Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dopasowanie strony do rozdzielczosci monitora


6 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Kacperx

    Nowy użytkownik

  • 25 postów
    • Czas spędzony online: 6h 49m 49s
0
Neutralna

Napisano 24 września 2014 - 21:16

#1

Witam
Poskładałem stronkę na WordPressie i wszystko by było ok gdyby nie jeden szkopuł, mianowicie , chciałbym żeby stronka dopasowywała się do rozdzielczości monitora tak żeby nie było z boku paska scrolowania, kombinowałem już ze sliderem i jak narazie nic mi nie wyszło póki co przy rozdzielczości 1366 x 768 widać kawałek zdjęcia i pasek scroll a przy 1920x1080 biały pas na dole. Próbowałem nadać dla slidera rozdzilczosc 100% ale nic nie pomogło
Użyłem skórki asteria lite i slidera "Simple Responsive Slider"
Oto link do strony

http://fotoobiektywnie.pl/

Za każdą sugestie będę bardzo wdzięczny


  • 0

Kacperx

    Nowy użytkownik

  • 25 postów
    • Czas spędzony online: 6h 49m 49s
0
Neutralna

Napisano 27 września 2014 - 10:45

#2

To co nikt nie wie?


  • 0

wolfdz

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 252 postów
    • Czas spędzony online: 10d 19m 41s
14
Dobra
  • LocationKraśnik

Napisano 27 września 2014 - 14:00

#3

Ale przecież tylko chyba zdjęcia są w sliderze tak? To w takim razie i tak będzie pasek bo jest jeszcze zawartość po za sliderem. Mógłbyś stworzyć główny container, a w nim menu, slider i stopka a nastepnie w media queries ustawić parametry. Jako, że to jest WP nie mogę Ci dokładniej powiedzieć, gdyż nie lubie się w nim bawić :)


  • 0

Kacperx

    Nowy użytkownik

  • 25 postów
    • Czas spędzony online: 6h 49m 49s
0
Neutralna

Napisano 27 września 2014 - 21:32

#4

Tylko jak w WP zamknąć wszystko w containerze... przy zwykłych stronach masz plik index w którym bez problemu robisz dużego diva i zamykasz w nim wszystko potem w css ostylowanie i gotowe a w WP pełno plików PHP do każdego elementu i szczerze mówiąc nie wiem jak to zrobic...


  • 0

Yeoman

    Stary wyjadacz

  • 358 postów
    • Czas spędzony online: 6d 19h 43m 48s
169
Znakomita!
  • LocationKatowice

Napisano 28 września 2014 - 10:45

#5

A może dałoby radę rozwiązać to podając obrazek jako tło dla każdego li w sliderze ? :)


  • 0

2ed58r7.png


Devias

    Nowy użytkownik

  • 2 postów
    • Czas spędzony online: 5h 3m 47s
-1
Neutralna

Napisano 05 października 2014 - 21:10

#6

A ja bym pokusił się o zrobienie strony aby dopasowywała się nie tylko do szerokości, ale i do wysokości :)

 

Można to zrobić prostym sposobem, lecz takim naciągniętym dużo... dużo ;) - ale może akurat Ci wystarczy :)

 

Pobierasz w JavaScript wysokość OKNA przeglądarki (nie wysokość ekranu) od tej wysokości odejmujesz jakieś 10-20 px (taki margines bezpieczeństwa) i ustawiasz dla wartości html, body css z JavaScript: height = wysokość okna przeglądarki - 20px; 

Dodatkowo już w normalnym css, usuń sobie paski x i y.. 

 

I w tym przypadku bd mieć naciągnięty efekt :)

Błędy przy działaniu:

- Jeśli w czasie pracy zmienimy wysokość okna, czyli (bez odświeżenia strony) zmniejszymy okno strony to cały szablon szlak trafi - dlatego jest to naciągnięte :)...

 

Ew.. możesz się pobawić w CSS Media Queries:

@media screen and ( max-height: 600px ){ itd..

 

Ale jak to działa to Ci nie powiem, bo zazwyczaj idzie się w szerokość niż wysokość :)

 

Pozdrawiam.


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 06 października 2014 - 07:43

#7


Jeśli w czasie pracy zmienimy wysokość okna, czyli (bez odświeżenia strony) zmniejszymy okno strony to cały szablon szlak trafi - dlatego jest to naciągnięte
Na to akurat jest prosty sposób:
$(window).resize(functin(){ ... });

  • 1

webDeveloper






Podone tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych