Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Problem z ostylowaniem drop-down menu

drop down menu css3 bootstrap

Najlepsza odpowiedź unbreak, 16 listopada 2013 - 18:14

Nie wiem dokładnie jakiego tam masz htmla i cssa, ale możesz to zrobić na 2 sposoby:

1. ustawiasz border top tak jak Ci pasuje i temu samemu elementowi position:relative; i wrzucasz do niego jakiegoś diva trójkącika i ustawiasz mu absolute z top minus jego wysokość (takiego diva łatwo zrobić samym css bez obrazka (ustawiając border bottom == jego wysokości a pozostałe bordery na none)

2. całość ustawiasz jako grafikę i wrzucasz do bg głównego elementu.

Przejdź do postu


2 odpowiedzi w tym temacie
  • Zamknięty Temat jest zamknięty
ernest
6
Neutralna

Napisano 16 listopada 2013 - 12:16

#1

Mam problem z ostylowaniem Pewnego elementu. A dokładniej, to nie wiem jakie rozwiązanie tutaj będzie najlepsze.

Problem przedstawię za pomocą obrazka. Myślę, że wszystko będzie jasne.

 

Załączony plik  drop_down_menu.png   24,08 KB   0 Ilość pobrań


Chodzi o dodanie tego borderu w topie wraz z tym trójkącikiem.Border normalnie, a trójkąt jakoś obrazkiem?


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 16 listopada 2013 - 18:14   Najlepsza odpowiedź

#2

Nie wiem dokładnie jakiego tam masz htmla i cssa, ale możesz to zrobić na 2 sposoby:

1. ustawiasz border top tak jak Ci pasuje i temu samemu elementowi position:relative; i wrzucasz do niego jakiegoś diva trójkącika i ustawiasz mu absolute z top minus jego wysokość (takiego diva łatwo zrobić samym css bez obrazka (ustawiając border bottom == jego wysokości a pozostałe bordery na none)

2. całość ustawiasz jako grafikę i wrzucasz do bg głównego elementu.


  • 1

webDeveloper


hightower

    Użytkownik

  • 50 postów
    • Czas spędzony online: 1h 13m 15s
7
Neutralna
  • LocationKraków

Napisano 04 grudnia 2013 - 15:06

#3

najlepiej grafiką w tle dla tego elementu, niestety.


  • 0

Agencja digital Hauerpower. - Kompleksowe budowanie marki online. Obsługa 360. Profesjonalne, nowoczesne i intuicyjne strony internetowe. Zobacz case studies : hauerpower - agencja. Projektowanie indywidualne dostępności stron internetowych.






Podone tematy Collapse


Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: drop down, menu, css3, bootstrap

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych