Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

preg_match(); Co to jest? ;))


3 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
WebRapko

    Użytkownik

  • 97 postów
    • Czas spędzony online: 12m
-12
Słaba
  • LocationMalopolska

Napisano 05 marca 2014 - 18:49

#1
Witam, juz wiele razy, analizujac skrypty moich znajomych, piszacych strony/aplikacje internetowe natknalem sie na funkcje preg_match(); z tego co mi wiadomo to sluzy do wyszukiwania jakis jakiejs tresci w stringu, ale po co te rozne dziwne znaki? ;D Ruszylem nawet manual ale niewiele mi on wytkumaczyl, moge poprosic kogos z forum o wyjasnienie "po chlopsku" jak go sie uzywa? ;D
  • -2

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 05 marca 2014 - 18:59

#2

Problem nie leży w zrozumieniu funkcji, bo tutaj nie ma co rozumieć. Polecam dokształcić się w kwestii wyrażeń regularnych, bo ich zapewne nie rozumiesz.


  • 0

Viso

    Nowy użytkownik

  • 11 postów
    • Czas spędzony online: 55m 18s
3
Neutralna
  • LocationKraków

Napisano 05 marca 2014 - 19:56

#3

Tak jak wyżej, sama ideologia wyrażeń regularnych imho lepiej opisana jest na angielskiej wersji wikipedii http://en.wikipedia....ular_expression. Wyrażeniami nie tylko możesz załatwić kwestię wyciągnięciach różnych danych, aczkolwiek możesz podmieniać czy usuwać wszelki tekst, na którym się operuje. Przykładami użycia takich funkcji i samych wyrażeń regularnych mogą być wszelkiego rodzaju walidacje (adres e-mail, pesel, numer telefonu, adres www, ip, etc.)


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 06 marca 2014 - 08:47

#4

Wikipedia, wikipedią, ale że ja unikam jej jak ognia, to od siebie w tematyce regex polecę tą stronę: http://www.grymoire....ix/Regular.html

 

Co do samej funkcji to jest jeszcze funkcja preg_match_all która działa niemal tak samo jak wspomniana, tyle że wskazuje wszystkie możliwe dopasowania do wyrażenia.


  • 0

webDeveloper





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych