Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

darmowe konto e-mail - co polecacie ?


17 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 16 maja 2016 - 21:52

#1

Taka sytuacja: o2/tlen wprowadziło kilka dni temu nowy interfejs poczty. Najgorszy z możliwych jaki mógł; najgorszy ze wszystkich webowych klientów poczty z jakimi miałem do czynienia. Choć dotychczasowy był krótko mówiąc świetny.

Po kilkunastu latach korzystania z tej całkiem dobrze działającej usługi pocztowej czas się zabierać, bowiem to co właśnie pokazał joint venture WP z O2 to początek możliwości spieprzenia wszystkiego. Dodam, że zablokowano możliwość ustawienia przekierowań, aby zbyt łatwo nikomu nie poszło zabranie zabawek z ich pocztowego koszmaru.

Wymagania mam ustalone:

  •  darmocha, nie jako dodatek do wykupionej usługi (te znam chyba wszystkie na naszym rynku)
  •  przynajmniej 5GB pojemności
  •  pełna obsługa imap
  •  filtrowanie maili / reguły filtrujące
  •  dodatkowe aliasy do konta - warunek konieczny, przynajmniej ze 2-3
  •  wielkość załączników 20-30MB będzie wystarczająca
  •  interfejs webowy nie gorszy od roundcube'a. Przejrzystość, funkcjonalność. Naprawdę nie chcę celować w przyciski jak snajper, ani wyciągać maili z kosza, bo jakiś UX-owiec wszedł na wyżyny swoich nie_możliwości.
  •  sensowne podejście do reklamy (jest takie w ogóle ?)
  •  lokalizacja w europie
  •  podmiot istniejący z 5 lat na rynku, który się nie zwinie przez najbliższe drugie tyle
  •  fajnie gdyby dało się podpiąć zewnętrzne konto po imapie, lub zaimportować pocztę z zewnętrznego konta bezpośrednio w opcjach. Nie jest to mus.

Konto do ogólnego użytku, pod rejestracje w różnych serwisach internetowych, pod newslettery. Do tego, na co nie chcę poświęcać własnych domen i trzymać niepotrzebnych GB zdjęć, archiwów czy innego szpeju przesyłanego mailami. To że szpiegują mnie czesząc pocztę jakoś przeżyję ;)

 

Wymienię najpierw z czego nie skorzystam. Przy czym, żeby nie być lakonicznym, wymieniając tylko nazwy usług, dodam choć jedno słowo dlaczego, zamiast tylko "nie, bo nie" ;)

  • Interia - wciąż giną maile. Czasem inne cuda się dzieją, jak "chwilowy", całkowity brak maili na koncie
  • Onet - próbowałem już dwa razy w życiu, naprawdę próbowałem...
  • WP - tam pracują partacze, nie administratorzy. Każdy administrator poczty jak tylko słyszy, że coś nie dotarło na WP, ma ochotę przy....ć klientowi słuchawką w czoło. Bez pardonu.
  • O2 / tlen - nie muszę już chyba wyjaśniać
  • Gmail / Inbox - usługi google to są aplikacje w fazie testowej, nigdy z niej nie wychodzą, a potem są najzwyczaniej zamykane jak gdyby nigdy nic.Nie podobają mi się ciągłe zmiany, powodujące coraz większe trudności w codziennym korzystaniu z tej pseudo poczty. Dodam tylko  że w zeszłym roku #tangodown u nich trwało jednorazowo od 5 do ok 16 dni. Kto miał pecha, ten 2 tygodnie był bez dostępu do poczty. A miiałem po jednym zdaniu.
  • outlook.com - nigdy mnie nie wciągnął hotmail, ani jego następca. Poza tym wszystko to siedzi w US jak wielkie G; mimo tego aliasów tam zdaje się nie ma
  • aol, yahoo itp. - nie, bo w US ;) Aliasów brakowało gdy testowałem je wszystkie.
  • protonmail, tutanota i inne usługi szyfrowanej poczty (nie wymienię wszystkich z marszu) - po częsci ze względu na problematyczność w obsłudze. Dwa, zbyt małe skrzynki za friko.
  • openmailbox - tylko 1GB

Co sprawdziłem z dużymi nadziejami

  • zoho - jest 5GB, wszystko niby cacy, ale nie ma aliasów. Mimo wszystko US.
  • yandex - liczyłem na naszą brać ze wschodu. Nie doliczyłem się aliasów, przy czym posiadane przez yandex domeny yandex.tld kilku innych krajów nie są tym, czego oczekuję. Mimo to plusik za e-dysk 10GB.
  • poczta.pl - nasza rodzima, będąca własnością pracuj.pl; 10GB jest, aliasów nie ma. Domeny też się nie podepnie.

 

 Naprawdę za dużo wymagam jak na musowe odbieranie,a  nawet klikanie w emaile z propozycją kredytów, kont bankowych, nowych telefonów, urlopów i co ino ? :(


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 17 maja 2016 - 10:56

#2

shitmail.me :) nie dziękuj


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 17 maja 2016 - 13:46

#3

shitmail.me :) nie dziękuj

Czułem że coś mi umknęło, a sieci nic nie jest oczywiste.

Jak tam zaimportować ze 2GB maili cwaniaku ? :P


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 17 maja 2016 - 14:41

#4

Czułem że coś mi umknęło, a sieci nic nie jest oczywiste.

Jak tam zaimportować ze 2GB maili cwaniaku ? :P

Musisz je sobie przesłac :P


  • 0

SiXwishlist

    Stary wyjadacz

  • 147 postów
    • Czas spędzony online: 8d 6h 42m 30s
39
Bardzo dobra
  • LocationGreat Britain

Napisano 17 maja 2016 - 19:48

#5

Wiem ale nie powiem  :D , a tak z innej beczki znam firmy ze stażem większym jak 10 lat i puścili bąka nosem ;) Nie proponuje nic ale jak dobrze poszukasz w alternatywnych tematach to znajdziesz.  Jedna usługa działa prawie 3 lata a druga 2 i suma użytkowników w marcu przekroczyła 7 tyś. Na obecną chwilę bez większych problemów poza maruderami bo im 5GB to mało a webdysk już nie posiada opcji udostępnienia plików bo młodzież w pewnym okresie nadużyła gościnności.

O ile pamiętam to zoho oferuje tylko aliansy gdy masz własną domenę i działa to również na zasadzie grup podobnie jak w google. Główną wadą jest brak możliwości użycia nazwy w skrzynce: abuse. Jest tylko dostępna jako grupa co powoduje że masz mapowane wiadomości. Nie pamiętam ale oprócz abuse jeszcze było kilka nazw z serii tych niezbędnych przy wydawania SSL.


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 18 maja 2016 - 01:11

#6

Wiem ale nie powiem  :D

Jestem czujny i strzyka mi w kolanie drobną kryptoreklamą ;)
 

a tak z innej beczki znam firmy ze stażem większym jak 10 lat i puścili bąka nosem ;)


Hmm, poza lavaboom nie kojarzę żadnego free email service, który by się wyłożył. Ale daleko temu było do takiego stażu.
Proton miał trochę pod górę i chwilową czkawkę.
Office365/G.apps stały się płatne - ale to mnie nie urządzało. Z gappsem były wieczne problemy pomimo poprawnych konfiguracji spf-ów. Ale nie o tym temat.
Pomijam zniknięcie z rynku dostawców płatnych usług :rolleyes:
 

Nie proponuje nic ale jak dobrze poszukasz w alternatywnych tematach to znajdziesz.
Jedna usługa działa prawie 3 lata a druga 2 i suma użytkowników w marcu przekroczyła 7 tyś.
Na obecną chwilę bez większych problemów poza maruderami bo im 5GB to mało

Długo zachodziłem w łeb o czym mowa, aż zaświeciło mi że kombinowaliście z jakimiś otwartymi usługami poczty.
Znalazłem wątek, nie sądziłem że oferujecie to jakoś szerzej.
Się naszukałem jak głupi sera, a jedyne co znalazłem to iiosx.com
Problem w tym, że update trwa już dobrych kilka miesięcy i nic więcej na ten temat strona nie podaje.
 

O ile pamiętam to zoho oferuje tylko aliansy gdy masz własną domenę i działa to również na zasadzie grup podobnie jak w google. Główną wadą jest brak możliwości użycia nazwy w skrzynce: abuse. Jest tylko dostępna jako grupa co powoduje że masz mapowane wiadomości. Nie pamiętam ale oprócz abuse jeszcze było kilka nazw z serii tych niezbędnych przy wydawania SSL.

To jest właśnie powód, przez który nawet nie myślę o podpinaniu własnych domen do zewnętrznych serwisów.

Ogólnie zoho jest całkiem fajnym kombajnem. Miałem już podejście do niego gdy raczkował.
W tym momencie niestety jest już dość mocno  odczuwalna i odległość infra w US dla usług takiego kalibru, i ich wolne działanie jak na tego typu soft w wersji online.

 

 

Na ten moment nie znalazłem absolutnie żadnego ekwiwalentu.

Choć załoga przeglądarki vivaldi udostępnia usługi poczty, to jednak pseudo aliasy w postaci user+cokolwiek@ nie są nawet łatą.

Jest szansa że się pojawią, ale tego nie doczekam.

 

Żeby jakoś jeszcze mieć pieczę nad kontem w o2, które zalała niesamowita ilość spamu w kilka dni, a w ich nowym (tfu) webmailu nic się już zrobić nie da, odpaliłem offline appkę z bayesem. Podkarmiłem kilkoma mailami i zaczął wycinać cały ten syf aż miło :)

Mimo to nie zrobiłem ani kroku do przodu.


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 18 maja 2016 - 14:54

#7

A może https://mail.protonmail.com ?

 

 

http://www.spiderswe...czta-email.html


  • 0

webDeveloper


SiXwishlist

    Stary wyjadacz

  • 147 postów
    • Czas spędzony online: 8d 6h 42m 30s
39
Bardzo dobra
  • LocationGreat Britain

Napisano 18 maja 2016 - 18:24

#8

Jestem czujny i strzyka mi w kolanie drobną kryptoreklamą ;)

Mimo to nie zrobiłem ani kroku do przodu.

Nie mam potrzeby reklamować zresztą można to zauważyć że ilość postów dotyczących usług na forach zmalała praktycznie do 0. To że nie zrobiłeś kroku do przodu nie wynika z braku ofert ale z faktu że jesteś marudą ;) Miłego wieczoru  :D


  • 0

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 18 maja 2016 - 19:37

#9

Nie mam potrzeby reklamować zresztą można to zauważyć że ilość postów dotyczących usług na forach zmalała praktycznie do 0. To że nie zrobiłeś kroku do przodu nie wynika z braku ofert ale z faktu że jesteś marudą ;) Miłego wieczoru  :D

Śmieję się przecież. To nie znane forum bufonów gdzie wszelki przejaw reklamy jest z miejsca przeklęty. Ale w obecnych czasach używanie emotikon mija się z sensem.
Mimo wszystko liczyłem na więcej informacji o wspomnianej usłudze. Nic poza wymienionym serwisem, do którego  linkujecie na swojej stronie, nie znalazłem.

 

A może https://mail.protonmail.com ?

 

Czeknij na początek wątku ;)

protonmail, tutanota i inne usługi szyfrowanej poczty (nie wymienię wszystkich z marszu) - po częsci ze względu na problematyczność w obsłudze. Dwa, zbyt małe skrzynki za friko.

 

Temat sprawdziłem przed puszczeniem tematu, choć dosyć pobieżnie. Proton daje pół GB dla free kont. Podobnie jest u innych dostawców szyfrowanej poczty, dających za friko 100MB-1GB pojemności dla konta.

Rzecz w  tym, że niektórzy dostawcy szyfrują połączenie poprzez JS, trzymając wygenerowany klucz w pamięci podręcznej przeglądarki. Utrata takiego klucza jest wręcz trywialna.

U innych możesz używać wygenerowany klucz w postaci pliku. Problem pojawia się już chociażby w mobilnych appkach, w których brakuje obsługi kluczy. Przy desktopowych aplikacjach wcale nie jest lepiej.

Nie, szyfrowana poczta to jeszcze zbyt duże utrapienie jak na codzienne korzystanie. Choć na samą myśl o tym, że pgp ma już 25 lat, a obsługa tego jest w erze prehistoryku, szkoda strzępić nawet język.

 

 

Znalazłem coś na pocieszenie za dyszkę od konta: prawilna poczta w hwdp.pl :lol:


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 19 maja 2016 - 07:19

#10

 

 

  • Gmail / Inbox - usługi google to są aplikacje w fazie testowej, nigdy z niej nie wychodzą, a potem są najzwyczaniej zamykane jak gdyby nigdy nic.Nie podobają mi się ciągłe zmiany, powodujące coraz większe trudności w codziennym korzystaniu z tej pseudo poczty. Dodam tylko  że w zeszłym roku#tangodown u nich trwało jednorazowo od 5 do ok 16 dni. Kto miał pecha, ten 2 tygodnie był bez dostępu do poczty. A miiałem po jednym zdaniu.

Pierwsze słyszę szczerze powiedziawszy, z gmaila korzystam odkąd jest (jak jeszcze był na zaproszenia) i nigdy nie miałem z nim problemów. Co do fazy testowej to Gmail dawno już nie jest w wersji beta, chyba z dwa lata temu 'zniknął' znaczek beta przy logo.


  • 1

webDeveloper


Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 20 maja 2016 - 01:36

#11

Pierwsze słyszę szczerze powiedziawszy, z gmaila korzystam odkąd jest (jak jeszcze był na zaproszenia) i nigdy nie miałem z nim problemów. Co do fazy testowej to Gmail dawno już nie jest w wersji beta, chyba z dwa lata temu 'zniknął' znaczek beta przy logo.

Gdy potrzebuję znaleźć jakiś stary artykuł, okazuje się to niemożliwym. Jedyne na co trafiłem to podobny outage i po podwójny, ale z 2014. Google udostępnia status usług, ale to ma się nijak do rzeczywistości. Generalnie ilość komentarzy na http://downdetector.com/status/gmail/ mówi sama za siebie. Należałoby pominąć co najmniej 1/4, bo to z reguły problemy nietechnicznych gdzie gmail nie działa bez znaczenia czy mają prąd, czy dostęp do netu się nie wyłożył itp ;)

Coś tam na blogu gmaila jest, ale też wyłącznie o padzie z 2014.

Co prawda google udostępnia monitoring statusu usług: https://www.google.com/appsstatus ale dla mnie to co najwyżej całkowity pad usługi. Lokalne lub obszarowe problemy z dostępem nie są odnotowywane.

Ja zrezygnowałem z tej usługi bodaj 3 lata temu. Generalnie z całego G.apps.

--

A co do ubijania usług przez google, to i gmaila ubije. Bo po kiego ma utrzymywać dwie usługi pocztowe, z których na tą starszą nie ma już pomysłów  ?


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 20 maja 2016 - 07:18

#12

Ale gmail i inbox to jest to samo, tylko klient poczty inny :D


  • 1

webDeveloper


SiXwishlist

    Stary wyjadacz

  • 147 postów
    • Czas spędzony online: 8d 6h 42m 30s
39
Bardzo dobra
  • LocationGreat Britain

Napisano 22 maja 2016 - 12:48

#13

Gmail nie zostanie ubity jako usługa poczty i tego jestem pewien na 100%, ewentualnie zmieni tylko nazwę. Nawet mogę się założyć  :D


  • 0

rebo

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 158 postów
    • Czas spędzony online: 6h 48m 10s
4
Neutralna

Napisano 07 czerwca 2016 - 15:13

#14

A ja tam coraz bardziej odchodzę od darmowych kont. Z o2 miliony reklam. Gdyby nie to, że w wielu miejscach mam podany ich adres to już bym tego nie używał.

Lepiej mieć maila we własnej domenie ;-)


  • 1

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 11 czerwca 2016 - 00:39

#15

Gmail nie zostanie ubity jako usługa poczty i tego jestem pewien na 100%, ewentualnie zmieni tylko nazwę. Nawet mogę się założyć  :D

 

Postawiłbym dychę, a przynajmniej dużą flaszkę.
Tylko czy dożyjemy ?

Usługa gmail w wersji beta jest jeszcze zbyt popularna, a inbox w wersji alpha za mało znana.

Może się okazać, że za 10 lat email jako taki całkowicie wyginie. Kto wtedy postawi ;)

 

A ja tam coraz bardziej odchodzę od darmowych kont. Z o2 miliony reklam. Gdyby nie to, że w wielu miejscach mam podany ich adres to już bym tego nie używał.

Lepiej mieć maila we własnej domenie ;-)

Na ten moment zaprzęgnąłem filtr bayesa do załatwienia sprawy ze spamem. Po kilku prztyczkach  daje radę.

Co do poczty ogólnospamowej we słasnej domenie, jestem temu przeciwny. Wspomniałem już zresztą o tym.

 

 

ps. Niestety, nie znalazłem żadnej darmowej usługi poczty z dodatkowym aliasem. Założenie dodatkowego konta z przekierowaniem, jest jakimś rozwiązaniem, ale tego nie zamierzałem nigdzie robić.


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 13 czerwca 2016 - 07:54

#16

Usługa gmail w wersji beta jest jeszcze zbyt popularna, a inbox w wersji alpha za mało znana.
Może się okazać, że za 10 lat email jako taki całkowicie wyginie. Kto wtedy postawi ;)

Nikt tutaj nie twierdzi że usługa globalna email nie zostanie zastąpiona czymś innym, ale póki email żyje, gmail będzie razem z nią.
Skąd Ty czerpiesz informacje? Jaka beta? Jak już wspomniałem gmail już dawno nie jest w becie.
  • 0

webDeveloper


Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 14 czerwca 2016 - 00:40

#17

Skąd Ty czerpiesz informacje? Jaka beta? Jak już wspomniałem gmail już dawno nie jest w becie.

Informacje czerpię z tego, co pisze rynek, a i życie pokazuje.

Jak na długość istnienia usługi pocztowej gmail, 3/4 czasu jej istnienia to jest faza bety. Nikt nie wypyskował się o stratę poczty, co miało wiele razy miejsce.

Ale to nie temat o gmail i moich animozjach. A może nie tylko moich, bo moje przygody z tą usługą przypominają mniej więcej  opowieści Pampaliniego, łowcy tapirów ;)

Doprawdy, zaznaczyłem jakie usługi testowałem i co mam pokrótce do każdej.

 Pokrótce, bo wylewanie żali na "darmowe" usługi nie ma żadnych podstaw dla rozsądnych ludzi.

 

Poczta o2 była najbardziej ok, teraz nie już absolutnie żadnego atutu. Przypominam, że korzystam z poczty hostingów płatnych i nie mam z tym problemów.

Ale to też nie temat o tym. A ja dalej nie znalazłem darmowej poczty, z reklamami -na które się godzę,a  co więcej nawet korzystam - ale bez aliasów, mając na uwadze wymienione uwagi,  nie ma takiej możliwości.


  • 0

moneygrabbing

    Nowy użytkownik

  • 12 postów
    • Czas spędzony online: 1h 42m 23s
0
Neutralna
  • LocationDoncaster

Napisano 24 marca 2017 - 15:08

#18

Bardzo ciekawe jest to co piszesz i mam nadzieję, że wielu z nas otworzyło trochę oczy na usługi pocztowe :)


  • 0





Podone tematy Collapse

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych