Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Polityka - temat ogólny


110 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 12 maja 2014 - 15:21

#21

Wszystkie te partie są siebie warte, nawet jeśli twierdzą inaczej.

 

Swoją drogą o co temu mike chodzi? Z jednej strony na jego stronie widzę "wiec anty UE" a z drugiej pcha się do europarlamentu? WTF.


Użytkownik unbreak edytował ten post 12 maja 2014 - 15:23

  • 1

webDeveloper


Michał

    Stary wyjadacz

  • 301 postów
    • Czas spędzony online: 16d 7h 11m 3s
95
Znakomita!

Napisano 12 maja 2014 - 15:45

#22

Pcha się tam, bo zamierza dbać o interes polaków, wetować wszystko co będzie hamować polską gospodarkę. (innymi słowy "rozsadzić" to od środka).

 

Wszystkie te partie są siebie warte, nawet jeśli twierdzą inaczej.

Nie rozumiem, dlaczego niektórzy nie chcą dać innym szansy, i ciągle głosują na tych samych popaprańców.


  • 1

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 12 maja 2014 - 15:49

#23

Czasem lepiej jest zostawić sprawdzony syf, niż pchać się w coś niepewnego, co mogłoby rozpierdolić Polskę.

 

Mi osobiście nie jest źle jak jest aktualnie. Tak czy tak, nie ważne którzy będę u żłoba nie będą sobie obniżać płac żeby nam podnieść, więc no...


  • 0

webDeveloper


Michał

    Stary wyjadacz

  • 301 postów
    • Czas spędzony online: 16d 7h 11m 3s
95
Znakomita!

Napisano 12 maja 2014 - 16:15

#24

Może i czasami lepiej, ale na pewno nie można zastosować tego w tym przypadku. ;)

 

Nie widzę możliwości wyrządzenia Polsce szkód przez KNP i Polskę Razem (wręcz przeciwnie). Widzę natomiast jaką szkodę robi aktualnie rządząca "elita".

 

Zobacz co zyskasz jeżeli do władzy dojdą inne niszowe partie, i spójrz wstecz co dała Ci dotychczas ww. "elita".  B)


  • 1

writen

    Stary wyjadacz

  • 458 postów
    • Czas spędzony online: 29d 22h 59m 44s
133
Znakomita!

Napisano 12 maja 2014 - 17:27

#25
Uwazam, ze na te mniejsze partie zaglosuja osoby, ktore chca cos zmienic. Tym ktorym jest teraz dobrze nie maja powodow zeby cos zmieniac, a to znaczy ze maja innych gdzies.
Rozumiem, ze po zdobyciu wladzy czlowiekowi moze odwalic, ale jednak chcialbym zobaczyc u tej wladzy kogos innego niz dotychczas.

Wiekszosc ludzi lubi dostawac od panstwa cos za darmo, chodzi mi glownie o szkolnictwo i opieke zdrowotna. Ja bym wolal miec te uslugi platne, ale zeby mnie bylo na nie stac. Byloby wiekszosc na to stac gdyby panstwo nie zabieralo nam tyle pieniedzy w podatkach (glownie dochodowych).

I tu wlasnie nowa prawica chce te podatki zlikwidowac, a inne obnizyc. Czy uwazacie, ze moze to miec jakies negatywne skutki? Jak tak to mnie uswiadomcie.

Dobra, moze dokoncze kiedy indziej moje wywody. Mam nadzieje, ze bez polskich znakow sie doczytacie

Wysłane z mojego LG-E400
  • 1

logo-green-dark.png


unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 13 maja 2014 - 07:56

#26

 

I tu wlasnie nowa prawica chce te podatki zlikwidowac, a inne obnizyc

Bardzo podobne stwierdzenie do tego które głosi Pan Kaczyński. Zacznie rozdawać pieniądze, podnosić wynagrodzenia itp. ale nikt się nie zastanawia skąd te pieniądze się nagle wezmą? Tak samo z tymi podatkami, nie da się ich od tak obniżyć (swoją drogą każdy obiecuje żeby się dopchać do koryta i jeżeli są ludzie którzy im w to wieżą, to współczuję). Co by się stało z gospodarką jakby obniżyli podatki? Skąd by się wzięły pieniądze dla państwa i pierdzistołków?

 

Prawda jest taka że jeżeli by chcieli zrobić coś dla nas, to nie obniżali by podatków, obniżyli by swoje wynagrodzenia, premie, emerytury czy inne bonusy. Nie wydawali by na lewo i prawo, jeździli ba, latali sobie gdzie popadnie za nasze pieniądze. Nie robili kampanii wyborczych za nasze pieniądze, itp. itd. Dużo by wymieniać.

 

Na koniec zaznaczę że zbliżające się wybory są tylko do europarlamentu. Stamtąd nawet jakby chcieli to nie daliby rady obniżyć ów podatków.


  • 0

webDeveloper


Bart

    Stary wyjadacz

  • 276 postów
    • Czas spędzony online: 19d 20h 22m 41s
55
Znakomita!

Napisano 13 maja 2014 - 12:57

#27


Prawda jest taka że jeżeli by chcieli zrobić coś dla nas, to nie obniżali by podatków, obniżyli by swoje wynagrodzenia, premie, emerytury czy inne bonusy. Nie wydawali by na lewo i prawo, jeździli ba, latali sobie gdzie popadnie za nasze pieniądze. Nie robili kampanii wyborczych za nasze pieniądze, itp. itd. Dużo by wymieniać.

Właśnie tak działa Nowa Prawica - odnośnie ostatniego zdania, spoty zrobili z pieniędzy z darowizn i własnych. Pierwsze dwa zdania opisują partię które są/były przy korycie. Po za tym, Konrad Berkowicz  z tego co pamiętam podpisywał jakiś papierek gdzie zrzeka się wynagrodzenia z PE (czy jakoś tak, mamy na forum paru fanów KNP, mogliby podesłać źródło jeśli pamiętają).

 

Odnośnie podatków, to wydajesz się być niedouczony (no offence ;d). KNP nie chce zlikwidować wszystkich podatków, ale je obniżyć. Np. podatek dochodowy byłby zniesiony, za to VAT poszło by w górę. 

Janusz Korwin-Mikke powiedział, że podatki powinny finansować jedynie bieżącą działalność rządu. - Funkcja redystrybucyjna to bandytyzm - dodał. Jednocześnie zaznaczył, że sugerowana podwyżka podatków podyktowana jest właśnie przerośniętym aparatem państwa, a co za tym idzie brakiem jego efektywności.

 

 

Btw. kogo obchodzi co mówi Kaczyński, Tusk i inni z obecnego rządu, ktoś normalny, wyuczony człowiek ich słucha, albo potrafi słuchać?

 


Co by się stało z gospodarką jakby obniżyli podatki? Skąd by się wzięły pieniądze dla państwa i pierdzistołków?

Pierwsze pytanie - gospodarka zaliczyła by tzw. wzrost gospodarczy, a sami Polacy stali by się o wiele bogatsi:

Wyliczenia portalu opierają się na najnowszych danych z MinFin, które wykazały, że przeciętny Polak w skali roku oddaje fiskusowi aż 15,94 tys. zł.

- Policzmy. 30 lat mnożymy razy 15 940 złotych. Daje to 478 200 złotych. Ładnie co? A gdyby te pieniądze jeszcze inwestował? Każdy mógłby mieć na emeryturę ponad milion złotych. Może warto o tym pomyśleć, czy obniżka podatków i to mocna nie wyszłaby Polakom na dobre - pisze serwis.

 

źródło: http://korwin-mikke....05_mln_zl/93434

 

Drugie pytanie - pieniądze dla państwa wzięłyby się z obniżonych podatków, OBNIŻENIE NIE ZNACZY LIKWIDACJA. A pierdzistołków by nie było.


  • 1

writen

    Stary wyjadacz

  • 458 postów
    • Czas spędzony online: 29d 22h 59m 44s
133
Znakomita!

Napisano 13 maja 2014 - 13:37

#28

unbreak, jeśli nie czytałeś programu wyborczego KNP (nie mówię o wyborach do PE) to nie sugeruj się tylko tym co napisałem.

Ale aby zrozumień całokształt przemian, które KNP chce wprowadzić trzeba także trochę poczytać z innych źródeł. Korwin-Mikke pisze bardzo dużo artykułów, które są na prawdę warte uwagi.


  • 0

logo-green-dark.png


unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 13 maja 2014 - 14:57

#29

Polityka mnie nigdy nie interesowała, zawsze uważałem, że zawsze tam był syf i że zawsze będzie.


  • 0

webDeveloper


unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 22 maja 2014 - 07:58

#30

Jeszcze tak w temacie, jako dowód że każdy z nich powie wszystko byle się dopchać:

 

10390489_239023326291739_406420628999828


  • 0

webDeveloper


writen

    Stary wyjadacz

  • 458 postów
    • Czas spędzony online: 29d 22h 59m 44s
133
Znakomita!

Napisano 22 maja 2014 - 09:40

#31
Przynajmniej JKM przyznaje ze bedzie bral te pieniadze. I raczej po to kandyduje do PE.

Wysłane z mojego LG-E400
  • 0

logo-green-dark.png


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 22 maja 2014 - 09:45

#32

Już widzę te faktury na kursy językowe :) A potem żaden z nich nic nie powie po angielsku :)


  • 0

Bart

    Stary wyjadacz

  • 276 postów
    • Czas spędzony online: 19d 20h 22m 41s
55
Znakomita!

Napisano 22 maja 2014 - 10:14

#33
Albo walimy w daną partię albo w ogóle bo takie ogólne mówienie o politykach, że wszyscy chcą tylko pieniędzy szkodzi tym dobrym partiom.

  • 0

writen

    Stary wyjadacz

  • 458 postów
    • Czas spędzony online: 29d 22h 59m 44s
133
Znakomita!

Napisano 22 maja 2014 - 10:45

#34

Wszyscy dobrze wiemy, że politycy w parlamencie europejskim dla Polski mogą gówno zrobić.


  • 1

logo-green-dark.png


Saimon

    Nowy użytkownik

  • 21 postów
    • Czas spędzony online: 9h 20m 48s
3
Neutralna
  • LocationKatowice

Napisano 22 maja 2014 - 11:57

#35

Wszyscy dobrze wiemy, że politycy w parlamencie europejskim dla Polski mogą gówno zrobić.

Sami gówno zrobią, ale wszystkie partie eurosceptyczne w koalicji już mogą wywalczyć dużo, a wręcz wrócić do pierwotnego zamysłu Unii. 


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 22 maja 2014 - 12:23

#36

 

Albo walimy w daną partię albo w ogóle bo takie ogólne mówienie o politykach, że wszyscy chcą tylko pieniędzy szkodzi tym dobrym partiom.

 

Nie ma dobrych partii :) Wszędzie liczy się koryto. Tak działa polityka w tym kraju :)


  • 1

Saimon

    Nowy użytkownik

  • 21 postów
    • Czas spędzony online: 9h 20m 48s
3
Neutralna
  • LocationKatowice

Napisano 22 maja 2014 - 12:36

#37

Nie ma dobrych partii :) Wszędzie liczy się koryto. Tak działa polityka w tym kraju :)

 

Dlatego najlepiej jest gdy działa społeczeństwo, ale jak się wychodzi z takim podejściem to szkoda gadać.


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 22 maja 2014 - 13:00

#38
wrócić do pierwotnego zamysłu Unii. 

 

Czyli jakiego? Unia to wytwór korporacji które chciały zwiększyć sobie rynek zbytu xD

 

i to nie żadna teoria spiskowa, tylko ogólnodostępna prawda.


Użytkownik unbreak edytował ten post 22 maja 2014 - 13:01

  • 0

webDeveloper


Saimon

    Nowy użytkownik

  • 21 postów
    • Czas spędzony online: 9h 20m 48s
3
Neutralna
  • LocationKatowice

Napisano 22 maja 2014 - 14:47

#39

Unia miała być tak jakby strefą wolnego handlu, a nie zbiurokratyzowaną strukturą, która pochłania miliardy pieniędzy.


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 22 maja 2014 - 19:39

#40

Mi jest dobrze tak jak jest... Kokosów nie zarabiam, ale szanuję to co mam, korzystam z życia itp itd. Szkoda moich nerwów na interesowanie się polityką :) Sorry, możecie na mnie wrzucać, że właśnie przez takie podejście społeczeństwa jak moje jesteśmy w dupie... Ale na mnie to nie wpłynie :)


  • 1





Podone tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych