Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Mikrodane - czy warto?


3 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 21 maja 2015 - 14:40

#1

Myślicie, że z punktu widzenia optymalizacji i SEO warto np. zastosowac mikrodane Schema na swojej stronie? Dla mnie na pierwszy rzut oka to jest ogrom pracy ale ponoć w chodzimy w epokę WEB 3.0 czyli sieci semantycznej więc może taka strona, która będzie bardziej zrozumiała dla robotów będzie mocno plusowana przez google? Bo teraz niby też jest ale cholera wie jak to naprawdę wyglada.


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 21 maja 2015 - 22:56

#2

Mam mieszane uczucia, mocno pejoratywne.

To jest ogrom charówy. Począwszy od przygotowania określonego typu schematu, a kończąc na stworzeniu zarządzania tym wszystkim. A na to wrzucając jeszcze kilka istniejących standardów - choć i tak wiadomo który jest "naj". Byle edycja w tinymce/ckeditor może roznieść przygotowany schemat w drobny mak, dzięki "ja tego nawet nie dotykałem" właściciela serwisu.

Dochodzi do tego kobieca strona google. Raz będzie brał pod uwagę, po pewnym czasie już nie będzie. Długo nie potrwało zanim zniknęły mikrodane dot. autora wpisu na blogu lub artykułu. Części z nich polskie G. nie zamierza w ogóle brać pod uwagę.

Suchy schema kod  to nie wszystko. Czy dobrym pomysłem jest aby dla przykładu e-sklep, jeszcze zanim ktokolwiek go odwiedzi, wyświetlał w serpach mikrodane produktu ? W szczególności cenę i średnią ocen/komentarzy jeśli pierwsze są bardzo wysokie a drugie nie są pochlebne ? Można to oczywiście przekłamać, tylko jak potem potwierdzić lub zanegować że automat takiego przekrętu nie wychwyci ? Tu w grę wchodzi strategia pozycjonowania i marketingu.

 

Mikrodane sprawdzają się zaledwie w kilku przypadkach z dziesiątek możliwych. Niestety, w polskiej sieci dobrze że w serpach chociaż linki sponsorowane się wyświetlają ;)

Owszem, to jest fajny wynalazek, ale na polskim podwórku nie będzie niczym więcej. Odnoszę nawet wrażenie, że to przynosi odwrotne skutki do zamierzonych i przeciętny internauta ominie szerokim łukiem cokolwiek odbiegającego od tego co zna w serpie: tytuł strony w linku + opis.


  • 1

przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 22 maja 2015 - 07:50

#3

To jest ogrom charówy

Też tak na to patrze ale czasem dla efektów warto się poświęcić. Czytając to co piszesz umacniam się w przekonaniu, że jednak nie warto ;). Niby koncepcja słuszna w założeniu ale jak zwykle implementacja o kant dupy potłuc :P


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 22 maja 2015 - 12:49

#4

Też tak na to patrze ale czasem dla efektów warto się poświęcić. Czytając to co piszesz umacniam się w przekonaniu, że jednak nie warto ;). Niby koncepcja słuszna w założeniu ale jak zwykle implementacja o kant dupy potłuc :P

​Pytanie zasadnicze brzmi: dla kogo i w jakim celu ?

​Dla siebie ? Jak najbardziej.

​Dla klienta ? Jak nie ma pluginu do cms-a, to będze właśnie tłuczenie o kant dupy wyłącznie na własne życzenie ;)


  • 0





Podone tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych