Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kuriozalne oferty pracy z branży IT


26 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 06 lipca 2015 - 00:29

#1

Co pewien czas trafiam na oferty pracy w branży IT, które zdumiewają stawianymi wobec kandydata wymaganiami.

Na początek: poszukiwany grafik.

Wymagania: kreatywność pod presją czasu, biegła znajomość PHP / MySQL ...

http://olx.pl/oferta...D4-IDaJxFB.html

nie tylko ręce opadają -_-


  • 1

JacekG

    Nowy użytkownik

  • 37 postów
    • Czas spędzony online: 2d 17h 21m 43s
4
Neutralna
  • LocationBiałystok

Napisano 06 lipca 2015 - 07:27

#2

Co pewien czas trafiam na oferty pracy w branży IT, które zdumiewają stawianymi wobec kandydata wymaganiami.

Na początek: poszukiwany grafik.

Wymagania: kreatywność pod presją czasu, biegła znajomość PHP / MySQL ...

http://olx.pl/oferta...D4-IDaJxFB.html

nie tylko ręce opadają -_-

ale jest atrakcyjne wynagrodzenie :D


  • 0

drukarnia internetowa

- ulotki, plakaty, wizytówki, notesy, foldery, torby papierowe, banery, podkłady na biurko


przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 06 lipca 2015 - 08:31

#3
Co chwila trafiam na takie perełki i już mnie nawet przestało to dziwić. Nie wiem jak jest w tym wypadku ale często takie ogłoszenia wynikają z niewiedzy. Mój dział w firmie (marketing) często korzysta z usług grafików/programistów i jak widzę jak są traktowani to mi aż głupio. Przykłady:
 
1. Kłótnia koleżanki z działu z gościem który robił dla nas spot video, że za zmiany gotowego materiału nie powinien wziąć więcej niż 50 zł bo to "przecież łatwe jest żeby wyedytować tekst". Na końcu gość jej napisał, że "nie po to zakupił software za 10tys i uczył się 10 lat żeby teraz za 50zł pracować". Kobitka nawet nie skumała o co chodzi i się strasznie zbulwersowała.
 
2. Ta sama babeczka próbowała uczyć programistę, który miał robić dla nas aplikację-quiz, że przecież to jest banał i jak on może chcieć za to tysiaka. Nawet mu na karteczce rozpisała pseudokod w postaci strzałeczek i kreseczek :P . Programista nie spuścił z ceny więc zerwała z nim umowę. Potem musiała na gwałt szukać alternatywy więc znalazła firmę programistyczną. Zrobili appkę w tydzień. Zapłaciliśmy 3 tys:) . Żebyście widzieli jej mine :D
 
Taka krótka historyjka z życia firmy :P . Przyszła mi do głowy bo wydaje mi się, że często właśnie tacy ludzie jak moja działowa koleżanka piszą tego typu ogłoszenia

  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 06 lipca 2015 - 09:21

#4

ale jest atrakcyjne wynagrodzenie :D

Czytałem 3 razy ogłoszenie i... skąd do cholery wywnioskowałeś że atrakcyjne wynagrodzenie? :D Jestem aż tak ślepy? ^_^'

 

@przemoo83, masz 100% rację :)


  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 06 lipca 2015 - 10:19

#5

Czytałem 3 razy ogłoszenie i... skąd do cholery wywnioskowałeś że atrakcyjne wynagrodzenie? :D Jestem aż tak ślepy? ^_^'
 
@przemoo83, masz 100% rację :)


Atrakcyjny system wynagrodzeń i premii,


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 06 lipca 2015 - 18:38

#6
Taka krótka historyjka z życia firmy :P . Przyszła mi do głowy bo wydaje mi się, że często właśnie tacy ludzie jak moja działowa koleżanka piszą tego typu ogłoszenia
 

Największym problemem wielu firm jest dział marketingu.

Dział znienawidzony przez IT.

Pytanie tylko, co ten babol jeszcze robi w firmie, którą tylko naraża na koszty ?

Ale to zawsze pozostaje zagadką ;)

 

btw. wrzucajcie ogłoszenia, byle tylko opatrzyć własnym komentarzem. Dla mnie jest to o tyle ciekawe, że czytając takie babole wciąż dowiaduję się po tylu latach jak małe mam i jak moja wiedza jest wciąż znikoma B)


  • 0

Yeoman

    Stary wyjadacz

  • 358 postów
    • Czas spędzony online: 6d 19h 43m 48s
169
Znakomita!
  • LocationKatowice

Napisano 06 lipca 2015 - 20:28

#7

Janusze biznesu. Atrakcyjne wynagrodzenie 2k na łape. Mój kolega kiedyś poszedł do mniejszej firmy która zaproponowąła mu 8k na reke a po 3 miesiącach chciała oskarżać o coś i nie chciała pieniędzy wypłacić. Na szczęście żona kolegi to prawniczka więc im się nie udało nic na szkode kolegi zdziałać. Kuszą ludzi a później człowiek ogarnia że to kanał :) 


  • 0

2ed58r7.png


writen

    Stary wyjadacz

  • 458 postów
    • Czas spędzony online: 29d 22h 59m 44s
133
Znakomita!

Napisano 06 lipca 2015 - 20:30

#8
Pytanie tylko, co ten babol jeszcze robi w firmie, którą tylko naraża na koszty ?

 

pupilek szefunia ;)


  • 0

logo-green-dark.png


przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 06 lipca 2015 - 21:32

#9

Największym problemem wielu firm jest dział marketingu.

Dział znienawidzony przez IT.

Hehe wiem bo sam pracuje w tym dziale :P . Ja się na szczęście zajmuję marketingiem internetowym więc tak się fortunnie złożło, że mam ogólnie mało do czynienia z ludźmi :D

 

Pytanie tylko, co ten babol jeszcze robi w firmie, którą tylko naraża na koszty ?

To były akurat ekstremalne przykłady. Ona jest kompetentna w swojej działce (organizacje eventów itd.) ale tak ma, że lubi się wpierniczać we wszystko a szczególnie w to na czym się kompletnie nie zna. Typowy przykład efektu Krugera-Dunninga


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 07 lipca 2015 - 01:28

#10

Hehe wiem bo sam pracuje w tym dziale :P . Ja się na szczęście zajmuję marketingiem internetowym więc tak się fortunnie złożło, że mam ogólnie mało do czynienia z ludźmi :D

To ma za dużo wspólnego z szeroko pojmowanym IT, aby patrzeć na to przez pryzmat działań marketingowych będących z założenia ATL ;)

Po prostu starasz się nie irytować działu IT wystrzelonymi na nierealną wysokość pomysłami.

Domniemuję, że doskonale wiesz co znaczy wkurzyć załogę IT; gdy potem dziwnym trafem we wszystkich galeriach na odwiedzanych stronach pojawia się tylko ostry hardkorpr0n B)
 

To były akurat ekstremalne przykłady. Ona jest kompetentna w swojej działce (organizacje eventów itd.) ale tak ma, że lubi się wpierniczać we wszystko a szczególnie w to na czym się kompletnie nie zna. Typowy przykład efektu Krugera-Dunninga.

Ja przy takich opowieściach wyciągam świeżo uprażony popcorn, bo to przyjład z serii cotygodniowych początków tygodnia pracy B)
W zasadzie to działy IT same są sobie winne. Od tego mają swoich przełożonych aby temperowali przypadki wpieprzania się do cudzej michy.
I jednym z najlepiej temperujących działań jest wytknięcie działania na finansową szkodę firmy. Marketing przynoszący straty ? HA! :D

Tak czy owak świadomość tego jak mocno istrzy między działami marketingu i IT ma coraz większa ilość pracowników. Natomiast zbyt mała szefów.

---

Trzymamy temat na wodzy.

Otóż jest fuszka dla webmajstra:
http://olx.pl/oferta...D4-IDaMQw9.html

Nie od dziś doskonale wiadomo, że strony internetowe to łatwa sprawa i każdy zleceniodawca zrobiłby to sam, gdyby miał tylko odrobinę (wolnego?) czasu.

ps. jedno z wymagań na UI developera

znajomość języka angielskiego na poziomie przynajmniej bardzo dobrym

:wub:


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 07 lipca 2015 - 07:16

#11

A co w tym wymaganiu jest złego? Wystarczy że firma współpracuje z zagranicznymi firmami, ma współpracowników którzy komunikują się w engliszu :)

 

Co do oferty "tworzenie internetów jest łatwą sprawą" to poniekąd ma rację :P


  • 0

webDeveloper


Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 07 lipca 2015 - 17:20

#12

A co w tym wymaganiu jest złego? Wystarczy że firma współpracuje z zagranicznymi firmami, ma współpracowników którzy komunikują się w engliszu :)

Pytał cię ktokolwiek czy znasz angielski w stopniu przynajmniej bardzo dobrym ? ;)

ps. dla mnie to nie jest synonnim angielskiego w stopniu komunikatywnym


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 08 lipca 2015 - 07:12

#13

Pytał cię ktokolwiek czy znasz angielski w stopniu przynajmniej bardzo dobrym ? ;)

ps. dla mnie to nie jest synonnim angielskiego w stopniu komunikatywnym

Tak, w firmie zagranicznej :D


  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 08 lipca 2015 - 08:33

#14

Tak, w firmie zagranicznej :D

Ty no... ja w firmie polskie 3 etap rozmowy miałem po angielsku :)

Zgaduję jednak, że w tej firmie zupełnie ta znajomość języka nie jest potrzebna. Poza tym nie ma programistów/webdeveloperów nie znających angielskiego chociaż w stopniu dobrym.


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 10 lipca 2015 - 22:30

#15

Zgaduję jednak, że w tej firmie zupełnie ta znajomość języka nie jest potrzebna. Poza tym nie ma programistów/webdeveloperów nie znających angielskiego chociaż w stopniu dobrym.

To jest wg mnie durnota najgłębszej wody.

*dev/programator nie jest menedżerem, ani kierownikiem.Handlowcem ani wdrożeniowcem ds szkoleń też nie. Ma sprawnie rozeznawać dokumentację i potrafić zaraportować (pisemnie) wyniki. Język w stopniu bardzo dobrym ? Znaczy że wierszem ma też nawijać, najlepiej w stylu Shakespear-owskim ? :>
Sądziłem że znajomość języka obcego w branży IT na szczeblu gościa od łopaty jest na poziomie komunikatywnym wystarczająca. W końcu ludzie tego typu mniej mówią w ojczystym, niż piszą w zagranicznym.

 

Dobrze jeśli w ojczystym mówią o czymkolwiek innym niż o pracy i wszystkim co z IT jest związane.


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 03 grudnia 2015 - 23:13

#16

​Nie wrzucałem dawno nic z branżuni.

​Poszukujemy osoby zajmującej się tworzeniem stron www.
Strony dla klientów biznesowych oparte o cms (wordpress)
Oczekujemy znajomości html5, css, php oraz zmysły graficznego.
Zapewnimy warsztat do roboty (biurko, lampke, peceta, kubek kawy, zlecenia i wypłate)

umowa o prace, ubezpieczenie oraz premie za wyniki.

 

 

Na widok zapewnień serce zaczęło i bić szybciej. Ale wakat dla "gościa od wszystkiego" jest przypomnieniem polskiej rzeczywistości rynku pracy wWEB :(


  • 0

przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 04 grudnia 2015 - 09:59

#17

Ostatnio mieliśmy przypadek odwrotny. Wygląda na to, że tego typu oferty generują na rynku pracy nowy rodzaj specjalistów. Mieliśmy niedawno na okresie próbnym .NET-owca programistę-automatyka, specjalistę od sterowników maszynowych, front-endu WPF oraz WEB, programistę Unity3D, grafika i SEO-wca w jednym. Na jego nieszczęście w naszej firmie jesteśmy w stanie dokładnie sprawdzić osobę w każdej z wymienionych wyżej specjalizacji . Nie ostał się... :P  


  • 1

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 06 kwietnia 2016 - 21:12

#18

Trafiłem w końcu na coś wartego puszczenia w eter.

Robota w DAKO (jeden z topowych producentów okien i drzwi w PL).
Wymagań jest tak na co najmniej 3 etaty ;)
 

 Stanowisko: Webmaster/Grafik

Opis stanowiska:
• utrzymanie i rozbudowa serwisów internetowych,
• projektowanie i wdrażanie aplikacji webowych,
• opracowywanie projektów graficznych materiałów.

Wymagania:
• wykształcenie wyższe informatyczne lub pokrewne,
• bardzo dobra znajomość technologii internetowych (HTML, CSS, JavaScript, XML, SQL),
• bardzo dobra znajomość PHP,
• umiejętność projektowania i implementacji baz danych,
• umiejętność obróbki grafiki oraz tworzenia animacji Flash na potrzeby WWW,
znajomość programu 3D STUDIO MAX
• doświadczenie w pracy z systemami CMS,
• znajomość technologii multimedialnych,
• znajomość pakietu ADOBE,
• prawo jazdy kat. B.

Oferujemy:
• ciekawą i samodzielną pracę w prężnie i dynamicznie rozwijającej się firmie,
• możliwość rozwoju zawodowego,
• atrakcyjne warunki zatrudnienia,
• pakiet szkoleń,
• wyposażenie niezbędne do pracy na tym stanowisku.

Kiedyś 3DSa znałem, ale po ogłoszeniu wnoszę że od grafika 3D nie wymagają tworzenia wizualizacji nie gryzących w oczy na dzień dobry ;)

ps .nie byle kogo przyjmują, skoro tylko z wykszt.wyższym.


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 07 kwietnia 2016 - 07:36

#19

Kiedyś byłem u nich na rozmowie o pracę, właśnie mniej więcej takie ogłoszenie było. Najlepsze jest to że do 'finału' dostałem się ja i jakiś gostek ze znacznie mniejszym doświadczeniem i skillem. Ostatecznie dostał pracę ten drugi, bo miał mgr a ja nie :D No ale chyba nie wyszła im ta decyzja na dobre, bo po 2-3 miesiącach znów pojawiło się ogłoszenie. Wychodzi na to że oni niby zatrudniają kogoś i szybko zwalniają i szukają kogoś nowego, bo co chwilę to ogłoszenie wisi :D

Albo ludzi z HR mają tępych i nie widzą że za dużo wymagają jak na jedną osobę, nie potrafią ogarnąć że muszą ogłosić zapotrzebowanie na większy team :D


  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 07 kwietnia 2016 - 08:13

#20

"• wykształcenie wyższe informatyczne lub pokrewne,"

Skąd oni się urwali... Powodzenia w szukaniu :)


  • 0





Podone tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych