Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 4 głosy

Czym są rich snippets i czy warto ich używać?

rich snippets zalety wady

14 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 14 listopada 2013 - 12:10

#1

Ostatnio od znajomego usłyszałem kilka ciekawych opinii o rich snippets. Wcześniej zupełnie nie miałem pojęcia co to jest.

W skórcie powiem, że to jest rozszerzenie opisu strony widocznej w wynikach wyszukiwania. W przypadku produktów sklepowych może to rozszerzenie być w postaci gwiazdek informujących nas o ocenie przedmiotu przez użytkowników.

Przykład:
webmasters_99170_rsreview_en.png

Tak sobie pomyślałem, że na forum też mamy ocenę wątków. Oprócz tego mamy takie info jak ilość tematów i postów w danym dziale.

Stąd moje pytanie - czy warto w przypadku takiego forum jak web-talk.pl tego użyć? Często taki bajer zwraca uwagę wyszukujących :) W mojej opinii takie strony z gwiazdkami zawsze wyglądają ciekawiej 


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 15 listopada 2013 - 11:36

#2

Zdecydowanie tak. Tylko, nie wiem jak to jest teraz, to nie jest tak że tylko niektóre strony mogą sobie na to pozwolić?


  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 15 listopada 2013 - 15:07

#3

Zdecydowanie tak. Tylko, nie wiem jak to jest teraz, to nie jest tak że tylko niektóre strony mogą sobie na to pozwolić?

W pewnym sensie chyba tak. Uwarunkowane jest to tym, że google musi rozumieć treść Twojej storny, a ty musisz podciągnąć się pod jakąś kategorię?

https://support.goog...r/2722261?hl=pl
https://support.goog...rs/answer/99170


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 16 listopada 2013 - 09:58

#4

Kiedyś musiało być jeszcze tak że Twoja strona musiała mieć jakąś wartość, czyli zajmować wysoką pozycję w googlach w danej frazie :)

 

Tak, czy tak, działaj :D


  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 16 listopada 2013 - 10:57

#5

Kiedyś musiało być jeszcze tak że Twoja strona musiała mieć jakąś wartość, czyli zajmować wysoką pozycję w googlach w danej frazie :)

 

Tak, czy tak, działaj :D

Gdzieś tam na forum pisali, że po kilku dniach im znikają, a powodem właśnie jest zbyt słaby content strony. Ale co szkodzi spróbować :)

Epic fail... IPB ma to domyślnie...

Przykład pod tym linkiem:

 

http://www.google.com/webmasters/tools/richsnippets?q=http%3A%2F%2Fweb-talk.pl%2Ftopic%2F711-czym-są-rich-snippets-i-czy-warto-ich-używać%2F

Link wstawiam tak, bo IPB go dziwnie skraca.


  • 0

neo

    Użytkownik

  • 65 postów
    • :
2
Neutralna

Napisano 16 listopada 2013 - 11:26

#6

Nie zwróciłem na to uwagi nigdy. Na pewno się wyświetla w google?


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 16 listopada 2013 - 11:46

#7

Może przez to, że dotychczas nie wszędzie była włączona opcja oceniania tematu. Teraz to się zmieniło. Być może też google uznaje to forum za mało wartościowe etc.


  • 0

mariuszos
-4
Neutralna

Napisano 21 listopada 2013 - 22:17

#8

W jednym ze sklepów internetowych po wdrożeniu snippetów trzeba było czekać aż 4 miesiące jak pojawiły się w SERPach, mimo że cała implementacja została wdrożona prawidłowo. To Google decyduje czy i kiedy wyświetlić snippety.


  • 0

Pozdrawiam, Mariusz Kołacz / Specjalista do spraw SEO
Optymalizacja www, audyty seo, budowa strategii e-marketingowych dla firm
Więcej informacji o mnie znajdziesz na http://techformator....zycjoner-stron/


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 21 listopada 2013 - 23:15

#9

W jednym ze sklepów internetowych po wdrożeniu snippetów trzeba było czekać aż 4 miesiące jak pojawiły się w SERPach, mimo że cała implementacja została wdrożona prawidłowo. To Google decyduje czy i kiedy wyświetlić snippety.

U nas na forum niestety nie wyświetla. Są pewne warningi, więc chyba domyślna ich implementacja nie jest kompletna. Na razie nie ruszam tego i chcę trochę poczekac.


  • 0

hightower

    Użytkownik

  • 50 postów
    • Czas spędzony online: 1h 13m 15s
7
Neutralna
  • LocationKraków

Napisano 24 listopada 2013 - 11:21

#10

zaufanie google do domeny też musi być.


  • 0

Agencja digital Hauerpower. - Kompleksowe budowanie marki online. Obsługa 360. Profesjonalne, nowoczesne i intuicyjne strony internetowe. Zobacz case studies : hauerpower - agencja. Projektowanie indywidualne dostępności stron internetowych.


vms

    Użytkownik

  • 81 postów
    • Czas spędzony online: 5h 33m 5s
28
Bardzo dobra

Napisano 25 listopada 2013 - 11:27

#11

Na razie nie ruszam tego i chcę trochę poczekac.

 

W Google wszystko tak działa, dodajesz i czekasz :) Z opiniami raczej dłużej trzeba czekać tutaj wiarygodność strony ma znaczenie. Np. okruszki pojawiają się dość szybko, bo dotyczą tylko danej strony zamiast stron/podmiotów/produktów zewnętrznych. Ocena postu to poniekąd ocena autorów, więc pewnie kiedyś się pojawi.


  • 1

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 25 listopada 2013 - 13:20

#12

W Google wszystko tak działa, dodajesz i czekasz :) Z opiniami raczej dłużej trzeba czekać tutaj wiarygodność strony ma znaczenie. Np. okruszki pojawiają się dość szybko, bo dotyczą tylko danej strony zamiast stron/podmiotów/produktów zewnętrznych. Ocena postu to poniekąd ocena autorów, więc pewnie kiedyś się pojawi.

Nie mam tylko pewności, czy błędy, które pokazane są na tej stronie:

 

http://www.google.com/webmasters/tools/richsnippets?q=http%3A%2F%2Fweb-talk.pl%2Ftopic%2F711-czym-są-rich-snippets-i-czy-warto-ich-używać%2F

mogą mieć wpływ na to, że nie ma szans na pokazanie tych gwiazdek w wynikach wyszukiwania.


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 26 listopada 2013 - 11:42

#13

Kolejne kawestia która mi wpadła do głowy, to wiarygodność tych ocen :) Jeżeli wszystkie tematy będą oceniane na 5/5 to raczej google zignoruje je :D


  • 0

webDeveloper


vms

    Użytkownik

  • 81 postów
    • Czas spędzony online: 5h 33m 5s
28
Bardzo dobra

Napisano 26 listopada 2013 - 12:55

#14

Nie mam tylko pewności, czy błędy, które pokazane są na tej stronie:

 

Błedy nie dotyczą rankigu tylko odpowiedzi do postu, więc nie powinny mieć wpływu na ocenę. Zresztą na podgladzie widać, że ta została dobrze rozpoznana, tak samo jak okruszki, które pokazują się w google.


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 26 listopada 2013 - 14:21

#15

Ok, czyli może kiedyś coś z tego będzie :)


  • 0





Podone tematy Collapse


Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rich snippets, zalety, wady

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych