Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak wygląda programista przy pracy?


2 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 12 czerwca 2015 - 00:43

#1

Pytanie może dziwne ale zastanawiam się czy programista dochodzi do takiego etapu, że siada do tworzenia jakiegoś projektu i po prostu programuje ciągiem pisząc kod tak jak "zwykli" ludzie piszą tekst. Ja jako koder-amator średnio co 5 minut szukam czegoś w necie, a to czegoś zapomnę a to nie rozumiem jakiegoś zagadnienia. Niby znam jakieś frameworki typu "Bootstrap" ale bez ciągłego gapienia się w dokumentację to nic nie zrobię bo na pamięć znam może 10% jego css. Jak taki proces wygląda u profesjonalnego programisty? Pomijam przypadki pracy z nowym API czy frameworkiem bo wiadomo, że każdy potrzebuje jakiś czas żeby się nowej rzeczy nauczyć.


Użytkownik przemoo83 edytował ten post 12 czerwca 2015 - 00:43

  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 12 czerwca 2015 - 08:06

#2

Myślę, że wszystko zależy od typu jego pracy.

Np ja mam do czynienia z wieloma rozwiązaniami: Symfony, Kohana, czasem nawet jakiś stary Zend. Różne API w tym ciągle zmieniające się Facebook-owe. Do tego zawsze jakiś front-end: bootstrap, różne jsowe biblioteczki, etc...

Więc na prawdę ciężko mi to wszystko spamiętać, np dwa miesiące robię przy jakimś projekcie na Symfony, po czym jak skończę muszę zrobić małą, szybką appkę na Facebooka opartą na Kohanie... no i co? Pierwsze co zaczynam, to używać 'trików' Symfonowych na Kohanie :P Po czym się orientuję że to nie ten FW i siłą rzeczy muszę sobie za pomocą dokumentacji przypominać "Jak to było?".

 

Ale są programiści którzy robią np tylko na Symfony, Laravelu czy jeszcze innym FW (lub bez) i oni raczej nie mają problemów takich jak ja :)


  • 0

webDeveloper


Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 12 czerwca 2015 - 10:35

#3

Jak taki proces wygląda u profesjonalnego programisty?

Ten proces jest zwany specjalizacją B)
Nie sięgasz za każdym razem po kolejne doraźne rozwiązanie, bo komuś się tak podoba, bo projekt tego wymaga, bo "ty przecież programujesz, to co to dla ciebie".
Dopiero przy dobrej znajomości swojej piaskownicy zaczynasz stosować tricki, których nigdy nie będziesz miał czasu poznać skacząc od jednej piaskownicy do drugiej.

​Z mojej strony często sięgam do dokumentacji, bo różne frameworki itp. różnią się zazwyczaj tylko składnią. Najważniejsze by wpaść na odpowiednie rozwiązanie o którym wiesz, że istnieje. Reszta to tylko kwestia czasu.


  • 0





Podone tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych