Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * - 2 głosy

"Własnoręczne" pozycjonowanie

SEO SEM pozycjonowanie neil patel quicksprout

20 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
ula

    Nowy użytkownik

  • 22 postów
    • :
1
Neutralna

Napisano 20 lutego 2014 - 12:15

#1

Witajcie,

 

Czy ktoś z Was próbuje może własnymi siłami wypozycjonować jakąś swoją stronę internetową? A jeśli tak, to skąd czerpiecie wiedzę? Z blogów, forów? A może polecacie jakieś konkretne strony na ten temat?

 

Ja właściwie w 90% opieram się na tym, co wyczytałam w różnych tutorialach i artykułach Neil'a Patel'a z Quicksprout - typu "Advanced Guide do SEO". Niestety, te materiały w dużej części są dla mnie zbyt zaawansowane (nie jestem webmasterem). Znacie to? Co sądzicie o jego poradach?

 

A może umiecie polecić mi jakieś inne źródło wiedzy?

 

Ula


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 20 lutego 2014 - 12:34

#2
Ja od siebie mogę Ci polecić forum.optymalizacja.com, w szczególności dział "Dla początkujących", do którego podsyłam Ci link: http://www.forum.opt...poczatkujacych/
  • 0

Bart

    Stary wyjadacz

  • 276 postów
    • Czas spędzony online: 19d 20h 22m 41s
55
Znakomita!

Napisano 20 lutego 2014 - 14:18

#3

Ta, na PiO najwięcej się dowiesz, kilkanaście minut dziennie czytania i będziesz wiedziała mniej więcej co i jak. 

Najlepiej najpierw poszukać, potem pisać bo na ich forum każde pytanie było zadawane kilkanaście razy.


  • 0

fifty

    Nowy użytkownik

  • 3 postów
    • :
-1
Neutralna

Napisano 20 lutego 2014 - 15:40

#4

Na PiO nie ma żadnych konkretów, same ogólniki :) Blog Lexy polecam jako źródło informacji.


  • -1

Diego164

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 117 postów
    • Czas spędzony online: 9d 19h 13m 17s
2
Neutralna

Napisano 20 lutego 2014 - 18:15

#5

up@

Nikt nie napisze Tobie konkretów bo każdy ma własną technikę pozycjonowania strony, ale początkujący aby dowiedział się troche o SEO musi te forum czytać.

Co do blogu Lexy to również polecam i polecam również jej monitoring pozycji SeoStation :)


  • 0

GTA 5, CS GO, Ovewatch i wiele innych gry do pobrania w bezpiecznej formie w pełnej wersji.

19.08.2014r.


Bart

    Stary wyjadacz

  • 276 postów
    • Czas spędzony online: 19d 20h 22m 41s
55
Znakomita!

Napisano 20 lutego 2014 - 18:19

#6

Na PiO nie ma żadnych konkretów, same ogólniki :) Blog Lexy polecam jako źródło informacji.

A co, chciałeś mieć wszystko na tacy? użytkownicy tam zbierają wiedzę latami, sama Lexy ma tam 3 tysiące postów, 1312354 postów to tylko ogólniki? 

Trzeba szukać, czytać, pytać.


  • 0

ula

    Nowy użytkownik

  • 22 postów
    • :
1
Neutralna

Napisano 21 lutego 2014 - 00:19

#7

Dla tych, którzy chcą konkretne rozwiązania "podane na tacy", to chyba właśnie te opracowania Neila Patela, o których wspominałam, takie właśnie są. Krok po kroku, wszystko zobrazowane screenshotami.

 

Dzięki za te namiary, będę czytać!


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 21 lutego 2014 - 08:57

#8

Na PiO nie ma żadnych konkretów, same ogólniki :) Blog Lexy polecam jako źródło informacji.

Nie ma konkretów bo przynajmniej 90% znających się tam na rzeczy userach zarabiają na pozycjonowaniu, więc na pytanie odpowiedzą bardzo ogólnie, a jak chcesz szczegółów to chcą żeby im płacić za konsultacje.


  • -1

webDeveloper


mariuszos
-4
Neutralna

Napisano 21 lutego 2014 - 21:36

#9

Na moim blogu same konkrety :)

Ale fakty są takie że pozycjonowanie i optymalizacja to temat bardzo obszerny i nie da się o czymś opowiedzieć w jednym, 2, 3 artykułach. Na moim blogu z pewnością znajdziesz rzetelne recenzje narzędzi seo, spora część z nich darmowa, także zapraszam :)

 

Co do PiO, cóż kiedyś był wysoki poziom, teraz szału nie ma.

Z książek też możesz sporo wynieść ale one mają jedną wadę - wiedza zawarta w nich szybko się przedawnia.

Najlepiej czytać kilkadziesiąt blogów, wpadać na planetę seo http://www.planeta-seo.pl/ zawsze coś interesującego tam znajdziesz.


  • 1

Pozdrawiam, Mariusz Kołacz / Specjalista do spraw SEO
Optymalizacja www, audyty seo, budowa strategii e-marketingowych dla firm
Więcej informacji o mnie znajdziesz na http://techformator....zycjoner-stron/


ula

    Nowy użytkownik

  • 22 postów
    • :
1
Neutralna

Napisano 26 lutego 2014 - 17:04

#10

Fajnie, dzięki za podpowiedzi i adresy. Zabieram się za lekturę!

 

A co do podawania konkretnych rozwiązań na tacy, to niektórzy specjaliści SEO robią z tego chyba swoją strategię marketingową - żeby właśnie zdradzić jak najwięcej tajników, mieć ''najlepszy content'', w ten sposób wyrobić sobie pozycję i markę, a potem zgarniać zlecenia od największych klientów.. Tak mi się przynajmniej wydaje :)


  • 0

marekkuc

    Nowy użytkownik

  • 21 postów
    • Czas spędzony online: 1h 1m 4s
0
Neutralna

Napisano 11 listopada 2014 - 22:34

#11

ja uczę się z forów internetowych oraz szkoleń przez neta. 


  • 0

Ares666

    Nowy użytkownik

  • 15 postów
    • Czas spędzony online: 1h 22m 45s
1
Neutralna

Napisano 13 listopada 2014 - 10:23

#12

na forum pio idzie znaleźć wszystko co potrzeba.


  • 1

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 14 listopada 2014 - 21:31

#13

na forum pio idzie znaleźć wszystko co potrzeba.

 

Tak samo jak na WHT o hostingu ...

 

Jak ktoś potrzebuje zdobyć wiedzę o pozycjonowaniu to sensowne rzeczy znajdzie na planecie seo, a jak dobrze pozna podstawy i co rzeczywiście w trawie piszczy, blog Mariusza i Zgreda dorzuci info nt bardziej zaawansowanych elementów.

 

A lukę pomiędzy obydwoma wypełnią długie dni na stawianiu bazowych zaplecz, próbach wiązania ich, monitorowaniu, banowaniu własnych domen, wyciąganiu z filtrów .... generalnie wszystkim co najlepsze :wub:


  • 0

kefirek

    Nowy użytkownik

  • 3 postów
    • Czas spędzony online: 55m 24s
0
Neutralna

Napisano 18 listopada 2014 - 10:20

#14

Ten kolo co tu napisął posta: Mariuszos, to rzeczywiście warty poczytania jest. Kilka razy tam trafiłem, to zaimponował wiedzą nie tylko o zwykłym robieniu linków ale widać, że niezły informatyk, robi własne programy, pisze rzetelnie bez jakiegoś podkręcania sprzedaży usług. Nie czytaj Zgreda bo zgłupiejesz, ten zaprzecza niezaprzeczalnym rzeczom ze strachu, że od prawdy ludzie będą mnie usług pozycjonowania kupować ;) Zgred pisał np takie głupoty, że nie można robić linków ze stron obcojęzycznych :D i był strasznie oburzony na Mariuszos parę razy za to, że ten potrafi wyświadczyć przysługę zupełnie za darmo a to dla Zgreda konkurencja nie do zniesienia ;)

Lexy warta poczytania ale te stare wpisy, potem też komercha się zrobiła, najwięcej reklamy jej własnych usług jak brandle.pl 

Blog shpyo też dobry - ten kolo widać na prawdę bardzo dobrze zapoznany z tematem i też pisze konkrety bez przypałowych reklam własnych usług. No i jeszcze takie podstawowe rzeczy dla początkujących to blog jenota


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 18 listopada 2014 - 11:02

#15

W tym sęk żeby wyławiać rzeczy interesujące i przydatne. A że seo/sem to jest biznes i konkurencja wzajemnie sobie kołkiem w gardle stoi, to prawda zasadnicza. Stąd, gdy chodzi o biznes, osobiste wycieczki nie interesują mnie wcale. Choć swoją drogą przekonałeś się osobiście o efektach linkowania z obcojęzycznych serwisów ? Ja tak i nie potwierdzam, że Zgred mógł gadać głupoty - choć nie czytałem dysputy na ten temat z braku czasu i już poniekąd chęci.

 

Generalnie cały ten ambaras to świat półprawd ;)


  • 0

Bart

    Stary wyjadacz

  • 276 postów
    • Czas spędzony online: 19d 20h 22m 41s
55
Znakomita!

Napisano 18 listopada 2014 - 13:52

#16

kefirek, sam nie wiem co myśleć o twoim wpisie. Z jednej strony serio możesz wierzyć w lanie wody które piszesz, a z drugiej może po prostu reklamujesz tą stronę na cba..


  • 0

WebNinja

    Nowy użytkownik

  • 13 postów
    • Czas spędzony online: 2h 6m 11s
0
Neutralna

Napisano 21 listopada 2014 - 09:06

#17

Wiedzy w temacie pozycjonowania trzeba szukać przede wszystkim za granicą - moz.com, SEJ, SEL (kto będzie zainteresowany, ten rozwinięcia skrótów znajdzie). W "polskim piekiełku" można na palcach policzyć merytoryczne blogi - na pewno websem.pl Sebastiana Jakubca, Shpyo, czasem Lexy, blog Bluerank i niewiele ponadto.


  • 0

Dominik Jędrzejczak
1
Neutralna

Napisano 07 stycznia 2015 - 01:01

#18

Ja sam pozycjonuje stronę i powiem wam, że najważniejszy w chwili obecnej jest czas jaki użytkownik spędza na stronie dlatego róbcie wpis + wideo. Daje dobre efekty :)


  • 1

Rysiek

    Nowy użytkownik

  • 24 postów
    • Czas spędzony online: 3h 8m 26s
1
Neutralna
  • LocationPomorze

Napisano 26 stycznia 2015 - 13:34

#19

fora internetowe, blogi i własne testy. Możesz jeszcze kupić kursy ale nie wiem czy jest tak dużo więcej informacji niż na blogach.


  • 0

Pasjabiznesu.pl - mój blog o biznesie i prowadzeniu firmy w Polsce.


m0drzew

    Nowy użytkownik

  • 23 postów
    • Czas spędzony online: 7h 48m 25s
3
Neutralna
  • LocationPolska

Napisano 03 lutego 2015 - 05:27

#20

Witajcie,

 

Czy ktoś z Was próbuje może własnymi siłami wypozycjonować jakąś swoją stronę internetową? A jeśli tak, to skąd czerpiecie wiedzę? Z blogów, forów? A może polecacie jakieś konkretne strony na ten temat?

 

Oprócz podanych w poprzednich postach proponuję jeszcze kilka rozwiązań:

1. blog ZGRED-a, wbrew pozorom duża fajnego kontentu tam można znaleźć

2. na YouTubie jest ostatnio baaaardzo dużo ciekawych filmików (najlepiej je obejrzeć i zapamiętać, bo często jak coś fanego to też potrafi szybko zniknąć jak np filmiki pana Kossedowskiego Marcina)

3. testy, testy, testy - jak sam nie przetestujesz wielu rozwiązań, to nikt tego Tobie nie poda na tacy, a nawet jak poda, to nie jest powiedziane, że musi się to sprawdzić w stosunku do Twojej domeny.

 

Pozdrawiam


  • 0

--

Jakieś takie moje wypociny: słupskie pogaduchy






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: SEO, SEM, pozycjonowanie, neil patel, quicksprout

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych