Skocz do zawartości


22 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Patryk B
-1
Neutralna

Napisano 14 września 2013 - 11:34

#1
Witajcie drodzy Userzy,
jeszcze parę lat wstecz zacny IPB można było znaleźć na naprawdę niewielu forach. Nie było zbyt wiele osób, które mogły sobie pozwolić na tak drogą inwestycje tylko po to, aby uzyskać silnik forum (nie podważam jego fantastyczności, jednak ciągle jest to jedynie silnik). Co mnie zaskoczyło? Jakoś ostatnimi czasy, wertując internet zauważyłem, że coraz więcej forów posiada ten silnik. I nie sądzę bynajmniej, by zwiększyła się liczba jego nabywców aż do takiego stopnia.
I teraz zastanawiam się - jak wygląda sprawa z korzystaniem z IPB bez licencji? Jakie kary grożą i jakie konsekwencje ze sobą niosą?
Byłbym rad z otrzymania jakichś wycinków z forum supportu IPB, tudzież regulaminu.
Pozdrawiam i liczę na owocną dyskusję - P@tryk.

  • -1

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 14 września 2013 - 11:47

#2

Witajcie drodzy Userzy,
jeszcze parę lat wstecz zacny IPB można było znaleźć na naprawdę niewielu forach. Nie było zbyt wiele osób, które mogły sobie pozwolić na tak drogą inwestycje tylko po to, aby uzyskać silnik forum (nie podważam jego fantastyczności, jednak ciągle jest to jedynie silnik). Co mnie zaskoczyło? Jakoś ostatnimi czasy, wertując internet zauważyłem, że coraz więcej forów posiada ten silnik. I nie sądzę bynajmniej, by zwiększyła się liczba jego nabywców aż do takiego stopnia.
I teraz zastanawiam się - jak wygląda sprawa z korzystaniem z IPB bez licencji? Jakie kary grożą i jakie konsekwencje ze sobą niosą?
Byłbym rad z otrzymania jakichś wycinków z forum supportu IPB, tudzież regulaminu.
Pozdrawiam i liczę na owocną dyskusję - P@tryk.

Ostatnio IPS coraz bardziej zwraca uwagę na piratów z Polski. Jeszcze rok temu bezkarnie można było korzystać z pirata. Nawet składanie raportów do IPS nie pomagało.

Ostatni znany mi przypadek (z tego miesiąca) rozpoczął się od maila. IPS wysłało maila do firmy hostingowej, której klient miał nielegalne IPB na swoim koncie www. Firma ta wysłała ostrzeżenie do użytkownika i prośbę o usunięcie skryptu. Zagroziła zawieszeniem konta z powodu łamania regulaminu.

Ale to zapewne tylko pierwszy krok.

IPS szuka też nowych ludzi do walki z piratami:
http://forum.invisio...ng-piracy-dept/

 


  • 1

light

    Użytkownik

  • 71 postów
    • :
9
Neutralna

Napisano 14 września 2013 - 12:56

#3

Niewykluczone są tutaj kary pieniężne zapewne. W końcu IPSowi puszczą nerwy i zaczną bardziej konsekwentnie walczyć o swoje. 

 


  • 0

Bart

    Stary wyjadacz

  • 276 postów
    • Czas spędzony online: 19d 20h 22m 41s
55
Znakomita!

Napisano 13 kwietnia 2014 - 20:04

#4

Prawda jest taka, że bardzo rzadko zamykają fora z pirackim IPBoard, można sobie zgłaszać do woli a to jak grochem o ścianę. 

Prawdziwe czyszczenie znullowanych forów pójdzie w parze z wyjściem IPBoard 4, by ograniczyć update'y do niego.

 

/nie spojrzałem na daty, ale temat wciąż aktualny


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 13 kwietnia 2014 - 20:35

#5

Ja odnoszę wrażenie, że piracki IPB jest już coraz rzadszym zjawiskiem. Gimbaza kupuje/odsprzedaje swoje licencje bez zmiany danych i bez przedłużania za kwoty rzędu ~250zł, a nawet taniej.

Trochę szkoda, że tak słabo to jest pilnowane w PL. Mam nadzieję, że będzie tak jak mówisz i przy wersji 4 już tak kolorowo piraciki nie będą mieć :)


  • 0

Partykuła
-2
Neutralna

Napisano 24 kwietnia 2014 - 16:02

#6

A wiecie że jest konkurencyjny silnik IPB który bardziej jest przyjazny programowaniu modyfikacji na ten silnik? Nazywa się on "XenForo"


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 24 kwietnia 2014 - 16:13

#7

A wiecie że jest konkurencyjny silnik IPB który bardziej jest przyjazny programowaniu modyfikacji na ten silnik? Nazywa się on "XenForo"

Wiemy. Ale na chwilę obecną IPB nie ma konkurencji :)


  • 0

Bart

    Stary wyjadacz

  • 276 postów
    • Czas spędzony online: 19d 20h 22m 41s
55
Znakomita!

Napisano 24 kwietnia 2014 - 17:17

#8

VBulletin i XenForo to dobre alternatywy, jeśli robimy coś większego niż jakieś tam forum z 10 osobami online lepszy będzie VBulletin, nie wiem jak to jest z XenForo ale pracują przy nim dawni pracownicy vB a i coraz częściej je widze.

Zaryzykowałbym też, mówiąc że XenForo to takie dziecko vB i IPB, sporo funkcji a i wygląd taki pomiędzy.


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 24 kwietnia 2014 - 17:21

#9

VBulletin i XenForo to dobre alternatywy, jeśli robimy coś większego niż jakieś tam forum z 10 osobami online lepszy będzie VBulletin, nie wiem jak to jest z XenForo ale pracują przy nim dawni pracownicy vB a i coraz częściej je widze.

Zaryzykowałbym też, mówiąc że XenForo to takie dziecko vB i IPB, sporo funkcji a i wygląd taki pomiędzy.

Spoko, ale jeszcze dużo czasu musi upłynąć żeby osiągnąć taki poziom jak IPB. Ogrom dodatków, skórek, artykułów itd odnośnie IPB powala. To taki wordpress wśród forów bym powiedział :)


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 25 kwietnia 2014 - 08:08

#10

Z tego co pamiętam to na początku, w trakcie fazy beta to XenForo było dostępne za darmo :)


  • 0

webDeveloper


BaDyLiSZeK

    Nowy użytkownik

  • 3 postów
    • Czas spędzony online: 37m 49s
0
Neutralna

Napisano 10 lipca 2014 - 01:08

#11

Witam

Przepraszam jeżeli odkopuję temat ale właśnie napotkałem się na forum które ma ipb nulled i widać mają to gdzieś i się nie boją 40333.png

 40344.png  i moje pytanie brzmi gdzie mogę im opienię najlepiej wystawić? ( już zgłosiłem ich ale to pewnie nic nie da ) a widać cwaniakują i nie boją się konsekwencji z tym związanych 

Serdecznie pozdrawiam i przepraszam jak odkopałem temat 

aha i czy na tym forum mogę dać ich na czarną listę ? 


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 10 lipca 2014 - 08:38

#12

Aż tak bardzo Cię to kuje że musisz donosić?


  • 1

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 10 lipca 2014 - 08:44

#13

Jak kupiłem pierwsze IPB, to pamiętam, że też mnie to bolało :P ale miałem wtedy naście lat, a pirackie IPB to była plaga :)


 i moje pytanie brzmi gdzie mogę im opienię najlepiej wystawić?


Nigdzie :) Olej to. Po co sobie nerwy strzępić :D Chillout i nie zwracaj uwagi na innych.


aha i czy na tym forum mogę dać ich na czarną listę ? 



Nie no... Nie popadajmy w takie skrajności. Ich sprawa :)
  • 1

wolfdz

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 252 postów
    • Czas spędzony online: 10d 19m 41s
14
Dobra
  • LocationKraśnik

Napisano 10 lipca 2014 - 11:55

#14

Jak aktualnie odróżnić nulleda od licencjonowanej wersji IPB? Gdzieś czytałem, że to stopka jest za to odpowiedzialna, ale znów gdzięś, że już sama stopka nie pomaga i trzeba "głębiej" szukać.

Osobiście nie obchodzi mnie czy ktoś używa pirackiej czy pełnej wersji IPB, nawet uważam, że do takich prywatnych większych testów pirat jest potrzebny aby potem z czystym sumieniem można było przejść na oryginał ;)


  • 1

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 10 lipca 2014 - 12:22

#15

Do takich rzeczy są wersje próbne, a ips udostępnia chyba 14 lub 30 dniową wersję próbną IPB.


  • 2

webDeveloper


Bart

    Stary wyjadacz

  • 276 postów
    • Czas spędzony online: 19d 20h 22m 41s
55
Znakomita!

Napisano 13 lipca 2014 - 19:11

#16

Nulled ipb nie da się po stopce ani po żadnych innych trickach, które podobno kiedyś działały.

 

A osoba wyżej przedstawia cechy typowego polaczka, całe życie kombinować jak dopier***ić drugiemu. Na marginesie, strona, którą pokazałeś ma kupione IPB już od kilku lat. 


  • 1

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 14 lipca 2014 - 07:40

#17

Ma kupione, tylko nieaktywną (wyraźnie admin napisał że wygasła) i Pan Badyliszek myśli, że to jest już piracenie.


  • 1

webDeveloper


BaDyLiSZeK

    Nowy użytkownik

  • 3 postów
    • Czas spędzony online: 37m 49s
0
Neutralna

Napisano 14 lipca 2014 - 12:00

#18

Mają wygasłą licencję to fakt ale admin napisał,że ma gdzieś te licencję  i nawet jak napiszą do nich lub coś w tym stylu to mają znajome Hostingi i szybko to obejdą 

Jak wiadomo każdy za grosze może kupić wygasłą licencję za grosze ale chyba nie o to tu chodzi ? 

On jak pamiętam pisał,że nigdy nie mieli wykupionej licencji i już zakupili IPB bez licencji od osoby trzeciej więc coś i tak jest nie halo 

 

Ja mam zakupioną licencję duzo kasy na to wydałem i troszeczkę mnie takie "dzieci " denerwują,nie denerwował bym się tym,że licencji nie mają jakoś bym to przeżył ale cwaniakowanie i pisanie,że mają to gdzieś,że IPS im nic nie zrobi i nikogo się nie boją jest troszeczkę nie na miejscu 


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 14 lipca 2014 - 12:11

#19

1. Można mieć legalnie wygasłą licencję, nie jest to niezgodne z licencją. To że jest ona aktywna daje Ci tylko dostęp do aktualizacji, oraz tak jak pisali tam na forum, gównianego supportu (tak, jest on gówniany - nie narzekać mogą tylko ludzie którzy są partnerami ipsu, tak jak np DawPi).

2. Nikt Cię nie zmuszał do kupna, więc nie rozumiem skąd te nerwy, trzeba było być sprytnym tak jak oni i kupić wygasłą licencję za grosze. No ale do tego trzeba być choć trochę przedsiębiorczy.

3. Mają rację pisząc że IPS im nic nie zrobi, bo co może im zrobić? Przecież mają legalną kopię. A nawet jeżeli by nie mieli, to co najwyżej grzecznie poprosili by o zdjęcie nielegalnej kopii i tyle. Nawet by później nie sprawdzali czy zdjęli.

 

Wyjdź na świeże powietrze pooddychaj głęboko i przestań płakać.

 

 

EDIT: Acha i jeżeli to są Twoje problemy życiowe, to sam też chyba póki co zaliczasz się do wspomnianej przez Ciebie kategorii "dzieci".


Użytkownik unbreak edytował ten post 14 lipca 2014 - 12:12

  • 1

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 14 lipca 2014 - 12:21

#20

web-talk.pl też ma wygasłą  licencję aktualnie :) trolololo, jestem dzieckiem :)
 


  • 0





Podone tematy Collapse

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych