Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Poszukuje poradnika do obsługi Gita


16 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
wolfdz

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 252 postów
    • Czas spędzony online: 10d 19m 41s
14
Dobra
  • LocationKraśnik

Napisano 03 lipca 2016 - 13:04

#1

Cześć, możecie podesłać jakieś poradniki do obsługi Gita dla totalnego nooba, zielonego? Gdzie będą opisane komendy a także pojęcia stosowane w Git, ogólnie to nie rozumiem dlaczego zamiast używać web wersji to każdy wrzuca/klonuje repo za pomocą command line ;/


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 03 lipca 2016 - 13:47

#2

Cześć, możecie podesłać jakieś poradniki do obsługi Gita dla totalnego nooba, zielonego? Gdzie będą opisane komendy a także pojęcia stosowane w Git, ogólnie to nie rozumiem dlaczego zamiast używać web wersji to każdy wrzuca/klonuje repo za pomocą command line ;/

Mówisz o github? Nawet żeby z githuba sklonować to potrzebujesz na kompie zainstalowanego gita. Poza tym na github wszystkie pliki są publiczne.

Polecam założyć darmowe konto na chociażby Bitbucket, zainstalować GIT i się pobawić. Nie musisz robić tego z linii komend. Przyzwoite IDE mają wbudowaną obsługę gita. Ale jak chcesz zacząć zabawę to polecam liznąć command line żeby lepiej zrozumieć jak to działa.

Ja docelowo w Intellij, czy w PHPStormie wszytsko wyklikuje.


  • 0

przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 03 lipca 2016 - 20:51

#3

ogólnie to nie rozumiem dlaczego zamiast używać web wersji to każdy wrzuca/klonuje repo za pomocą command line ;/

Bo wtedy jesteś super cool developerem i patrzysz z góry na tych noobów co korzystają z GUI :P A tak poważnie, jak Ci wygodnie używać jakiegoś interfejsu graficznego to go używaj. Po to powstały. A jak poznasz linię komend to sam naturalnie zaczniesz jej używać bo jest szybsza i gwarantuje większą kontrolę nad całym procesem


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 03 lipca 2016 - 21:47

#4

Bo wtedy jesteś super cool developerem i patrzysz z góry na tych noobów co korzystają z GUI :P A tak poważnie, jak Ci wygodnie używać jakiegoś interfejsu graficznego to go używaj. Po to powstały. A jak poznasz linię komend to sam naturalnie zaczniesz jej używać bo jest szybsza i gwarantuje większą kontrolę nad całym procesem

Pany, dość mocno obracam się w środowisku developerów (mobile i dev). Po godzinach też rozwijamy własny software house. I nie znam osoby, która na co dzień używa do GIT tylko command line... Raczej to rzadkość. Po co się męczyć skoro można to samo zrobić w jakims GUI.


  • 0

wolfdz

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 252 postów
    • Czas spędzony online: 10d 19m 41s
14
Dobra
  • LocationKraśnik

Napisano 04 lipca 2016 - 10:50

#5

Mam konto na githubie i bitbucket, git równiez zainstalowany na kompie, ale zauważyłem, że większość korzysta z tego pierwszego i właśnie z command line. Więc chciałem trochę liznąć pojęć jakie obowiązują w przypadku korzystania z tego a także przydatne komendy, ale skoro mówicie, że korzystanie z GUI to nic złego to bardzo się cieszę :D


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 04 lipca 2016 - 14:22

#6

Mam konto na githubie i bitbucket, git równiez zainstalowany na kompie, ale zauważyłem, że większość korzysta z tego pierwszego i właśnie z command line. Więc chciałem trochę liznąć pojęć jakie obowiązują w przypadku korzystania z tego a także przydatne komendy, ale skoro mówicie, że korzystanie z GUI to nic złego to bardzo się cieszę :D

Na githubie twoje repo jest publiczne. A jak robisz dla klienta projekt to raczej nie chcesz aby caly swiat go widzial ;p


  • 0

wolfdz

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 252 postów
    • Czas spędzony online: 10d 19m 41s
14
Dobra
  • LocationKraśnik

Napisano 05 lipca 2016 - 11:20

#7

1) Trzeba mieć najpierw klienta .__.

2) Nie wiem też jaki jest sens wrzucania projektu na githuba/bitbucket skoro robi się go w pojedynkę

 

Tylko chodzi właśnie o to aby projekty były publiczne, abym mógł pochwalić się pełnym kodem a nie tylko częściowym a chciałbym dobrze wrzucić katalog z projektem aby był jak najbardziej poprawny bo raczej wątpie, że wystarczy samo IMPORT :D


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 05 lipca 2016 - 11:25

#8

1) Trzeba mieć najpierw klienta .__.

2) Nie wiem też jaki jest sens wrzucania projektu na githuba/bitbucket skoro robi się go w pojedynkę

 

Tylko chodzi właśnie o to aby projekty były publiczne, abym mógł pochwalić się pełnym kodem a nie tylko częściowym a chciałbym dobrze wrzucić katalog z projektem aby był jak najbardziej poprawny bo raczej wątpie, że wystarczy samo IMPORT :D

A w pojedynke zawsze jestes pewien tego co robisz i nigdy nie chcesz sie wrocic do poprzedniej wersji? :) Do tego backup. Brancze itd.


  • 0

wolfdz

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 252 postów
    • Czas spędzony online: 10d 19m 41s
14
Dobra
  • LocationKraśnik

Napisano 05 lipca 2016 - 15:44

#9

No czasem jest to przydatne i właśnie tu przychodzi znajomość komend jak i całego gita ;D


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 05 lipca 2016 - 21:29

#10

No czasem jest to przydatne i właśnie tu przychodzi znajomość komend jak i całego gita ;D

:D po kilku latach korzystania z gita znam 3 podstawowe komendy i nawet nie wiem jakie parametry dodatkowe mogą przyjąć :) A zdarza mi się brać udział w poważnych projektach z obcymi ludźmi z innych agencji, gdzie przypał byłoby coś namieszać ;p 


  • 2

wolfdz

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 252 postów
    • Czas spędzony online: 10d 19m 41s
14
Dobra
  • LocationKraśnik

Napisano 07 lipca 2016 - 11:54

#11

Życie na przypale widzę ;D

Czyli można śmiało używać webowej wersji Githuba/bitbucketa nawet pracując z obcymi ludźmi, tak?


  • 0

przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 07 lipca 2016 - 12:39

#12

Ja kiedyś uczestniczyłem w  stawianiu sporego sklepu dla znanej firmy meblowej. Zalogowałem się do tego ich systemu przydzielania 'tasków' i piszę do głównego programisty 'co dalej? Gdzie jakie repozytorium? Jak to ma wszystko wyglądać?'. Koleś mi w odpowiedzi dał dane do ftp-a i mówi: "jak coś zrobisz to tu wrzucaj". Dodam jeszcze że pracowało przy tym z 5 front-endowców z których każdy wrzucał co chciał, gdzie chciał i jak chciał. Co ciekawe sklep finalnie powstał i działa do tej pory :D .

 

Czyli można śmiało używać webowej wersji Githuba/bitbucketa nawet pracując z obcymi ludźmi, tak?

Robiąc projekt na Githubie zrobiłbyś to o wiele bardziej profesjonalnie niż ta firma, która zgarneła za ten sklep grube siano :D


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 01 sierpnia 2016 - 07:31

#13

Teraz wszyscy na trzy, cztery padamy ze śmiechu:

Ja nie używam gita, ja ciągle wiszę w epoce SVN-a :P

 

EDIT: Jakoś nie mam w sobie tyle samo zaparcia aby uczyć się GIT'a od nowa i przenosić swoje projekty, a na cloudforge gdzie mam svn mogę też mieć git'a więc nawet nie musiałbym się rejestrować nigdzie indziej.


  • 0

webDeveloper


writen

    Stary wyjadacz

  • 458 postów
    • Czas spędzony online: 29d 22h 59m 44s
133
Znakomita!

Napisano 02 sierpnia 2016 - 01:11

#14

Na githubie twoje repo jest publiczne. A jak robisz dla klienta projekt to raczej nie chcesz aby caly swiat go widzial ;p

A moje repozytoria na githubie nie są publiczne ;)
  • 0

logo-green-dark.png


Dietmar23
0
Neutralna

Napisano 02 sierpnia 2016 - 22:43

#15

Moje również nie są publiczne.


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 04 sierpnia 2016 - 10:12

#16

A moje repozytoria na githubie nie są publiczne ;)

Chyba wystarczy zapłacić jakąś tam opłatę i można mieć prywatne, true?


  • 1

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 04 sierpnia 2016 - 11:45

#17

Chyba wystarczy zapłacić jakąś tam opłatę i można mieć prywatne, true?

Chyba tak :) Ja się przyzwyczaiłem do BitBucketa jeśli chodzi o takie drobne sprawy gdzie nie ma repo na serwerze własnym. 


  • 0





Podone tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych