Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Domeny zagraniczne

domeny zagraniczne

27 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 29 stycznia 2015 - 12:55

#1

Jaki macie sposób na zakup domen zagranicznych? Muszę kupić domeny ponad 20 krajów i zastanawiam sie jak do tego podejść. Jest jakiś jeden serwis gdzie to można kupić czy trzeba szukać osobno dla danego kraju?


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 29 stycznia 2015 - 13:08

#2

Ale co konkretnego masz na myśli? Chodzi Ci o domeny najwyższego poziomu z innych krajów? np.: *.cz (czechy), etc?

Odpalasz normalnie np. http://www.ovh.pl/ i rejestrujesz.


  • 2

webDeveloper


przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 29 stycznia 2015 - 13:15

#3

Tak najwyższego poziomu. Przez ovh nie próbowałem. Myslałem, że to bardziej skomplikowane do tej pory tylko polskie domeny kupowałem:)


  • 0

SiXwishlist

    Stary wyjadacz

  • 147 postów
    • Czas spędzony online: 8d 6h 42m 30s
39
Bardzo dobra
  • LocationGreat Britain

Napisano 29 stycznia 2015 - 17:33

#4

Tak najwyższego poziomu. Przez ovh nie próbowałem. Myslałem, że to bardziej skomplikowane do tej pory tylko polskie domeny kupowałem:)

Pamiętaj że niektóre domeny posiadają pewne ograniczenia. Dokładnie sprawdź zanim zarejestrujesz daną końcówkę.


  • 0

przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 30 stycznia 2015 - 08:26

#5


Pamiętaj że niektóre domeny posiadają pewne ograniczenia.

A co to konkretnie oznacza jeśli można wiedzieć?
  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 30 stycznia 2015 - 10:47

#6

Też się chętnie dowiem :D


  • 0

webDeveloper


zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 30 stycznia 2015 - 11:58

#7
Na przykład dla domen niektórych krajów czy miast musisz mieć adres zamieszkania odpowiedni
  • 1

SiXwishlist

    Stary wyjadacz

  • 147 postów
    • Czas spędzony online: 8d 6h 42m 30s
39
Bardzo dobra
  • LocationGreat Britain

Napisano 30 stycznia 2015 - 11:59

#8

Pisząc ograniczenia miałem na myśli że przy domenach kiedy nie jest się obywatelem danego kraju trzeba posiadać zarejestrowana firmę w swoim ojczystym ponieważ proszą o adres NIP lub numer ubezpieczenia w standardzie europejskim. O ile pamiętam tak było przy domenie se , nl i es .Nie mogę teraz sprawdzić ponieważ te 18 domen nie zostało odnowionych ale właśnie dlatego część z nich braliśmy na siebie na prośbę klienta. Może teraz to się zmieniło. Procedura sama w sobie polegała na tym że po zapłaceniu za domeny po około godzinie przychodziły dodatkowe informacje z linkiem gdzie właśnie wymogiem posiadania domeny było uzupełnienie tych danych. Obecnie OVH nie podaje szczegółowych informacji na ten temat , które były widoczne jeszcze trzy lata temu. Jest to przykład z życia wzięty a domeny były kupowane dla specjalnego bota internetowego dlatego wymogiem było posiadanie wielu końcówek w zależności od obsługiwanego kraju. 


  • 3

przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 30 stycznia 2015 - 12:35

#9

A to ciekawe co piszecie. Ja to właśnie kupuję w imieniu firmy więc może nie będzie problemu. Dzięki za info.


  • 0

zonic

    WT Elite

  • 2 911 postów
    • Czas spędzony online: 134d 2h 28m 23s
472
Znakomita!
  • LocationToruń

Napisano 30 stycznia 2015 - 17:26

#10

A to ciekawe co piszecie. Ja to właśnie kupuję w imieniu firmy więc może nie będzie problemu. Dzięki za info.

A wiesz już jakiej domeny dokładnie szukasz? :) W  sensie końcówki. Bo jednak są pewne anomalia które warto wcześniej zbadać.


  • 0

przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 30 stycznia 2015 - 17:59

#11


A wiesz już jakiej domeny dokładnie szukasz?

Tak mam już wstępną listę. Może kilka jeszcze miejsc dojsć ale nie wiem co konkretnie

Turcja
Chiny
Bośnia
Słowenia
Serbia
Chorwacja
Czrnogóra
Macedonia
Brazylia
Litwa
Białoruś
Estonia
Rosja
Tajwan
Korea
Hongkong
Anglia
Mołdawia
Bangladesz
Holandia
Maroko
Tunezja
Egipt
Kolumbia


  • 0

SiXwishlist

    Stary wyjadacz

  • 147 postów
    • Czas spędzony online: 8d 6h 42m 30s
39
Bardzo dobra
  • LocationGreat Britain

Napisano 30 stycznia 2015 - 18:08

#12

Zaboli po kieszeni i na pewno da dowody na to że kupienie niektórych domen nie jest takie proste ;)


  • 0

przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 30 stycznia 2015 - 18:13

#13


Zaboli po kieszeni i na pewno da dowody na to że kupienie niektórych domen nie jest takie proste ;)

Zaboli po kieszeni firmę w której pracuję ja jestem tylko gościem od "just make this happen" :D


  • 0

SiXwishlist

    Stary wyjadacz

  • 147 postów
    • Czas spędzony online: 8d 6h 42m 30s
39
Bardzo dobra
  • LocationGreat Britain

Napisano 30 stycznia 2015 - 18:15

#14

Zaboli po kieszeni firmę w której pracuję ja jestem tylko gościem od "just make this happen" :D

No niekoniecznie bo jak nie zadziała twój plan to oberwiesz ty ;)


  • 0

przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 30 stycznia 2015 - 18:21

#15


No niekoniecznie bo jak nie zadziała twój plan to oberwiesz ty ;)

Na szczęście to jest jeden z moich mniejszych projektów w tej firmie i moja kariera od niego nie zależy :P
  • 1

Zimistrz

    Stary wyjadacz

  • 465 postów
    • Czas spędzony online: 14d 2h 42m 38s
116
Znakomita!

Napisano 02 lutego 2015 - 11:23

#16

Zaboli po kieszeni i na pewno da dowody na to że kupienie niektórych domen nie jest takie proste ;)

 

Reasumując wcześniejszą wypowiedź dodam że .se zostało uwolnione w zeszłym roku od womogu adresu rejestracji/zameldowania.

Za to z .ru są takie cyrki, że rejestracja nadaje się na fabułę filmu sensacyjnego.

Figuruje ona na liście domen do rejestracji, więc przemoo83 ... życzę powodzenia.

ps. jeśli nie poradzisz, w miejsce .ru zainteresuj się domeną .py ;)


  • 1

przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 02 lutego 2015 - 14:27

#17

Dzięki wszystkim za sugestie właśnie pracuję nad tematem i sporo się uczę w praktyce. Dodam kilka porad z własnych doświadczeń może komuś się przyda:

 

1. Zapomnij o home.pl i ovh.pl ich oferta nie obejmuje bardziej egzotycznych domen. Ci dostawcy mają zaledwie 10% oferty jaka mnie interesuje. UWAGA: jeśli nie mają danej domeny w ofercie ich formularz wyrzuca informację "domena niedostępna/zajęta". Nie trzeba się tym sugerować tylko szukać gdzie indziej.

 

2. Dla rzadkich domen nawet popularne wyszukiwarki typu whois.net mogą wyrzucać fałszywe informacje o braku dostępności dlatego należy wyszukiwać przez oficjalny urząd rejestrowania domen dla danego kraju.

 

3. Nie polecam korzystać z ofert najpopularniejszych globalnych rejestratorów (tych co są wysoko w google). Ceny mogą różnić się drastycznie. Np. jedna domena w www.euro.dns kosztowała 100€ za rok podczas gdy szukając przez oficjalny urząd znalazłem ofertę u lokalnego dostawcy na tę samą domenę za 11.99€.

 

4. Reasumując zapomnij że znajdziesz wszystko w jednym miejscu :P

 

Z tego co piszecie czekają mnie jeszcze hocki klocki z rejestracją. Napiszę jak poszło jak się tym będę zajmował :D


  • 0

SiXwishlist

    Stary wyjadacz

  • 147 postów
    • Czas spędzony online: 8d 6h 42m 30s
39
Bardzo dobra
  • LocationGreat Britain

Napisano 02 lutego 2015 - 15:53

#18

Ciekawy jestem co i jak. Fajnie by było jak byś podał konkretne rozszerzenia + rejestratora. Na pewno taka informacja by była pomocna na przyszłość dla wielu użytkowników tego forum.


  • 0

przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 02 lutego 2015 - 16:10

#19

Ciekawy jestem co i jak. Fajnie by było jak byś podał konkretne rozszerzenia + rejestratora. Na pewno taka informacja by była pomocna na przyszłość dla wielu użytkowników tego forum.
 

W toku pracy nad projektem taką listę pewnie zrobię. Choćby z samymi wycenami dla zarządu. Jak dopnę ten temat to postaram się wrzucić coś więcej dla potomnych :)

 

P.S. Mała ciekawostka. Niektórych domen nie da się wykupić.. bo nie :lol: Spotkałem się z tym przy .bd (Bangladesz). Oficjalna informacja mówi, że domenę uzyskuje się przez pisemne podanie do Bangladesh Telecommunications Company Ltd. Spotkaliście się z czymś takim? Jest to możliwe czy za słabo szukałem?


Użytkownik przemoo83 edytował ten post 02 lutego 2015 - 16:11

  • 0

SiXwishlist

    Stary wyjadacz

  • 147 postów
    • Czas spędzony online: 8d 6h 42m 30s
39
Bardzo dobra
  • LocationGreat Britain

Napisano 02 lutego 2015 - 16:23

#20

Mała ciekawostka. Niektórych domen nie da się wykupić.. bo nie :lol: Spotkałem się z tym przy .bd (Bangladesz). Oficjalna informacja mówi, że domenę uzyskuje się przez pisemne podanie do Bangladesh Telecommunications Company Ltd. Spotkaliście się z czymś takim? Jest to możliwe czy za słabo szukałem?

Niestety jest to możliwe.


  • 0





Podone tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych