Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak lepiej ogarnąć CSS


7 odpowiedzi w tym temacie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Jarek

    Nowy użytkownik

  • 2 postów
0
Neutralna

Napisano 26 marca 2015 - 13:55

#1

To mój pierwszy post a więc witam forumowiczów :)

Chce was poprosić o porady odnośnie w jaki sposób lepiej poznać CSS stać się "ninją" wymiataczem czy jak zwał tak zwał. Siedzę już pewien czas przy webmasteringu i strony potrafię kodzić ale wiadomo trzeba się rozwijać tylko jak i gdzie? Dosyć często korzystam z gotowych rozwiązań m.in. boostrap i czuje się że troche mnie to ogranicza Wypowiedźcie się co potraficie skodować od zera i czy czasem "wkuwacie"? :)


  • 0

unbreak

    WT Elite

  • 1 937 postów
    • Czas spędzony online: 27d 8h 43m 36s
506
Znakomita!
  • Location/home/unbreak

Napisano 26 marca 2015 - 14:04

#2

Tak.

 

 

 

Trolololololololo (;


Użytkownik unbreak edytował ten post 26 marca 2015 - 14:05

  • 0

webDeveloper


przemoo83

    Stary wyjadacz

  • PipPipPip
  • 316 postów
    • Czas spędzony online: 24d 21h 32m 26s
46
Bardzo dobra

Napisano 26 marca 2015 - 15:30

#3

Moim zdaniem CSS da się tylko ogarnąć w praktyce. Trzeba stylować ile wlezie. Bootstrap jest fajny ale Cie rozleniwi i zatrzymasz się w rozwoju przy nim. Co do ostatniego pytania to jak sie zastanowie nad wszystkim co umiem zakodzić to jestem z siebie dumny i rośnie mi samoocena. A jak się zastanowie nad wszystkim czego nie umiem to czuję się jak debil :P . Jeśli chodzi o proporcje to częściej czuję się jak debil. Poza tym na własnej skórze odczułem pewną prawdę dotyczącą pracy na frontendzie tzn. "Be prepared to unlearn what you know every six months". Może brzmi to zbyt drastycznie ale jest w tym sporo prawdy. Front-end szybko ewoluuje i jak nie trzymasz ręki na pulsie to lądujesz potem nieświadomie posługujac się kodem, który się sypie na połowie przeglądarek/urządzeń.


  • 0

Yeoman

    Stary wyjadacz

  • 358 postów
    • Czas spędzony online: 6d 19h 43m 48s
169
Znakomita!
  • LocationKatowice

Napisano 26 marca 2015 - 17:45

#4
tylko jak i gdzie ?

 Może w pracy ? O ile pracujesz w tym co robisz. Jesli tak i nadal nie wiesz jak to radzę zmienić prace, a jeśli nie pracujesz to znajdź pracę w tym fachu ;)


  • 0

2ed58r7.png


Jarek

    Nowy użytkownik

  • 2 postów
0
Neutralna

Napisano 29 marca 2015 - 10:46

#5

Tak.

 

 

 

Trolololololololo (;

Post za postem, słabe przywitanie nowych użytkowników.

 

Moim zdaniem CSS da się tylko ogarnąć w praktyce. Trzeba stylować ile wlezie. Bootstrap jest fajny ale Cie rozleniwi i zatrzymasz się w rozwoju przy nim. Co do ostatniego pytania to jak sie zastanowie nad wszystkim co umiem zakodzić to jestem z siebie dumny i rośnie mi samoocena. A jak się zastanowie nad wszystkim czego nie umiem to czuję się jak debil :P . Jeśli chodzi o proporcje to częściej czuję się jak debil. Poza tym na własnej skórze odczułem pewną prawdę dotyczącą pracy na frontendzie tzn. "Be prepared to unlearn what you know every six months". Może brzmi to zbyt drastycznie ale jest w tym sporo prawdy. Front-end szybko ewoluuje i jak nie trzymasz ręki na pulsie to lądujesz potem nieświadomie posługujac się kodem, który się sypie na połowie przeglądarek/urządzeń.

Kod może się nie sypie bo brak pomysłu i umiejętności aby coś stworzyć od zera ;)

 

 Może w pracy ? O ile pracujesz w tym co robisz. Jesli tak i nadal nie wiesz jak to radzę zmienić prace, a jeśli nie pracujesz to znajdź pracę w tym fachu ;)

Nie do końca pracuję jako front-end ale mam trochę do czynienia z webmasteringiem.


  • 0

Yeoman

    Stary wyjadacz

  • 358 postów
    • Czas spędzony online: 6d 19h 43m 48s
169
Znakomita!
  • LocationKatowice

Napisano 29 marca 2015 - 11:03

#6

 

 

Kod może się nie sypie bo brak pomysłu i umiejętności aby coś stworzyć od zera

Jeśli chodzi o pomysł to nie tylko Ci co nie mają doświadczenia nie mogą czegoś wymyślić :P 

 

 

Nie do końca pracuję jako front-end ale mam trochę do czynienia z webmasteringiem.

To radziłbym się zastanowić nad opcją podjęcia szerszej współpracy z jakąś firmą w celu nabycia większego doświadczenia. Będąc wolnym strzelcem masz trochę trudniej się nakierować na dobrą drogę.

 

Jak na moje aby stać się lepszym musiałbyś dużo czytać i testować różne rzeczy. Zapisywać się do jakiś mailingów takich jak ten: http://javascriptweekly.com/ .

Zainteresować się może na początek stroną: https://www.codeschool.com/ - czasem mają darmowe rejestracje :) 

Ogólnie mówiąc - nikt nie da Ci rozwiązania na Twoje pytanie w pełni zadowalającej, abyś umiał coś zakodować od zera i w jaki sposób. To też byłoby ograniczające ;)


  • 0

2ed58r7.png


sylwestrus

    Nowy użytkownik

  • 27 postów
    • Czas spędzony online: 7h 25m 32s
3
Neutralna
  • LocationGdańsk

Napisano 03 kwietnia 2015 - 22:01

#7

Ja choć sam już nie koduję to polecam stronę https://css-tricks.com/. Chodź jak wspominali wcześniej najlepiej uczysz się w praktyce. W pracy spotykasz problemy które musisz rozwiązać. Nie możesz tego ominąć lub zrezygnować z pomysłu. No na przykład responsywne i addytywne maile czy tabelki i wtedy zaczyna się zabawa.


  • 0

Nowe i rozwijające się forum seo. Administratorzy poszukiwani.


Webseen

    Nowy użytkownik

  • 15 postów
    • Czas spędzony online: 6h 3m 59s
0
Neutralna
  • LocationPoland

Napisano 07 kwietnia 2015 - 15:47

#8

Analizuj czyjeś projekty, twórz i udoskanalaj własne.


  • 0





Podone tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych