Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[PORADNIK] Jak otworzyć obraz płyty w programie Daemon Tools Lite.

poradnik obraz płyty obraz płyty deamon tools daemon tools daemon tools lite program

1 odpowiedź w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
TchOrz.

    Użytkownik

  • 86 postów
    • Czas spędzony online: 4d 8h 47m 43s
21
Bardzo dobra
  • LocationŁódź

Napisano 05 października 2013 - 16:59

#1

Na początku trochę objaśnień.

 

Co to jest obraz płyty?

 

''Jest to dokładna kopia nośnika (płyty kompaktowej, dysku twardego, dyskietki) lub partycji, najczęściej zapisana w pojedynczym pliku. Z obrazu można wykonać dowolną liczbę kopii oryginalnego nośnika lub partycji.''

 

Po co mi Daemon Tools?

 

''Jest to darmowy program, który służy do emulacji napędów, płyt DVD i CD. Tworzy on wirtualne dyski w których montuje obrazy płyt.

 

Obsługuje formaty:

-cue/bin,

-iso,

-ccd,

-mds,

-mdx,

-bwt,

-cdi,

-b5t,

-b6t,

-nrg,

-pdi.

 

Emuluje do czterech wirtualnych napędów. Posiada opcję startu razem z systemem. Zarządzanie dyskami oraz programem jest znacznie ułatwione, gdyż Daemon Tools „zakotwicza” się w zasobniku systemowym. Jak wszystkie emulatory wirtualnych napędów może powodować, że niektóre zabezpieczenia oryginalnych gier nie będą widziały płyty. W takim przypadku konieczne jest zazwyczaj odinstalowanie programu lub wyłączenie wirtualnych napędów na czas grania.''

 

[Źródła zaciągnięte z Wikipedii]

 

Tak więc pobieramy w/w program, nie podaję dokładnych linków, aby nie spadła na mnie odpowiedzialność, że któryś jest z wirusem czy innym problemem.

 

Instalujemy, postępując dokładnie krok w krok z instrukcjami zawartymi w instalatorze. Polecam zrestartowanie komputera, aby nie było potem problemów z odpaleniem i zamontowaniem obrazów.

 

Odpalamy program i w największym oknie, klikamy PPM poniżej 'Katalog Obrazów', na funkcję 'Nie dodano obrazów' (podświetla nam się na niebiesko) i klikamy 'Dodaj obraz', albo na pierwszą z lewej ikonkę płyty z plusem 'Dodaj Obraz'. Wyszukujemy plik z rozszerzeniem które j/w zostało wymienione i 'Otwórz'.

 

Teraz tworzymy wirtualny napęd.

 

Na ogół sam wybieram DT, gdyż SPTD umożliwia zaawansowaną emulację, co jest mi nie potrzebne. Jak kto woli.

 

Klikamy na ikonkę dysku DT z plusem i czekamy aż się doda.

 

Następnie klikamy na obraz płyty PPM, który wyżej dodaliśmy i 'Zamontuj'. W tym momencie obraz płyty powinien się uruchomić, jeżeli nie, możemy mu pomóc, klikając na dodany i zmontowany wirtualny dysk dwa razy LPM.

 

Gdy wszystko przejdzie pomyślnie, zalecam odmontowanie wszystkich obrazów i samego napędu i cieszenie się nową grą, którą kolega nam zgrał. Nie ładnie piraci.  :)


  • 1

Rodzyn

    Nowy użytkownik

  • 36 postów
    • :
0
Neutralna

Napisano 06 października 2013 - 07:12

#2

Banały jak dla mnie lecz na pewno nie którym się przyda :)


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: poradnik, obraz płyty, obraz, płyty, deamon tools, daemon tools, daemon, tools, lite, program

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych