Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Pozycjonowanie strony dwujęzycznej


6 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 08 kwietnia 2015 - 17:07

#1

Hej, 
potrzebuję wsparcia odnośnie pozycjonowania strony dwujęzycznej. Największy mankament dla mnie to fakt, że język strony dobierany jest według user agenta. Nie zmienia się w żaden sposób adres strony. (zastanawiam się nad dodawaniem na końcu /pl albo /en, ale najpierw Was chciałem spytać o rady.

Problem jest w tym, że teraz jak ja wyszukuję fraz kluczowych, to w SERPach pojawia mi się strona z zaindeksowanym angielskim tekstem. A szukam z Polski i po polsku.

Link do tej strony mam w stopce. 

Jeśli chodzi o metatagi, to już na development jest wersja, gdzie podmieniane są one tak jak tłumaczenia. Niedługo wrzucimy na produkcę. Tylko kwestia właśnie jakie rozwiązanie byłoby najlepsze w tej kwestii.


  • 0

SiXwishlist

    Stary wyjadacz

  • 147 postów
    • Czas spędzony online: 8d 6h 42m 30s
39
Bardzo dobra
  • LocationGreat Britain

Napisano 08 kwietnia 2015 - 23:04

#2

Dodanie kolejnego języka gdy głównym jest [EN] według mnie najlepiej oprzeć na zasadzie domain.com/pl itd Sprytnie się pozycjonuje takie połączenie a jednocześnie ma wpływ na samą pozycję głównego członu. To oczywiście tylko moje zdanie w tym temacie ale zarówno ja jak i koledzy stosują taki schemat.

Druga sprawa że taki podział językowy ułatwi znacząco oddzielenie obu języków (w przyszłości może więcej) od siebie co ma wpływ na łatwość generowania takiej strony wielojęzykowej.


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 09 kwietnia 2015 - 07:24

#3

Dodanie kolejnego języka gdy głównym jest [EN] według mnie najlepiej oprzeć na zasadzie domain.com/pl itd Sprytnie się pozycjonuje takie połączenie a jednocześnie ma wpływ na samą pozycję głównego członu. To oczywiście tylko moje zdanie w tym temacie ale zarówno ja jak i koledzy stosują taki schemat.

Druga sprawa że taki podział językowy ułatwi znacząco oddzielenie obu języków (w przyszłości może więcej) od siebie co ma wpływ na łatwość generowania takiej strony wielojęzykowej.

No właśnie wszystko wskazuje na to, że masz rację i to sensowne rozwiązanie.

Na zabawy z subdomenami typu pl.nazwa.com i en.nazwa.com nie mogę sobie pozwolić ze względu na certyfikaty, jakieś logowania przez facebook i inne licencje. ale na dodanie /pl i /en czemu nie :)

Google też tak podpowiada: https://support.google.com/webmasters/answer/182192?hl=pl


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 09 kwietnia 2015 - 07:42

#4

Zdecydowanie jakiś prefix musi być :) Na same insbird.com sprawdzać jaki jest język i redirect na insbird.com/pl lub insbird.com/en żeby nie zezwalać na samo insbird.com bez kodu języka :)


  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 09 kwietnia 2015 - 08:14

#5

Zdecydowanie jakiś prefix musi być :) Na same insbird.com sprawdzać jaki jest język i redirect na insbird.com/pl lub insbird.com/en żeby nie zezwalać na samo insbird.com bez kodu języka :)

No tak właśnie to trzeba będzie zrobić :)
 


  • 0

przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 10 kwietnia 2015 - 11:48

#6

A tak w ogóle to nie lada wyzwanie:) też kiedyś chciałem wysoko wypozycjonować pewnego one-pagera ale się poddałem :lol:


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 10 kwietnia 2015 - 13:16

#7

A tak w ogóle to nie lada wyzwanie:) też kiedyś chciałem wysoko wypozycjonować pewnego one-pagera ale się poddałem :lol:

Akurat konkurencyjność fraz jest prawie żadna więc będzie dobrze. Kwestia była bałaganu z polsko i angielsko jezycznymi zaindeksowanymi stronami.


  • 0





Podone tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych