Skocz do zawartości

Zimistrz

Rejestracja: 13 mar 2014
Poza forum Ostatnio: mar 01 2019 01:49
-----

Moje tematy

darmowe konto e-mail - co polecacie ?

16 maj 2016 - 21:52

Taka sytuacja: o2/tlen wprowadziło kilka dni temu nowy interfejs poczty. Najgorszy z możliwych jaki mógł; najgorszy ze wszystkich webowych klientów poczty z jakimi miałem do czynienia. Choć dotychczasowy był krótko mówiąc świetny.

Po kilkunastu latach korzystania z tej całkiem dobrze działającej usługi pocztowej czas się zabierać, bowiem to co właśnie pokazał joint venture WP z O2 to początek możliwości spieprzenia wszystkiego. Dodam, że zablokowano możliwość ustawienia przekierowań, aby zbyt łatwo nikomu nie poszło zabranie zabawek z ich pocztowego koszmaru.

Wymagania mam ustalone:

 •  darmocha, nie jako dodatek do wykupionej usługi (te znam chyba wszystkie na naszym rynku)
 •  przynajmniej 5GB pojemności
 •  pełna obsługa imap
 •  filtrowanie maili / reguły filtrujące
 •  dodatkowe aliasy do konta - warunek konieczny, przynajmniej ze 2-3
 •  wielkość załączników 20-30MB będzie wystarczająca
 •  interfejs webowy nie gorszy od roundcube'a. Przejrzystość, funkcjonalność. Naprawdę nie chcę celować w przyciski jak snajper, ani wyciągać maili z kosza, bo jakiś UX-owiec wszedł na wyżyny swoich nie_możliwości.
 •  sensowne podejście do reklamy (jest takie w ogóle ?)
 •  lokalizacja w europie
 •  podmiot istniejący z 5 lat na rynku, który się nie zwinie przez najbliższe drugie tyle
 •  fajnie gdyby dało się podpiąć zewnętrzne konto po imapie, lub zaimportować pocztę z zewnętrznego konta bezpośrednio w opcjach. Nie jest to mus.

Konto do ogólnego użytku, pod rejestracje w różnych serwisach internetowych, pod newslettery. Do tego, na co nie chcę poświęcać własnych domen i trzymać niepotrzebnych GB zdjęć, archiwów czy innego szpeju przesyłanego mailami. To że szpiegują mnie czesząc pocztę jakoś przeżyję ;)

 

Wymienię najpierw z czego nie skorzystam. Przy czym, żeby nie być lakonicznym, wymieniając tylko nazwy usług, dodam choć jedno słowo dlaczego, zamiast tylko "nie, bo nie" ;)

 • Interia - wciąż giną maile. Czasem inne cuda się dzieją, jak "chwilowy", całkowity brak maili na koncie
 • Onet - próbowałem już dwa razy w życiu, naprawdę próbowałem...
 • WP - tam pracują partacze, nie administratorzy. Każdy administrator poczty jak tylko słyszy, że coś nie dotarło na WP, ma ochotę przy....ć klientowi słuchawką w czoło. Bez pardonu.
 • O2 / tlen - nie muszę już chyba wyjaśniać
 • Gmail / Inbox - usługi google to są aplikacje w fazie testowej, nigdy z niej nie wychodzą, a potem są najzwyczaniej zamykane jak gdyby nigdy nic.Nie podobają mi się ciągłe zmiany, powodujące coraz większe trudności w codziennym korzystaniu z tej pseudo poczty. Dodam tylko  że w zeszłym roku #tangodown u nich trwało jednorazowo od 5 do ok 16 dni. Kto miał pecha, ten 2 tygodnie był bez dostępu do poczty. A miiałem po jednym zdaniu.
 • outlook.com - nigdy mnie nie wciągnął hotmail, ani jego następca. Poza tym wszystko to siedzi w US jak wielkie G; mimo tego aliasów tam zdaje się nie ma
 • aol, yahoo itp. - nie, bo w US ;) Aliasów brakowało gdy testowałem je wszystkie.
 • protonmail, tutanota i inne usługi szyfrowanej poczty (nie wymienię wszystkich z marszu) - po częsci ze względu na problematyczność w obsłudze. Dwa, zbyt małe skrzynki za friko.
 • openmailbox - tylko 1GB

Co sprawdziłem z dużymi nadziejami

 • zoho - jest 5GB, wszystko niby cacy, ale nie ma aliasów. Mimo wszystko US.
 • yandex - liczyłem na naszą brać ze wschodu. Nie doliczyłem się aliasów, przy czym posiadane przez yandex domeny yandex.tld kilku innych krajów nie są tym, czego oczekuję. Mimo to plusik za e-dysk 10GB.
 • poczta.pl - nasza rodzima, będąca własnością pracuj.pl; 10GB jest, aliasów nie ma. Domeny też się nie podepnie.

 

 Naprawdę za dużo wymagam jak na musowe odbieranie,a  nawet klikanie w emaile z propozycją kredytów, kont bankowych, nowych telefonów, urlopów i co ino ? :(


Poszukiwany hosting o określonych parametrach

18 grudzień 2015 - 00:58

Wątek może być zbiorczy pod przyszłe poszukiwania dostawcy przez każdego.

Ja natomiast poszukuję hostingu o poniższych, lub mocno zbliżonych parametrach

- własna infrastruktura w oparciu o maszyny DELL. Nie interesują mnie żadne inne namiastki serwerów utrzymujących overselling.

- kolokacja w polskim DC

- dostęp do minimum jailshell. Postawię na pełny shell. To warunek główny. Nie zamierzam męczyć ani się, ani samego FTP, a tym bardziej webftp. O kombinowaniu przy użyciu php nie ma w ogóle mowy

​- zapewniona obsługa php 5.2 i 5.4 (może być wyższe niż 5.4) i mysql na LAMPie, nie windowsie. Postrgresql nie jest mi potrzebny, ale chętnie go skosztuję do np. joomla.

- 10-15GB pojemności konta na pliki, bazy danych  konta email. Dobrze by było 20Gb. Nie trzymam backupów z dysku, filmów, i innych pierdół. Hosting to hosting.  Będę trzymał roczny backup zawartości konta. Stąd 5GB potrzebuję w zapasie.

- co najmniej 25 domen. Mam na tę chwilę całe 3 własne, ale nie lubię liczyć ile mi zostało. Może przeniosę resztę klientów.

- konta email limitowane pojemnością konta hostingowego, nie ilością kont.

- miliard GB transferu - bowiem limitowanie transferu jest dla mnie żałosne. Zużywam może 5GB/miech, ale oferty pokroju linuxpl/hekko mnie nie interesują. Innych hostingodawców tego typu również. Hosting może odgórnie ścinać transfer do 1mbit po przekroczeniu np. 20GB. Mnie egal, byle działało.

- backupy twrzone min. raz na tydzień i trzymane przez miesiąc. Mogą być robione comiesięczne. Warunek jest taki, że piszę na helpdesk i przywracają mi kopię plików z katalogu+bazę do tego. Nie zaglądam we własny majdan codziennie. Chcę żeby email i strony działały. A jak je szlag trafi przez dziurę w CMS, to wiem że hosting ma backup sprzed miesiąca bez syfu i mi go przywróci bez pieprzenia że to tylko na wewnętrzne potrzeby. Jeszcze mi się nie zdarzyło w ogóle o to prosić, bo dmucham na zimne. Ale coraz mniej czasu nad tym zamierzam spędzać.

​- panel nie ma znaczenia, byle bym mógł jakoś wgrać backup poczty (dobrze jeśli jest dostępny imapsync, lub jakaś możliwość zaciągnięcia z pliku archiwum)

 

- cena 100-200pln/rok


Wymagania wydają się duże, ale wbrew pozorom nie są.
Chodzi naprawdę o usługę, która działa, nie muszę dzwonić, ani nic pisać, przeboleję chwilowy pad na 2h o 24:00 w sobotę, jeśli będzie o tym wzmianka techniczna na stronie hostingu itd.

 

Wymienieni usługodawcy mnie nie interesują:

ovh, SDC, AZ, Home, Nazwa, kei, zenbox, superhost, linuxpl, bizneshost, hekko, netdc, sixwishlist, netdevil, netbomb, progreso, kylos, hoseo, o12, netmark, futurehost, lh, 2be, blink, webserwer, cal, klatka, wer, hostinghouse, żadne seohostingi itd.

 

Część z powyższych owszem, polecam bo osadziłem wśród nich sporo klientów. Ale potrzebuję usług dla siebie, nie dla stronki na wordpressie.

W tym roku trzymałem wsio w dataspace. Niestety zmieniają politykę świadczenia usług i rezygnują z klientów detalicznych. W związku z czym przyjdzie mi stracić ze 2 wieczory na migrację. A już straciłem ochotę słania maili z powyższą istą pytań, gdzie zdziwieni administratorzy (cyt. "nikt jeszcze nie pytał o takie konkrety") raczą tracić swój czas na klepanie odpowiedzi, zamiast przeglądać pikantną pocztę swoich klientów ;)
Dodam że pytałem o wiele spraw, m.in. o limit godzinowy maili, ale to mnie już nie intere.

 

​Ponieważ w ciągu ostatnich 2 lat powstało kilkudziesięciu hostingodawców, może ktoś z Was zaryzykował usługę i może wskazać na jakiegoś dostawcę, któremu warto się przyglądnąć ?


1. markdown 2. automatyczne abbr

04 listopad 2015 - 13:20

1. już od dłuższego czasu skłaniam się ku uproszczeniu formatowania, bowiem ciągle zaznaczanie i wyklikiwanie formatowania z wysiwyga to marnotrawstwo cennych sekund. Ręczne klepanie bbcodu też nie jest w pytkę. W związku z tym czy ktoś jeszcze opowiadałby się za dodaniem przynajmniej podstawowej obsługi markdown (kursywa, pogrubienie) na forum ?

2. Ponieważ wszyscy używamy skrótów, byłoby ułatwieniem automatyczne rozwijanie ich w postaci zamiany na <abbr> przy użyciu podstawowego słownika skrótów. Coś takiego do IPB przewinęło mi się kiedyś przez oczy. Jeśli jest jeszcze działające i dziurawe, czy ktoś jeszcze uważałby to również za przydatne ?
Pomysł zgoła nastawiony na odwiedzających, nie na tych, którzy pisząc używają skrótów typu afaik itp.
 

ps. ja się pytam co ostatnio majstrował admin na forum, że zasypał gruchy w popiele ? :P