Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Katalog plików z możliwością ich pobierania


8 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
^Krzysiek
2
Neutralna

Napisano 09 kwietnia 2015 - 13:03

#1

Witam.

Na swojej stronie umieściłem button, który odsyła do katalogu /dok w którym mam luźno umieszczone pliki pdf ze skanami dokumentów. Po przejściu buttonem do tego katalogu wyświetla się Index of z tymi właśnie plikami. Można je pobrać za pomocą kliknięcia prawym przyciskiem myszy i zapisaniu linku jako plik.pdf lub wczytaniu tego pliku w przeglądarce (o ile zainstalowana jest wtyczka która to umożliwi, nie wiem czy są one domyślne w przeglądarkach czy nie).

 

Ja natomiast chciałbym, żeby znajdował się jeszcze fizyczny odsyłacz/przycisk do pobrania danego pliku na dysk. Po co? Z tego względu, że nie wiem jacy klienci będą do mnie trafiać. Ktoś kto jest obeznany w komputerach, będzie wiedział że taki plik może pobrać klikając ppm, albo od razu wczytując go w przeglądarce. Ale może trafić się ktoś, kto nie będzie wiedział co ma z tym zrobić. Poza tym taka opcja "Pobierz" przyśpieszy tą czynność, bo pomijamy w tym momencie żmudne klikanie ppm, wybieranie "Zapisz link jako" itd.

 

A może istnieje jakiś skrypt gdzie można umieścić te pliki, zamiast otwierania gołego Index of /dok ?

 

TNqc4mE.jpg

Mam nadzieję że dość jasno to opisałem. Z natury jestem kombinatorem i niestety lubię utrudniać sobie życie  :P

 

Pozdrawiam!


  • 0

SiXwishlist

    Stary wyjadacz

  • 147 postów
    • Czas spędzony online: 8d 6h 42m 30s
39
Bardzo dobra
  • LocationGreat Britain

Napisano 09 kwietnia 2015 - 15:42

#2

WoW! nie jestem pewien czy rozumiem co tak właściwie chcesz osiągnąć ale jak byś potrzebował ładniejszy index to jest to do zrobienia


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 09 kwietnia 2015 - 16:26

#3

Hmm. 
Według mnie to słabe rozwiązanie. Jeśli już chcesz dawać możliwość pobierania plików bezpośrednio z serwera, to nie lepiej jakąś podstronę z listą plików i przyciskami tam wstawić i przyciski odpowiednio podlinkować? 

No i na pewnoe bezpośrednio z serwera? Może jakiś dropbox, czy coś w podobie się nada? 


  • 0

Michał

    Stary wyjadacz

  • 301 postów
    • Czas spędzony online: 16d 7h 11m 3s
95
Znakomita!

Napisano 09 kwietnia 2015 - 17:29

#4

Znalazłem takie coś, może pomoże:
http://www.directorylister.com/

 

Pobieranie po kliknięciu na link, responsywność, a całość oczywiście z możliwością dowolnego ostylowania.


  • 3

SiXwishlist

    Stary wyjadacz

  • 147 postów
    • Czas spędzony online: 8d 6h 42m 30s
39
Bardzo dobra
  • LocationGreat Britain

Napisano 09 kwietnia 2015 - 17:36

#5

Jak byś potrzebował takie rozwiązanie jak mamy na Linux ISO to daj znać.


  • 2

JJay

    Stary wyjadacz

  • 199 postów
    • Czas spędzony online: 5d 9h 38m 21s
19
Dobra
  • LocationCieszyn > Łódź

Napisano 09 kwietnia 2015 - 19:13

#6
application/octet-stream

Dowolny strumień bajtów. Jest to "domyślny" typ używany często do oznaczenia plików wykonywalnych, plików nieznanego typu, lub plików które powinny być pobrane protokołem nie obsługującym odpowiednika nagłówka "content disposition".

 

@sixwishlist
Czemu przy stopce jest taki fajny obrazek "Proudly hosted by DigitalOcean" ? :P


  • 0

SiXwishlist

    Stary wyjadacz

  • 147 postów
    • Czas spędzony online: 8d 6h 42m 30s
39
Bardzo dobra
  • LocationGreat Britain

Napisano 09 kwietnia 2015 - 20:03

#7
application/octet-stream

Dowolny strumień bajtów. Jest to "domyślny" typ używany często do oznaczenia plików wykonywalnych, plików nieznanego typu, lub plików które powinny być pobrane protokołem nie obsługującym odpowiednika nagłówka "content disposition".

 

@sixwishlist
Czemu przy stopce jest taki fajny obrazek "Proudly hosted by DigitalOcean" ? :P

 

Bo strona siedzi na 1 x kropelka + 2 x storage tyle że jeszcze nie podwiązaliśmy folderów z danymi. Trochę tego jest i stare wersje idą do koszta i trzeba wrzucić nowe ;)


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 10 kwietnia 2015 - 13:03

#8

Znalazłem takie coś, może pomoże:
http://www.directorylister.com/

 

Pobieranie po kliknięciu na link, responsywność, a całość oczywiście z możliwością dowolnego ostylowania.

To wygląda ciekawie :)


  • 0

webDeveloper


Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 13 kwietnia 2015 - 12:13

#9

Witam.

Na swojej stronie umieściłem button, który odsyła do katalogu /dok

A plugin typu filemanager do CMS-a ? Chyba że strona to goły html.

 

Apache-owy directory index w zasadzie da się nagiąć aby opis pliku zawierał link, ale bez jscruptu duplikującego ścieżki z pierwszej kolumny się nie obejdzie.
Wyprawka niekoniecznie warta świeczki tylko dla tego jednego motywu, choć z pewnością przydatna na przyszłość :)


  • 1





Podone tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych