Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Ranking systemów operacyjnych

systemy windows linux najpopularniejsze xp jaki system operacyjny

44 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 03 lutego 2014 - 12:42

#1

Poniżej ciekawe zestawienie procentowych udziałów systemów operacyjnych na komputerach. Zadziwiający jest fakt jak wiele użytkowników Windowsów zatrzymało się na XP. Ratunkiem jest fakt, że już nie kupimy laptopa z preinstalowanym XP.

windows_share_january_2014.png

 

Podobne zestawieni stworzył Steam. Tutaj widać, że gracze idą bardziej z duchem czasu :)

steam_january_2014.png

 

Szkoda też, że tak mało użytkowników Win8 skorzystało z darmowej możliwości update do 8.1

source: thenextweb.com


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 03 lutego 2014 - 13:09

#2

Tak zawsze było i będzie - że dużo jest starych systemów.

Głównie dzięki korporacjom i dużym firmom czy urzędom - dlatego wśród graczy jest znacznie lepiej.

 

Każda zmiana systemu na nowy w powyższym, to spore koszty (zazwyczaj zmiana systemu == zmiana kompa), zmiany używanego oprogramowania na nowsze, co wiąże się z dodatkowymi kosztami - trzeba przeszkolić cały personel z obsługi nowych wynalazków :)

 

Zresztą mnie osobiście od systemów operacyjnych bardziej interesują przeglądarki i rozdzielczości :)

http://www.w3schools...ers_display.asp - gdzie jestem zaskoczony że tak mało mamy fullHD


  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 03 lutego 2014 - 14:51

#3

Tak zawsze było i będzie - że dużo jest starych systemów.

Głównie dzięki korporacjom i dużym firmom czy urzędom - dlatego wśród graczy jest znacznie lepiej.

 

Każda zmiana systemu na nowy w powyższym, to spore koszty (zazwyczaj zmiana systemu == zmiana kompa), zmiany używanego oprogramowania na nowsze, co wiąże się z dodatkowymi kosztami - trzeba przeszkolić cały personel z obsługi nowych wynalazków :)

 

Zresztą mnie osobiście od systemów operacyjnych bardziej interesują przeglądarki i rozdzielczości :)

http://www.w3schools...ers_display.asp - gdzie jestem zaskoczony że tak mało mamy fullHD

No widzisz. Nawet ja, osoba, która nazywa siebie grafikiem, nie ma full HD :) Ale w tym roku się to zmieni :P 
zmiana rozdzielczości wiąże się ze zmianą sprzętu :) Ja od 4 lat sprzętu nie zmieniałem.


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 03 lutego 2014 - 17:09

#4

Ja też :D Ale fullHD musi być ;]


  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 03 lutego 2014 - 18:50

#5

Ja też :D Ale fullHD musi być ;]

Na moich 12 calach fullHD byłoby strzałem w piętę :D


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 03 lutego 2014 - 22:49

#6

HAhahahaa, 12? :D Kto ma więcej? fuckyeah.gif


  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 03 lutego 2014 - 23:05

#7

HAhahahaa, 12? :D Kto ma więcej? fuckyeah.gif

4 lata temu to był malutki kombajn :D
http://www.notebookc...x_nbc2/U250.jpg

Wybierałem się wtedy na studia, a tachać codziennie 4kg to porażka :) A tutaj nieco ponad kilogram :)


  • 0

mcd

    Nowy użytkownik

  • 24 postów
    • :
6
Neutralna

Napisano 04 lutego 2014 - 00:49

#8

XP-kowi kończy się wsparcie w bodajże tym roku, więc te korporacje, które tego nie zrobiły przesiadają się na kolejne wersje systemu. U mnie od około roku trwa już migracja z Win XP na Win 7. Niedługo będzie się kończyć. 

Tak naprawdę, dla większych firm (nie wspominając o korporacjach) migracja systemu to wielki koszt, ze względu na oprogramowanie, które jest używane na tych komputerach. Przed migracją różne aplikacje muszą być przetestowane, czy będą działały prawidłowo, czy też nie.

 

Jeśli do systemu dodać migrację przeglądarki internetowej, gdzie często używana jest jedynie słuszna (IE), to migracja robi się o wiele większym kłopotem. Mnóstwo aplikacji webowych przestaje działać / działa inaczej na kolejnych wersjach.

 

Na swoim komputerze domowym zmigrowałem wczoraj win8 do 8.1. Szlag mnie trafiał, bo zajęło to prawie 1,5h, pomimo, że mój komp jest naprawdę mocny.


  • 0

Mieszkanie dla Młodych - zasady programu MDM, limity cenowe, banki w MDM, aktualności


Michał

    Stary wyjadacz

  • 301 postów
    • Czas spędzony online: 16d 7h 11m 3s
95
Znakomita!

Napisano 04 lutego 2014 - 22:17

#9

Natomiast w sferze serwerowej sprawa wygląda praktycznie odwrotnie   :D
 
Przykład:
http://www.vps.net/b...-04-09_1305.png


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 05 lutego 2014 - 09:10

#10

Oczywiste że Linux dominuje :) Stabilność przede wszystkim.


  • 0

webDeveloper


mcd

    Nowy użytkownik

  • 24 postów
    • :
6
Neutralna

Napisano 05 lutego 2014 - 09:58

#11

W sferze serwerowej jeśli chodzi o strony internetowe - tak. Natomiast inaczej sprawa wygląda w korporacjach, gdzie naprawdę sporo usług stoi na serwerach MS. O dziwo, działają również bardzo stabilnie. 


  • 0

Mieszkanie dla Młodych - zasady programu MDM, limity cenowe, banki w MDM, aktualności


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 05 lutego 2014 - 11:47

#12

Dokładnie chociażby Windows Azure to potężne narzędzie.

Ponadto ASP .NET staje się coraz bardziej popularny.


  • 0

Michał

    Stary wyjadacz

  • 301 postów
    • Czas spędzony online: 16d 7h 11m 3s
95
Znakomita!

Napisano 05 lutego 2014 - 12:38

#13

Z tym, że na przykład Java na Windowsie będzie wolniejsza niż na Systemie Unixowym, i odwrotnie- C# będzie działał wolniej na Mono, niż na ASP.NET

 

 

I co ciekawe nadal Java na Unixach jest wydajniejsza niż C# na win. :P


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 05 lutego 2014 - 14:05

#14

Z tym, że na przykład Java na Windowsie będzie wolniejsza niż na Systemie Unixowym, i odwrotnie- C# będzie działał wolniej na Mono, niż na ASP.NET

 

 

I co ciekawe nadal Java na Unixach jest wydajniejsza niż C# na win. :P

Nie generalizowałbym tak tego. Co prawda jestem zwolennikiem Javy, a z C# miałem w sumie tylko trochę styczności, to nie mogę nic złego na jego temat powiedzieć :) Visual Studio to moim zdaniem najlepsze narzędzie developerskie. Ale zszedłem trochę z tematu :)

Współtworzę aktualnie coś na wzór CRM właśnie w technologiach windowsowych i strasznie się tym jaram :) Mimo, że od 3 lat miałem do czynienia głównie z Java, eclipsem i Androidem.


  • 0

Michał

    Stary wyjadacz

  • 301 postów
    • Czas spędzony online: 16d 7h 11m 3s
95
Znakomita!

Napisano 05 lutego 2014 - 14:31

#15

Czytałem, nawet nie tak dawno test, i Java na Debianie była nieznacznie (około 5% ale jednak) wydajniejsza od C# na Windowsie.
Również jestem zwolennikiem Javy, lecz do C# nic nie mam, ale szczerze jeżeli miałbym płacić podwójnie za serwer Windows, niż za Unix, to wolę jednak pozostać przy Javie. ;)


  • 0

kontownik

    Nowy użytkownik

  • 33 postów
    • Czas spędzony online: 58m 57s
2
Neutralna

Napisano 06 lutego 2014 - 22:15

#16

Ciekawe zestawienie tutaj zaprezentowano.

XP działa do dzisiaj na komputerze stacjonarnym i tak zostanie bo dla użytkowników tamgo komputera jest tak po prostu lepiej osoby starsze, działają tam również jakieś starze programy w razie czego jak potrzebne są.

Vista slabo jakoś od początku szła.

7 również im się udała i to też widać wśród użytkowników.

Xp uważam, że był systemem który naprawdę im się udał, stąd nadal taka jego popularność

Na laptopie moim użytkowym pracują dwa systemy windows 7 i debian 7 i coraz częściej już zaczynam używac tego drugiego więcej niż windowsa.

Kiedyś w życiu bym nie pomyślał o linuxie a teraz jego praca dla mnie jest znakomita.

Update do windows'a 8 jakoś nie planuje, nie czuje takiej potrzeby.

Osobiście gdybym miał zmieniać to zastanawiał bym się nad opcja sprzętu bez systemu.


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 06 lutego 2014 - 22:28

#17

Windows 8 jest naprawdę ok. Nie mogę powiedzieć nic złego na jego temat :) Jako alternatywny system mam nowe Ubuntu. Do linuxów przekonały (zmusiły?) mnie studia :) Czasami dużo bardziej wolę coś konfigurować w konsoli na linuxie niż klikać i szukać tego na windowsie w okienkach :)

Niemniej na ubunciaku nie chodzi mi wszystko co bym chciał (bez konieczności instalowania dodatkowych narzędzi, emulatorów itd).


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 07 lutego 2014 - 08:59

#18

Samo testowanie poprawności wyświetlania się stron nie może odbyć się tylko na Linuksie ^_^

Gdyby nie 'problemy' z PS-em na Pingwinie to już dawno bym na nim siedział.


  • 0

webDeveloper


Michał

    Stary wyjadacz

  • 301 postów
    • Czas spędzony online: 16d 7h 11m 3s
95
Znakomita!

Napisano 07 lutego 2014 - 11:26

#19

Czemu niektórzy się boją OS X'a?
On i tak się wywodzi z Unixa, więc o stabilności mówimy przede wszystkim.
Podobno "legalnie" można sobie zrobić MacStorm'a za niewielkie pieniądze :D
A i PS oraz inne Adobowe produkcje działają.
Sam zastanawiam się nad przesiadką, bo odpowiedni sprzęt już jest.


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 07 lutego 2014 - 11:30

#20

Nie widzi mi się wydawać 7k za laptop :) Ciężko mi 4k zebrać, a gdzie tu do 7.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: systemy, windows, linux, najpopularniejsze, xp, jaki system operacyjny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych