Skocz do zawartości

wolfdz

Rejestracja: 25 mar 2014
Poza forum Ostatnio: paź 13 2016 14:14
-----

Moje tematy

Gulp.js zmiana w instalacji?

26 lipiec 2016 - 10:06

Witajcie, mam takie małe pytanie. Od kiedy po wpisaniu tej komendy w katalogu projektu:

npm install gulp --save-dev

w folderze node_modules są instalowane wszystkie pakiety? Wcześniej jak używałem w/w komendy to powstawał jedynie folder gulp a teraz oprócz niego jest jeszcze pierdyliard innych. Nie widzę sensu aby one powstawały skoro ze wszystkiego nie bede korzystał. Czyżbym nagle źle komende wpisywał czy jednak to nie jest błąd i tak musi być?


Poszukuje poradnika do obsługi Gita

03 lipiec 2016 - 13:04

Cześć, możecie podesłać jakieś poradniki do obsługi Gita dla totalnego nooba, zielonego? Gdzie będą opisane komendy a także pojęcia stosowane w Git, ogólnie to nie rozumiem dlaczego zamiast używać web wersji to każdy wrzuca/klonuje repo za pomocą command line ;/


Staż jako Junior Frond-End

16 maj 2016 - 10:29

Mieliście tyle szczęścia, że staże związane z front-endem, tworzeniem stron, klepaniem htmla, były dostępne w waszych miastach czy tak jak w moim przypadku była pewna odległość? Bo chodzi o to, że chciałbym sobie znaleźć jakiś staż, ale najbliższe miasto, które to oferuje z naciskiem na IT jest godzinę drogi od mojego miejsca zamieszkania, nie mam możliwości relokacji ani też nie jestem osobą ze stałym dochodem i nie wiem czy warto płacić za dojazdy jak po miesiącu może się okazać, że firma u której zdecydowałem się odbywać staż zmieniła swoje nastawienie o 180 stopni. Oczywiście pomijając już fakt, że staż jest płatny to chciałbym się jednak czegoś nauczyć, zobaczyć jak wygląda taka praca by nabyć trochę doświadczenia.


Cena postawienia sklepu internetowego/bloga

14 maj 2016 - 20:09

Hej!

Często (no okej, może nie tak często) przeglądając internet aby w końcu znaleźć coś gdzie mógłbym coś zarobić spotykam się z ofertami gdzie klient życzy sobie postawienie sklepu internetowego czy to na WordPress czy Presta czy innym silniku e-commerce i nie kiedy ceny są bardzo kuszące, ale powiedzcie mi. Na prawdę jest to taka ciężka robota, że trzeba jakiegoś specjalistę wołać? Bo ja sobie wyobrażałem to tak, że jeżeli klient prosi o postawienie sklepu a ma gotowy szablon, serwer i domene i jedynie co trzeba zrobić to wgrać silnik i go skonfigurować to jest to robota na kilka godzin. Tak więc jak wygląda rzeczywistość? Jak to wygląda w przypadku gdy klient posiada gotowy template, domene i serwer www a od nas wymaga jedynie zainstalowania cms (na przykład WordPress), skonfigurowania szablonu i ogólnie całego cms pod ok. 1000 produktów?


Katalog __macosx w przypadku templatek stron

27 kwiecień 2016 - 12:52

Witajcie, prawie wszystkie (albo i wszystkie) templatki z różnych serwisów jak themeforest/mojomarketplace mają w swoich katalogach głównych podział na html i __macosx. Po co jest dodawany ten drugi katalog i do czego on dokładnie ma służyć?