Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Opinia/sugestia w sprawie szablonu strony


20 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
testerius

    Użytkownik

  • 77 postów
    • Czas spędzony online: 2d 8h 52m 2s
6
Neutralna

Napisano 24 lutego 2014 - 20:46

#1

Jako, że odwiedzam forum od dłuższego czasu, chciałbym was poprosić o opinię, wszelkie rady i sugestie na temat szablonu strony internetowej. Równo tydzień temu postanowiłem, że w końcu po prawie roku nic nie robienia w PS, postanowiłem, że zacznę tworzyć szablony. Głównie wzoruję się na Themeforest - kraina piękności, że tak powiem. :)

 

Wzorowałem się przede wszystkim na tej stronie, Slowave. Bardzo podoba mi się, no i również chciałbym stworzyć coś podobnego (bazując na Bootstrapie).

 

Tak więc proszę o opinię, sugestie co mógłbym zmienić i poprawić. Również mile widziane byłyby inne propozycje (rozwój etc).

 

Link do szablonu: http://i.imgur.com/jnJSPtD.png

 

 


  • 0

Michał

    Stary wyjadacz

  • 301 postów
    • Czas spędzony online: 16d 7h 11m 3s
95
Znakomita!

Napisano 24 lutego 2014 - 22:48

#2

Z tego co widzę nie chodzi Ci o szablon a o layout.  :)


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 25 lutego 2014 - 09:07

#3

Jak dla mnie wygląda zacnie, ale bardziej szczegółową opinię wystawi Ci jakiś grafik ;)


  • 0

webDeveloper


testerius

    Użytkownik

  • 77 postów
    • Czas spędzony online: 2d 8h 52m 2s
6
Neutralna

Napisano 25 lutego 2014 - 17:39

#4

Tak, faktycznie miałem na myśli layout.

 

Dziękuję za odpowiedzi, szkoda tylko, że 2, ale zawsze coś, tak czy inaczej tak jak napisał unbreak, przydałaby się opinia grafika, bądź osoby, która ma większe doświadczenie z web designem. :P


  • 0

testerius

    Użytkownik

  • 77 postów
    • Czas spędzony online: 2d 8h 52m 2s
6
Neutralna

Napisano 26 lutego 2014 - 14:03

#5

Poprawiłem jeden mały szczegół związany z szerokością, zwiększyłem szerokość do 1920px, po to aby obrazek do slidera oraz tła wyglądały dobrze w full hd. :P Skoro nie ma więcej sugestii, opinii to wezmę się niedługo za kodowanie. Zobaczymy co z tego wyniknie.


  • 0

Michał

    Stary wyjadacz

  • 301 postów
    • Czas spędzony online: 16d 7h 11m 3s
95
Znakomita!

Napisano 26 lutego 2014 - 14:51

#6

No ogólnie jest całkiem ok. :)
Myślę, że fajnie by wyglądały lekkie radiusy (3px-5px) na progress barach.


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 26 lutego 2014 - 14:59

#7

Fajna kolorystyka :) Lubię takie dobranie kolorów. Zresztą widziałem też wcześniej ten szablon i przykul on moją uwagę :).

ie wiem tylko czy tutaj właśnie nie bardziej by czcionka Open sans pasowała. Ta co jest jakoś miejscami wydaje mi się dziwna.


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 26 lutego 2014 - 15:31

#8

Poprawiłem jeden mały szczegół związany z szerokością, zwiększyłem szerokość do 1920px, po to aby obrazek do slidera oraz tła wyglądały dobrze w full hd.

Pod warunkiem że będzie się skalowało w dół ;)

 

 

 


Myślę, że fajnie by wyglądały lekkie radiusy (3px-5px) na progress barach.

Nie popieram, w tej konwecji (nie ma żadnych radiusów) jest idealnie, imo.


Użytkownik unbreak edytował ten post 26 lutego 2014 - 15:31

  • 0

webDeveloper


testerius

    Użytkownik

  • 77 postów
    • Czas spędzony online: 2d 8h 52m 2s
6
Neutralna

Napisano 03 marca 2014 - 21:35

#9

Jak wcześniej wspomniałem wziąłem się za kodowanie i chyba nie jest źle. Dodałem efekt parallax, który bardzo mi się podoba, jeszcze do dodania pozostała mi poprawa menu (style dla wersji mobilnej), fixed + przewijanie do odpowiednich sekcji na stronie.

 

Przy okazji mam do was pytanie, może mnie oświecicie, czy ktoś z was korzystał z PageSpeed Insights od Google? Przetestowałem swoją stronę i nie jestem zadowolony z wyniku: 39/100 urządzenia mobilne, 67/100 komputery. Za bardzo nie wiem w jaki sposób mógłbym poprawić jeszcze mój szablon, tak wygląda wersja online - http://testerix.site90.com/

 

Dajcie znać co sądzicie, może coś wymyślimy ciekawego. ;)


  • 0

Bart

    Stary wyjadacz

  • 276 postów
    • Czas spędzony online: 19d 20h 22m 41s
55
Znakomita!

Napisano 03 marca 2014 - 21:42

#10

W PageSpeed Insight masz porady co należy poprawić i co warto poprawić. Ogólnie na komputerach nie powinno być mniej niż 90 punktów.

 

PS. Brzydka czcionka  :rolleyes:


  • 1

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 03 marca 2014 - 21:48

#11

W PageSpeed Insight masz porady co należy poprawić i co warto poprawić. Ogólnie na komputerach nie powinno być mniej niż 90 punktów.

 

PS. Brzydka czcionka  :rolleyes:

Skąd takie wnioski? :) Pokaż mi kilka stron, które mają te 90+ :P

Czcionkę zapewne zmieni ;)


  • 0

Bart

    Stary wyjadacz

  • 276 postów
    • Czas spędzony online: 19d 20h 22m 41s
55
Znakomita!

Napisano 03 marca 2014 - 21:58

#12

Według google dobry wynik to 85

 A higher score is better and a score of 85 or above indicates that the page is performing well. Please note that PageSpeed Insights is being continually improved and so the score will change as we add new rules or improve our analysis.

 

 

Ale skoro mój blog naładowany masą wtyczek (warto zaznaczyć że na WordPressie) ma 89 punktów to z takiego HTML5 powinno się dać wycisnąć o wiele więcej.

 

Są i tacy co 100 mają ;)


  • 1

Michał

    Stary wyjadacz

  • 301 postów
    • Czas spędzony online: 16d 7h 11m 3s
95
Znakomita!

Napisano 03 marca 2014 - 22:25

#13

To też zależy przecież od serwera.

Na mojej stronie mam wynik 67/100 (mobile) i 84/100 (desktop), a strona stoi co prawda na WordPressie ale bez wtyczek, z autorskim prostym szablonem, na VPS-ie 3.3 GHz...


  • 0

Bart

    Stary wyjadacz

  • 276 postów
    • Czas spędzony online: 19d 20h 22m 41s
55
Znakomita!

Napisano 03 marca 2014 - 22:41

#14

Podepnij sobie CloudFlare to nie dosyć że odciążysz vps'ka to i szybkość ładowania się zwiększy, ale to już nie w temacie piszę ;p

 

No a co do serwera to tak, wiele od niego zależy i takie testy nie zawsze oddają szybkość szablonu.


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 04 marca 2014 - 09:22

#15

Pierwsze co to musisz bardziej skompresować grafiki.

Masz podpiętego google fonta, a z niego nie korzystasz - albo go wywal, albo zacznij korzystać i licz się z tym że takie coś też Ci 'opóźni' stronę.

Następnie przepuść swoje css-y i js-y przez jakąś 'minifikację' - usuwa zbędne spacje, entery, komentarze.

 

Podziałaj z tym no na pewno dostaniesz przynajmniej małego boosta.

 

+ jeżeli Twój serwer obsługuje to włącz gzip.


Użytkownik unbreak edytował ten post 04 marca 2014 - 09:23

  • 1

webDeveloper


ula

    Nowy użytkownik

  • 22 postów
    • :
1
Neutralna

Napisano 04 marca 2014 - 19:11

#16

Ja jestem tu kompletnym laikiem, ale layout mi się bardzo podoba :) Tylko ten czerwony kolor nie do końca mnie przekonuje w połączeniu z tym szaroburym tłem. Jakoś to wygląda dla mnie tak ''brudno''... :)


  • 0

testerius

    Użytkownik

  • 77 postów
    • Czas spędzony online: 2d 8h 52m 2s
6
Neutralna

Napisano 05 marca 2014 - 15:21

#17

Nie wiem o co chodzi z tą kompresją, ponieważ gzip test strona pokazuje, że jest, a z kolei google twierdzi, że nie. Wynik niestety nadal praktycznie bez zmian, 40/100 mobilne, 71/100 desktop. Obrazy już nie wiem jak bardziej mam skompresować (skorzystałem z smush it), a na sam koniec test ładowania www i załamka, bo prawie 23 sekundy. :P


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 05 marca 2014 - 15:36

#18

Przede wszystkim nie sprawdziłeś co smuSHIT zrobił Ci z grafikami, np ta z okularami teraz zajmuje kilka kilo więcej niż wcześniej.

Skompresuj za pomocą PS'a, te anlajnowe compresory często są o dupę rozbić.

http://forum.podkrec...r-compresed.jpg

Grafika z okularami zajmująca o ok 100KB mniej niż Twoja.

 

A gzip włączałeś i nie wiesz czy działa, czy nie zmieniałeś nic i nie wiesz czy musisz go włączyć?


Użytkownik unbreak edytował ten post 05 marca 2014 - 15:37

  • 1

webDeveloper


testerius

    Użytkownik

  • 77 postów
    • Czas spędzony online: 2d 8h 52m 2s
6
Neutralna

Napisano 05 marca 2014 - 20:02

#19

Z gzip sprawa wygląda tak, że przed deklaracją <!DOCTYPE html> dodałem kod (według manuala php): 

<? ob_start("ob_gzhandler"); ?>

nie wiem czy to wystarczy (nigdy wcześniej się tym nie zajmowałem).

 

Obrazki postaram się poprawić, z stronki skorzystałem ze względu na sugestie na różnych forach, ale skoro nie jest najlepsza do kompresji, to rzeczywiście będę korzystał z PS. :P


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 06 marca 2014 - 08:43

#20

Tego nie powiedziałem że nie jest najlepsza, po prostu musisz zrobić grafiki na smuSHIT oraz w PSie i porównać je, niektóre lepiej będą skompresowane na stronie, inne w PS-ie. Choć ja osobiście preferuję kompresję w PSie, zniechęciłem się do różnych onlajnowych kompresorów, za dużo zabawy, za słabe efekty - imo.

 

Co do gzipa, to w manualu masz:

ob_gzhandler() requires the zlib extension.

Więc musisz się upewnić że masz to rozszerzenie odpalone, z tego co kojarzę to w phpinfo będzie, a jak nie to pisz do hostera.


  • 0

webDeveloper






Podone tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych