Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Bałagan na rynku domenowym

bałagan domeny 1and1 nowe adresy nowe domeny nowe końcówki domen

29 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
rebo

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 158 postów
    • Czas spędzony online: 6h 48m 10s
4
Neutralna

Napisano 03 lutego 2016 - 16:20

#21

A mnie śmieszy to wprowadzenie kolejnych rozszerzeń. Komu to na dobrą sprawę potrzebne? Chyba po prostu branży domenowej się nudzi i szukają udziwnień.


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 04 lutego 2016 - 08:29

#22

A pomyślałeś o tym że po prostu coraz więcej domen jest zajętych? To tak jakby stwierdzić że po co wprowadzać IPv6 skoro poprzednie się sprawdzało.


  • 1

webDeveloper


writen

    Stary wyjadacz

  • 458 postów
    • Czas spędzony online: 29d 22h 59m 44s
133
Znakomita!

Napisano 07 lutego 2016 - 09:12

#23
A mnie śmieszy to wprowadzenie kolejnych rozszerzeń. Komu to na dobrą sprawę potrzebne? Chyba po prostu branży domenowej się nudzi i szukają udziwnień.


A mi się jednak wydaje, że branża domenowa wychodzi na przeciw oczekiwaniom całej rzeszy ludzi, którzy właśnie tego potrzebują.
  • 1

logo-green-dark.png


rebo

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 158 postów
    • Czas spędzony online: 6h 48m 10s
4
Neutralna

Napisano 17 lutego 2016 - 16:31

#24

Ale w jakim celu tego potrzebują? Potrafisz wskazać rozsądne argumenty? Tylko konkrety?

Bo ja nie potrafię ;-)


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 17 lutego 2016 - 18:46

#25

Ale w jakim celu tego potrzebują? Potrafisz wskazać rozsądne argumenty? Tylko konkrety?

Bo ja nie potrafię ;-)

Bo globalne domeny są zajęte od dawna, albo na potrzeby firm, albo blokowane aby nikt nie podszywał się pod markę.
Nikt przy zdrowych zmysłach nie wykupi 20-znakowej domeny na potrzeby prezentacji produktu, a na jakiekolwiek kombinacje domenowe wyszukiwarki nie patrzą przychylnie.
Z jednej strony duży popyt na rozwiązanie problemu, a z drugiej multum możliwości dla registrarów.


  • 1

writen

    Stary wyjadacz

  • 458 postów
    • Czas spędzony online: 29d 22h 59m 44s
133
Znakomita!

Napisano 17 lutego 2016 - 20:33

#26
Ale w jakim celu tego potrzebują? Potrafisz wskazać rozsądne argumenty? Tylko konkrety?
Bo ja nie potrafię ;-)


Konkrety? Przecież to rynek weryfikuje i widać to gołym okiem.
Dobrym przykładem jest ilość rejestracji domen .to lub .io, które nie są domenami globalnymi czy też funkcjonalnymi, a wszyscy i tak je w ten sposób używają, bo po prostu dobrze brzmią. W ten sposób narodziło się zapotrzebowanie na ciekawie brzmiące rozszerzenia.
Również ilość zarejestrowanych domen na świecie jest tak duża, że bardzo ciężko znaleźć wolną nazwę w dotychczasz popularnych rozszerzeniach globalnych. Więc wprowadzenie nowych rozszerzeń było tylko kwestią czasu.
Popularność końcówki .xyz też nie wzięła się z nikąd. Ilość rejestracji mówi sama za siebie.
  • 1

logo-green-dark.png


unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 18 lutego 2016 - 08:36

#27

Dodatkowym argumentem jest kwestia informacyjna.

Jeżeli widzisz adres: unbreak.dev to już możesz się raczej bez problemu czemu poświęcona jest dana domena, a jest znacznie ładniejsza i user-friendly niż unbreak-dev.pl

Przykłady można by mnożyć.


  • 1

webDeveloper


rebo

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 158 postów
    • Czas spędzony online: 6h 48m 10s
4
Neutralna

Napisano 10 marca 2016 - 16:09

#28

Ty wiesz, ale nie każdy musi wiedzieć. Zresztą - czy to ma znaczenie?

To że wiem czego mam się spodziewać po adresie? Jak dla mnie nie ma to żadnego znaczenia.


  • -1

writen

    Stary wyjadacz

  • 458 postów
    • Czas spędzony online: 29d 22h 59m 44s
133
Znakomita!

Napisano 10 marca 2016 - 20:09

#29
Ty wiesz, ale nie każdy musi wiedzieć. Zresztą - czy to ma znaczenie?
To że wiem czego mam się spodziewać po adresie? Jak dla mnie nie ma to żadnego znaczenia.


Eee. To chyba zbyt dobrze o tobie nie świadczy. Bo albo jesteś nie bardzo kumaty, albo jesteś totalnym ignorantem.
  • 1

logo-green-dark.png


rebo

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 158 postów
    • Czas spędzony online: 6h 48m 10s
4
Neutralna

Napisano 22 kwietnia 2016 - 15:02

#30

Wybacz, będę obserwował Twoje wpisy żeby stać się bardzo kumatym.

Widzę co się dzieje w otoczeniu, w branży - wszystkie długie, cudowne rozszerzenia nie cieszą się wielkim powodzeniem, albo po prostu nikt się nie chwali tymi adresami tylko walą 301.


  • -1





Podone tematy Collapse

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bałagan, domeny, 1and1, nowe adresy, nowe domeny, nowe końcówki domen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych