Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Poszukiwany hosting o określonych parametrach


9 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 18 grudnia 2015 - 00:58

#1

Wątek może być zbiorczy pod przyszłe poszukiwania dostawcy przez każdego.

Ja natomiast poszukuję hostingu o poniższych, lub mocno zbliżonych parametrach

- własna infrastruktura w oparciu o maszyny DELL. Nie interesują mnie żadne inne namiastki serwerów utrzymujących overselling.

- kolokacja w polskim DC

- dostęp do minimum jailshell. Postawię na pełny shell. To warunek główny. Nie zamierzam męczyć ani się, ani samego FTP, a tym bardziej webftp. O kombinowaniu przy użyciu php nie ma w ogóle mowy

​- zapewniona obsługa php 5.2 i 5.4 (może być wyższe niż 5.4) i mysql na LAMPie, nie windowsie. Postrgresql nie jest mi potrzebny, ale chętnie go skosztuję do np. joomla.

- 10-15GB pojemności konta na pliki, bazy danych  konta email. Dobrze by było 20Gb. Nie trzymam backupów z dysku, filmów, i innych pierdół. Hosting to hosting.  Będę trzymał roczny backup zawartości konta. Stąd 5GB potrzebuję w zapasie.

- co najmniej 25 domen. Mam na tę chwilę całe 3 własne, ale nie lubię liczyć ile mi zostało. Może przeniosę resztę klientów.

- konta email limitowane pojemnością konta hostingowego, nie ilością kont.

- miliard GB transferu - bowiem limitowanie transferu jest dla mnie żałosne. Zużywam może 5GB/miech, ale oferty pokroju linuxpl/hekko mnie nie interesują. Innych hostingodawców tego typu również. Hosting może odgórnie ścinać transfer do 1mbit po przekroczeniu np. 20GB. Mnie egal, byle działało.

- backupy twrzone min. raz na tydzień i trzymane przez miesiąc. Mogą być robione comiesięczne. Warunek jest taki, że piszę na helpdesk i przywracają mi kopię plików z katalogu+bazę do tego. Nie zaglądam we własny majdan codziennie. Chcę żeby email i strony działały. A jak je szlag trafi przez dziurę w CMS, to wiem że hosting ma backup sprzed miesiąca bez syfu i mi go przywróci bez pieprzenia że to tylko na wewnętrzne potrzeby. Jeszcze mi się nie zdarzyło w ogóle o to prosić, bo dmucham na zimne. Ale coraz mniej czasu nad tym zamierzam spędzać.

​- panel nie ma znaczenia, byle bym mógł jakoś wgrać backup poczty (dobrze jeśli jest dostępny imapsync, lub jakaś możliwość zaciągnięcia z pliku archiwum)

 

- cena 100-200pln/rok


Wymagania wydają się duże, ale wbrew pozorom nie są.
Chodzi naprawdę o usługę, która działa, nie muszę dzwonić, ani nic pisać, przeboleję chwilowy pad na 2h o 24:00 w sobotę, jeśli będzie o tym wzmianka techniczna na stronie hostingu itd.

 

Wymienieni usługodawcy mnie nie interesują:

ovh, SDC, AZ, Home, Nazwa, kei, zenbox, superhost, linuxpl, bizneshost, hekko, netdc, sixwishlist, netdevil, netbomb, progreso, kylos, hoseo, o12, netmark, futurehost, lh, 2be, blink, webserwer, cal, klatka, wer, hostinghouse, żadne seohostingi itd.

 

Część z powyższych owszem, polecam bo osadziłem wśród nich sporo klientów. Ale potrzebuję usług dla siebie, nie dla stronki na wordpressie.

W tym roku trzymałem wsio w dataspace. Niestety zmieniają politykę świadczenia usług i rezygnują z klientów detalicznych. W związku z czym przyjdzie mi stracić ze 2 wieczory na migrację. A już straciłem ochotę słania maili z powyższą istą pytań, gdzie zdziwieni administratorzy (cyt. "nikt jeszcze nie pytał o takie konkrety") raczą tracić swój czas na klepanie odpowiedzi, zamiast przeglądać pikantną pocztę swoich klientów ;)
Dodam że pytałem o wiele spraw, m.in. o limit godzinowy maili, ale to mnie już nie intere.

 

​Ponieważ w ciągu ostatnich 2 lat powstało kilkudziesięciu hostingodawców, może ktoś z Was zaryzykował usługę i może wskazać na jakiegoś dostawcę, któremu warto się przyglądnąć ?


Użytkownik unbreak edytował ten post 20 grudnia 2015 - 22:12
temat

  • 0

rebo

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 158 postów
    • Czas spędzony online: 6h 48m 10s
4
Neutralna

Napisano 31 grudnia 2015 - 07:18

#2

Umieściłeś na liście kilka firm z bardzo dobrą jakością usług i niskimi cenami. Nie mam kogo Ci doradzić bo wszystkie marki hostingowe jakie przerabiam i pozytywnie przerabiałem, umieściłeś na swojej liście ;-)


  • 1

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 31 grudnia 2015 - 08:31

#3

Zimistrz, udało Ci się coś znaleźć? Czy dalej szukasz :D


  • 0

webDeveloper


Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 31 grudnia 2015 - 23:02

#4

Zimistrz, udało Ci się coś znaleźć? Czy dalej szukasz :D

Mam trzy firmy na pulpicie. Teoretycznie spełniają wszystkie założenia plus kilka o których nie miałem nawet ochoty nadmieniać.
Znam poniekąd wszystkie od dłuższego czasu; pierwszą z nich testuję właśnie, choć nie wiem jak będzie w kwestii pehapa i działania archaizmu tworzonego w czasach php5.2
W razie niepowodzeń będę pchał wszystko do kolejnego. Jak wszystko się zakończy - co nie może potrwać długo - podsumuję krótko w wątku.
 

Umieściłeś na liście kilka firm z bardzo dobrą jakością usług i niskimi cenami. Nie mam kogo Ci doradzić bo wszystkie marki hostingowe jakie przerabiam i pozytywnie przerabiałem, umieściłeś na swojej liście ;-)

Owszem, sporo z odrzuconych z góry ma całkiem niezłą jakość usług, ale nie spełnia założeń jakie przedłożyłem. A te mam z góry ustalone i wylistowane od A do W.
Nie podałem wymogów m.in. odnośnie helpdesku, procesów php, ilości połączeń do baz itp. bo nie wiem czy znalazłbym choć jednego dostawcę, poza tym, u którego jestem obecnie.
Ale nie odpuszczę maszyn których wymieniłem, ssh, backupów, czy ceny - gdzie dość spora ilość dostawców przekracza założone finanse.
Mógłbym co prawda nagiąć transfer, bazy, domeny i inne kompletnie wirtualne rzeczy o których można rozmawiać dalej. Jednakże nie zamierzam w przypadku problemów usłyszeć w słuchawce panny z callcenter informującą o tym, że mam czekać 20 min. na połączenie; dowiedzieć się że backupy wymagają dodatkowej opłaty; i jeszcze z tuzin różnych wypadków o jakich nie pamiętałem na bieżąco ani w trakcie pisania wymogów. Bo ten wątek miałby chyba z pół kilometra i jedynym kto byłby mi w stanie zapewnić takie usługi, to własny dedyk w piwnicy - pod kątem sprzętowym - i znajomi administratorzy zapewniający całą resztę wymagań.


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 04 stycznia 2016 - 08:26

#5

To dawaj znać jak coś Ci się uda osiągnąć, bo chętnie przeczytam który z dostawców dał radę :) 


  • 0

webDeveloper


rebo

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 158 postów
    • Czas spędzony online: 6h 48m 10s
4
Neutralna

Napisano 19 stycznia 2016 - 16:19

#6

I wybrałeś coś? I czy każdą z usług, które miałeś na ostatecznej liście, faktycznie testowałeś?


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 21 stycznia 2016 - 20:34

#7

TLDR;
SWhosting B)

A jak kto ma więcej czasu to rozwijam kwestię, bo widzę, że jakieś zainteresowanie tematem jest.

Z 2/3 z wymienionych usługodawców miałem do czynienia. Albo sam posiadając u owych wykupione usługi, albo styk na rzecz konkretnego zlecenia, pod które usługi klient miał już wykupione. Nierzadko kończyło się to zmianą usługodawcy, ale to zupełnie inny temat. W każdym razie korporacje odpadły od razu.

Kilku z wymienionych operatorów sobie chwalę i polecam, co zaznaczyłem. Będąc jednak konkretnym w tym temacie dopowiem, że w pierwszej kolejności odpadli wszyscy, których infrastruktura nie znajduje się w polskim DC - a do tego nie każdym. W drugim rozdaniu odpadły usługi wykraczające cenowo poza założenia, jakie przedstawiłem. Trzeci przesiew to firmy, których:
- pomoc techniczna nie istnieje, lub jest to callcenter; ogólnie kontakt jest "żaden".
- polityka marketingowa jest mi bardzo nie w smak

Podstawą było bazowanie na ofercie ogólnodostępnej , bez pisania do hostingu o jakiekolwiek zniżki czy customowy pakiet. Przed wykupieniem usług zwykłem to robić, aby nie nadziać się na przykrą niespodziankę jaka jest skrzętnie ukrywana i nigdzie nie podawana.
Biorąc to wszystko pod uwagę i dodając maszyny na których opiera się infrastruktura hostingodawcy, niewiele firm pozostało na liście.
Rozważałem m.in. progreso, webserwer, netdc, netdevil i jeszcze kilku. Ostatecznie to firmy mające zupełnie inny target, a potrzebuję usługi stabilnej (m.in. wymienione php, które nie będzie zmieniane co tydzień) z dostępem po SSH, bowiem warunkował ją dedykowany, acz dość leciwy skrypt.

Ze "sporej" ilości ofert, które dostałem na innym (największym hostingowym ; ) forum, postawiłem na ofertę firmy swits. Bo w zasadzie tylko oni napisali <_<
Wahałem się, bo min. wersja php jaką mają to 5.4. Tak naprawdę php 5.2 oferuje ze znanych firm obecnie chyba tylko webserwer.pl i unixstorm. Okazało się jednak, że skrypt choć sieje warningami na p5.4 to jednak działa. Kilka poprawek mimo wszystko musiałem wykonać - bardzo niechętnie, ale cóż można poradzić...
Przypomniałem sobie jednak, że kontakt ze swits miałem już 2-3 lata temu poprzez inne forum, który mile wspominam. Nie było przy tym marketingu, obiecywanek-srywanek i najzwyczajniej w świecie mogłem dostać konto pod test nawet gdyby miał trwać ze 2 miesiące.
Wtedy był to świeżak na rynku, któremu nie byłbym w stanie zaufać. Teraz mają już ze 3 lata - minimum ustnienia usługi hostingowej jakie u zarania dziejów założyłem.

Brzmi jak kryptoreklama. Sam bym usunął własny wątek, gdybym był moderatorem ;)
Ale jak już chwalić to dodam, że czas na testy ustaliłem i wykroczył ponad "ustawowe" 2 tyg. Backup mają codzienny, trzymają przez 7 dni. Przebolałem, bo tak naprawdę chciałbym żeby jakaś kopia była miesięczna. Ale który hosting robi/trzyma taki backup ?
Ale dostałem rabat na dzień dobry :wub:
Nie jakąś promocję typu 99%, a po roku płać pan tysiaka <_<
Może podświadomie chciałem postawić na jakiegoś świeżaka, który powinien się mocno starać aby uszczypnąć trochę  torcika webhostingowego.

Z firm które rozważałem odpadły m.in.
- progreso - za drogi i zwyczajnie za duży pakiet podstawowy; pominąłbym kwestię infra na IBMach ;)
- netdevil - to usługi pod webdeveloperkę; za szybkie zmiany i rezygnowanie ze starszych platform softłerowych
- webserwer.pl - brak ssh, choć słyszałem że usługi emailowe działają perfekt - to dla mnie jednak nie ma już znaczenia
- netdc - 30gb poniżej stówy ? Jasne! tylko nie doszukałem się ceny po roku. Ilością przeczytanych regulaminów już rzygam na własne buty, żeby sprawdzać kolejny.
- unixstorm - to jest moja rezerwa jakby ww nie wypalił. Niestety, wciąż pamiętam ich awarię macierzy. Nie ich wina, ale załatwienie sprawy nie było zbyt fortunne.

Kurcze, o każdym mógłbym zdanie napisać, ale zanudziłbym wszystkich. Jakbyście jednak mieli wątpliwości co do jakiegoś usługodawcy, to podam dlaczego odpadł. Choć każdy swojego chwali - pomijając wynajętych szpetaczy ;)


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 22 stycznia 2016 - 08:46

#8

A masz coś do zarzucenia lh? Jeżeli tak, to chętnie 'usłyszę' :)


  • 0

webDeveloper


Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 22 stycznia 2016 - 16:11

#9

A masz coś do zarzucenia lh? Jeżeli tak, to chętnie 'usłyszę' :)

W zasadzie nic. Stosunek mam ambiwalentny.
Styczność miałem tylko podczas wrzucania czegoś po FTP z 6 czy 7 lat temu, więc o stabilności czy helpdesku nie mam pojęcia.

ps. niestety, odpadli u mnie w przedbiegach z braku ssh i lokalizacji. Nawet gdyby mieli to w PL, pakiet jabłkowy to za duża armata ;)


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 22 stycznia 2016 - 16:54

#10

Ja klientom wpakowałem ostatnio chyba z 5 wordpressów na hostingi z LH i śmiga aż miło :) Gościu go z nazwa.pl przeniosłem to nie mógł wyjść z podziwu, że strona może tak szybko działać (a działa normalnie, przeciętnie :) )

Ale nie o tym temat. Co do swits, to przyznam, że pierwszy raz słyszę. A z wymienionych unixstorm polecam jak najbardziej :)


  • 0





Podone tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych