Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Hosting od Orange


5 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 27 maja 2015 - 09:55

#1

Orange wypuściło nową usługę, którą jest http://chmura.orange.pl/

Co sądzicie? :)


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 27 maja 2015 - 11:02

#2

Przetarłem oczy kilkukrotnie bo to jest jota w jotę oferta hołmpl.

​Fakt, pełna kompleksowość. Połapią rybki na promocyjny haczyk za 1pln i szybko się rozkręci.

​Nie tak oczywiście, ale zaglądnąłem do regulaminu promocji i aż 50GB w koncie basic po 25pln+vat/mies. nie jest mi potrzebne.
Pierwszy rok ma się rozumieć za złotóweczkę miesięcznie :)

Znalazłem przy okazji kilka pysznych ciasteczek:

58.  Klient  jest  zobowiązany  do  sporządzenia  kopii  zapasowej  Materiałów.  Operator  nie  jest
zobowiązany  do  sporządza  kopii  zapasowej  Materiałów  i  nie  jest  zobowiązany  do  ich
przywrócenia w przypadku ich utraty przez Klienta
.

 

​Trochę skąpe informacje odnośnie usług współdzielonych, ale wnosząc po zakładanym uptime VPS:

106 ... Operator zobowiązuje się, że sumaryczny czas dostępności do serwera nie będzie niższy
niż 99% całkowitej liczby godzin w danym miesiącu kalendarzowym ...

 

zakładanie ​ponad 7h niedostępności VPS nie plasuje pomarańczowych w usługach o wysokiej dostępności.


Krótko mówiąc, konkurować mogą z hołm,nazwą i azet, na co pozwoli im bez problemu budżet reklamowy.
Jakością - o ile nie dadzą plamy w pierwszym roku - też nie przekroczą wyżej wymienionych po pewnym czasie. W końcu overselling to podstawa biznesu przy takiej skali. Wsparcie również porównywalne. W końcu BOKiem będzie ich callcenter.

Choć ... oddam im jeden duży plus. Najwięksi trochę zatrzęsą porami jak ruszy ostra promocja oręcz. Pewnie już szykują kampanie reklamowe i promocje z nimi związane B)


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 28 maja 2015 - 07:48

#3

Jeżeli ich obsługa będzie na takim samym poziomie jak dotychczasowy BOK, to nawet nożem mnie nikt nie przymusi do skorzystania z ich oferty...


  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 28 maja 2015 - 09:33

#4

Jeżeli ich obsługa będzie na takim samym poziomie jak dotychczasowy BOK, to nawet nożem mnie nikt nie przymusi do skorzystania z ich oferty...

No ten BOK to pewnie studenciaki siedzące w jakichś Call Center z rozrysowanymi schematami odpowiedzi. 


  • 1

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 28 maja 2015 - 12:16

#5

Nie pomyliłem się co do identyczności oferty:

telix.pl/artykul/chmura-orange--domeny--hosting--e-sklepy-i-bezpieczne-witryny-3,67849.html

hołm przynajmniej trzyma backupy 2, może nawet 3 dni. Nie wiem tylko czy przywraca je na prośbę klienta.


  • 0

rebo

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 158 postów
    • Czas spędzony online: 6h 48m 10s
4
Neutralna

Napisano 22 czerwca 2015 - 15:16

#6

Ogólnie - szykuje się kolejna masówka i bazowanie na nazwie. Pewnie nawet darmowe konta dla klientów innych usług. Efekt końcowy - bardzo wolno działająca usługa. Spodziewacie się czegoś więcej?


  • 0





Podone tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych