Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Subdomena serwera a domena

pozycjonowanie domena subdomena linkowanie

13 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
sereknr1
0
Neutralna

Napisano 07 listopada 2015 - 12:36

#1

Witam jestem samoukiem, zrobiłem własną stronkę (http://metal-sk.xaa.pl/) opartą o WP. Wykupiłem domenę (metal-sk.eu) jednkaże jak narazie cały czas oparta jest o subdoemnę serwera. Mam kilka pytań odnośnie "przejścia" ze subdomeny na unikatową "swoją" domenę, a mianowicie:

1 - podlinkowałem stronę na różnych serwerach tj:

        - wp, onet, sznurkownia, och, youtube, panoramafirm, firmy.net, moja firma itp itd

i czy jeśli zmienię adres z metal-sk.xaa.pl moje podlinkowania stracą na wartości? Czy będą użyteczne czy będę musiał cały proces podlinkowania zacząć od nowa ?

2 - jak rozumiem wystarczy w ogólnych ustawienia WP zmienić dotychczasowy adres na zakupioną domenę?

3 - w bibliotece WP adresy obrazów oparte są o adres xaa.pl czy ten adres zmieni się automatycznie czy trzeba będzie wszystkie zdjęcia i obrazy usnąć i wstawić na nowo aby zniknęła subdomena?

4 - Wszystkie linki wewętrzne na stronie należy edytować i zmienić na adres domeny ?

5 - Czy w narzędziu webmaster tools należy ponownie dodać kod weryfikacyjny ? Czy podobnie należy zrobić w analityce od google oraz bing?

6 - Na jakie ewentualne problemy mogę się narazić zmieniając adres z subdomeny na domenę?

7 - Mam utworzone aukcje na allegro gdzie link w treści dodany jest do subdomeny (metal-sk.xaa.pl) czy użytkownik będący na aukcji zostanie automatycznie przeniesiony na nowy adres domeny (metal-sk.eu) ?

8- Pliki robots i sitemap co z nimi? Mam zainstalowany dodatek seo by yoast więc sitemapa chyba automatycznie się zaktualizuje a robots? 

Strona oparta jest o proserwer.pl i tam też kupiona została domena. Dodam iż w cpanelu "zaparkowałem domene" zgodnie z instrukcją. Prosił bym o zrozumienie ale jestem laikiem. Z góry dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi :)


  • 0

czesio89ns

    Nowy użytkownik

  • 18 postów
    • Czas spędzony online: 6h 3m 18s
1
Neutralna

Napisano 08 listopada 2015 - 21:42

#2

Zmień adres, a w cpanelu ustaw przekierowanie z subdomeny serwerowej na Twoją nową domenę. Jeżeli tak zrobisz to z aukcji automatycznie przeniesie. I nie powinno być ogólnie żadnych większych problemów.


  • 0

sereknr1
0
Neutralna

Napisano 09 listopada 2015 - 10:18

#3

Zmień adres, a w cpanelu ustaw przekierowanie z subdomeny serwerowej na Twoją nową domenę. Jeżeli tak zrobisz to z aukcji automatycznie przeniesie. I nie powinno być ogólnie żadnych większych problemów.

Siema Czesio zmienić adres w ogólnych wp?


  • 0

czesio89ns

    Nowy użytkownik

  • 18 postów
    • Czas spędzony online: 6h 3m 18s
1
Neutralna

Napisano 09 listopada 2015 - 10:20

#4

tak, tam zmień adres i przekierowanie zrób w c panelu ;)


  • 0

sereknr1
0
Neutralna

Napisano 09 listopada 2015 - 10:24

#5

tak, tam zmień adres i przekierowanie zrób w c panelu ;)

A ja podpiąłem domenę w cpanelu to nie wystarczy ?


Użytkownik sereknr1 edytował ten post 09 listopada 2015 - 10:24

  • 0

czesio89ns

    Nowy użytkownik

  • 18 postów
    • Czas spędzony online: 6h 3m 18s
1
Neutralna

Napisano 09 listopada 2015 - 10:25

#6

ale przekieruj ze starego adresu na nowy, to nie stracisz linków i użytkowników, oraz będzie przenosiło z aukcji alegro itd :)


  • 0

sereknr1
0
Neutralna

Napisano 09 listopada 2015 - 10:26

#7

ale przekieruj ze starego adresu na nowy, to nie stracisz linków i użytkowników, oraz będzie przenosiło z aukcji alegro itd :)

Noo ok a jeszcze słuchaj zaznaczyć Wild Card?


  • 0

czesio89ns

    Nowy użytkownik

  • 18 postów
    • Czas spędzony online: 6h 3m 18s
1
Neutralna

Napisano 09 listopada 2015 - 10:27

#8

nie ;)


  • 0

sereknr1
0
Neutralna

Napisano 09 listopada 2015 - 10:32

#9

nie ;)

Masz dwie rubryki w obu zmienić na metal-sk.eu ?

 

Adres WordPressa (URL)

Adres witryny (URL)


Użytkownik sereknr1 edytował ten post 09 listopada 2015 - 10:33

  • 0

czesio89ns

    Nowy użytkownik

  • 18 postów
    • Czas spędzony online: 6h 3m 18s
1
Neutralna

Napisano 09 listopada 2015 - 10:35

#10

Tutaj tak, a w c panelu 301 :)


  • 0

sereknr1
0
Neutralna

Napisano 09 listopada 2015 - 10:36

#11

Tutaj tak, a w c panelu 301 :)

No bo to drugie jest tymczasowe. Ok Czesiu raz się żyje dzięki za pomoc :)


  • 0

czesio89ns

    Nowy użytkownik

  • 18 postów
    • Czas spędzony online: 6h 3m 18s
1
Neutralna

Napisano 09 listopada 2015 - 10:37

#12

Proszę bardzo :)


  • 0

sereknr1
0
Neutralna

Napisano 09 listopada 2015 - 11:20

#13

Proszę bardzo :)

Czesio pozmieniałem w ogólnych ustawieniach na domene w obu kolumanch ale jeszcze nie ustawiłem przekierowania no i słuchaj nie moge się teraz zalogować do wordpressa wypierdziela mi błąd:Ciasteczka są wyłączone lub nie są wspierane przez używaną przeglądarkę. Musisz włączyć ciasteczka by używać WordPressa. Szczerze mówiąc nie bardzo wiem o co chodzi gdyż wcześniej się to nie pojawiało i nie było żadnego problemu gdy klikam na nowe hasło wchodze na swoją pocztę klikam i w link i też dupa bo zwraca komunikat że link wygasł


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 14 listopada 2015 - 00:01

#14

Sprawdź w bazie danych jakie masz URI po wszystkich zabiegach. Jeśli istnieją nieaktualne (te z .xaa.pl lub na subdomenie od hostingodawcy), podmień ciąg samej domeny na metal-sk eu
Wordpress ma tę skazę, że nigdy nie zmieniał URI w bazie. Albo zrobisz to ręcznie, albo przy użyciu jakiejś wtyczki.

Potem zabierz się za przeczytanie podstaw sei z 2015r. Bo upychanie linków gdzie się tylko da to ... kiepski pomysł.


  • 0





Podone tematy Collapse

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pozycjonowanie, domena, subdomena, linkowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych