Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zaindeksowanie w google bez linków przychodzących


6 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 05 stycznia 2016 - 09:41

#1

Często spotykam się z sytuacją, że np. firma robiąca stronę dla klienta wystawia wersję testową na swojej subdomenie np: strona-klienta.strona-wykonawcy.pl bez blokady dla robotów. Czy istnieje jakieś realne ryzyko, że google zaindeksuję tę stronę jeśli nie prowadzą do niej żadne linki? Chodzi mi oczywiście o takie ryzyko, że zostanie zaindeksowana treść na serwerze produkcyjnym developera i po uploadzie na serwer klienta google widzi tę treść jako duplikat i klient traci na SEO.


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 05 stycznia 2016 - 13:55

#2

Raczej żadne, ale zawsze dobrze w razie czego zabezpieczyć środowisko dev hasłem (np htaccess), albo ograniczyć do niego dostęp po przez IP.


  • 1

webDeveloper


przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 05 stycznia 2016 - 15:35

#3

Czyli można przyjąć że dobrą praktyką jest blokowanie tego dostępu bo nigdy nie wiadomo czy taki link nie wycieknie np. z winy samego klienta, któremu się podeśle go do podglądu. Sam też dowodów nie znalazłem ale czytałem o teoriach spiskowych że np umieszczenie na stronie kodu GA pozwoli na zaindeksowanie strony nawet bez linków przychodzących. Kto wie..licho nie śpi a Google tym bardziej :P


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 05 stycznia 2016 - 15:38

#4

A to tak, GA może się przyczynić do zaindeksownia strony :)


  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 05 stycznia 2016 - 20:08

#5

Ograniczenie IP do środowiska developerskiego jest słusznym rozwiązaniem. Trzeba jednak o tym pamiętać, wysyłając klientowi do podglądu :D


  • 0

Kamila90
0
Neutralna

Napisano 14 września 2016 - 10:42

#6

Niedawno zlecałam zrobienie strony dla nowego sklepu z branży modowej. Do strony nie prowadził kompletnie żaden link, bo dopiero szukam Agencji SEO, która mogłaby się zając i SEO i Content Marketingiem. Przez 1,5 miesiąca strona nie była zaindeksowana przez G, a po dodaniu kodu GA po dosłownie 2h była zaindeksowana więc potwierdzam przypuszczenia, że wtedy szybko się indeksuje.


  • 0

TomaszEM

    Nowy użytkownik

  • 33 postów
    • Czas spędzony online: 9h 30m 52s
4
Neutralna

Napisano 19 września 2016 - 21:47

#7

Może się tak zdarzyć że się zindeksuje. Lepiej zabezpieczać dostęp przed robotami. Zdarzyło mi się tak raz czy dwa. 


  • 0





Podone tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych