokolwiek, zwłaszcza w szukajkę.
Po tym czasie wychodzę, bo nie mam cierpliwości do tej platformy gdy 2/3 tego stoi na "topowych" polskich hostingach, a w najlepszym wypadku we francji lub niemczech.

Co absolutnie nie jest lepszym rozwiązaniem.

 

Sorry, jedno i drugie nie nadaje na hostingi współdzielone, do sprzedawania >50 produktów, gdy większość z tego leci z instalatora aplikacji.

Nie pakuj wszystkich do jednego wora :)


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 14 lipca 2015 - 22:07

#34

Nie pakuj wszystkich do jednego wora :)

To do czego mam spakować sklepiki na współdzielonych (domniemując: po kosztach) ? ^_^


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 14 lipca 2015 - 22:08

#35

To do czego mam spakować sklepiki na współdzielonych (domniemując: po kosztach) ? ^_^

To wina presty, czy użytkownika? W takim wypadku CMS nie ma większego znaczenia.... Każdy, nawet najbardziej wydajny da się zajechać...


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 15 lipca 2015 - 07:28

#36

Nie rozumiem o co Wam chodzi z tą Prestą. Stawiałem na niej w sumie dwa sklepy (od początku do końca) i jakoś działają bez problemu?


  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 15 lipca 2015 - 08:37

#37

Nie rozumiem o co Wam chodzi z tą Prestą. Stawiałem na niej w sumie dwa sklepy (od początku do końca) i jakoś działają bez problemu?

Ja postawiłem 10 sklepów i postawie kolejne 10, bo wg mnie jest spoko :) 


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 15 lipca 2015 - 14:16

#38

Nie rozumiem o co Wam chodzi z tą Prestą. Stawiałem na niej w sumie dwa sklepy (od początku do końca) i jakoś działają bez problemu?

To chyba tylko ja mam takie pieskie szczęście, że jak trafiam na sklep to 60% szans że stoi na PS i kupnym szablonie. Szablonie w którym upakowano tyle, że przeglądarka nie wyrabia.

btw. o ile nie tajemnica, duże macie widełki cenowe wdrożenia sklepu pod klucz (włącznie z szablonem) ?


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 15 lipca 2015 - 14:19

#39

A widzisz, to mówisz o szablonie, a to jest całkiem inna sprawa :D Nawet na najbardziej zacnym silniku/fw jak ktoś poszaleje z frontem to będzie zamulać :)

Ja nie mam widełek, wszystko biorę idywidualnie


  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 15 lipca 2015 - 14:28

#40

Cena zalezy od wielu aspektów. 
Szablon od podstaw to podstawa, ale do tego często dochodzi przenoszenie produktów, integracja z jakimiś comarchami, czy innymi CRMami, opineo itd....

Także rozrzut wiedełek może być duży.

PS: raz kupiłem szablon na themeforest, z zamiarem delikatnej przebudowy... Skończyło się na tym, że nie został użyty :) Moduł na module, w kodzie sieka...

 


  • 0





Podone tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych