Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Jak stworzyć listę wartościowych słów kluczowych dla własnej strony

poradni słowa kluczowe jak znaleźć słowa kluczowe

3 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 29 listopada 2013 - 00:06

#1

Roli słów kluczowych w pozycjonowaniu i promowaniu strony internetowej raczej nie trzeba wyjaśniać. Ich badanie jest bardzo ważnym procesem, który pozwala na zadbanie o pozycję strony w wyszukiwarkach. Oprócz tego są bardzo ważną częścią strategii marketingowych.

Badanie słów kluczowych nie jest jednak takie proste i oczywiste. Ja postaram się przedstawić kilka sposobów, które mogą pomóc w tworzeniu efektownej listy.
 
1. Wyszukiwarka na Twojej stronie
 

Dodanie wyszukiwarki na stronie internetowej daje kilka korzyści. Jeśli ktoś jej używa, to mamy pierwszy plus. Oznacza to, że ktoś przegląda naszą stronę i spędza na niej trochę czasu. Oprócz tego szuka nowych, interesujących go treści.
Właśnie ten element jest bardzo ważny, bo jeśli ktoś już trafił na naszą stronę i korzysta z wyszukiwarki, to mamy możliwość monitorowania tych treści, które są najbardziej pożądane przez czytelnika

Dzięki takiemu zagraniu wiemy też jakiej treści brakuje na naszej stroni. Nie pozostaje nam wtedy nic innego, jak ją stworzyć. A nie od dziś wiadomo, że wartościowy i merytoryczny content wpływa mega pozytywnie na wartość całej strony.

 
2. Kreatywne korzystanie z wyszukiwarki Google

Googlowska wyszukiwarka oprócz wyników wyszukiwań pokazuje nam sugerowane, pokrewne zapytania. Pokazuje je nie bez powodu.


Załączony plik  slowa_kluczowe_strony.png   20,85 KB   0 Ilość pobrań

Warto na nie zwrócić uwagę.


3. Najchętniej czytane treści na stronie


Warto również na naszym blogu, stronie, czy forum sprawdzić TOP10 najchętniej czytanych treści. Bardzo często z takiego contentu możemy wybrać ciekawe słowa kluczowe, o których wcześniej nie pomyśleliśmy



4. Planer słów kluczowych od Google AdWords


Usługa AdWords od google oferuje nam coś takiego jak Planer Słów Kluczowych. W przypadku tego forum zadziałało to słabo. Jednak może ktoś z Was będzie mieć większy pożytek z tego :) Podaję link do planera: https://adwords.goog...ordPlanner/Home

 
Wpis jest w fazie rozwoju :) 


  • 0

hightower

    Użytkownik

  • 50 postów
    • Czas spędzony online: 1h 13m 15s
7
Neutralna
  • LocationKraków

Napisano 30 listopada 2013 - 23:40

#2

3. podgląd konkurencji,

4. propozycje z adwords ?


  • 1

Agencja digital Hauerpower. - Kompleksowe budowanie marki online. Obsługa 360. Profesjonalne, nowoczesne i intuicyjne strony internetowe. Zobacz case studies : hauerpower - agencja. Projektowanie indywidualne dostępności stron internetowych.


Kreatorem
3
Neutralna

Napisano 01 grudnia 2013 - 08:43

#3

5. propozycje w wyszukiwarce Google. Wpisujemy frazę i patrzymy co sugeruje G.

 

A pomysł z własną wyszukiwarką na stronie ciekawy - nie wpadłem na to. Dzięki!

 

EDIT: Właśnie znalazłem temat, który można tu podlinkować: http://web-talk.pl/topic/21-czym-jest-narzędzie-dla-webasterów-od-google-i-do-czego-służy/

 

Narzędzia dla webmasterów przydają się przy poszukiwaniu nowych fraz.


  • 1
[url="http://kreatorem.pl"]Kreatorem.pl[/url] - jak za pomocą kreatora stworzyć stronę www?

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 01 grudnia 2013 - 13:48

#4

Ogólnie wpis jest w fazie rozwoju i miałem pisać o tym, o czym wspomnieliście :) Dzięki za pomoc i przypomnienie :) Mam jeszcze kilka pomysłów. W wolnej chwili postaram się je czytelnie opisać :)


  • 0





Podone tematy Collapse


Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: poradni, słowa kluczowe, jak znaleźć słowa kluczowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych